Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2011, 21:17   #1
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Zgrzyty z nawiewu

Witam!

Od 3 tygodni jestem, póki co, zadowolonym właścicielem Focusa 2 po face liftingu. Jest jedna rzecz, na którą zwrócił mi uwagę mój mechanik i która mi się nie podoba - po włączeniu zapłonu słychać jak pod deską rozdzielczą przestawiają się klapy nawiewu (chyba) i w niektórych momentach robią to z jakimś zgrzytem. Tak jakby coś tam gdzieś ocierało i się przyblokowywało. Klimatyzacja jest automatyczna. Czy jest to normalne w tych modelach czy też ktoś tam coś zepsuł. Regulacja nawiewu działa bez zarzutu, oprócz tych odgłosów czasami. Poprzedni właściciel zamontował zestaw głośnomówiący i widać, że kokpit był ruszany. Może coś tam "przy okazji" źle poskładali?

Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 21:43   #2
kelus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk III FL
Silnik: 1,5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zgrzyty z nawiewu

Witam.
U mnie było podobnie od nowości. Przy włączeniu zapłonu oraz przy zmianie nawiewu np. z nóg na szyby przełączało się coś w środku ze zgrzytem - tak jakby tarło o ściankę. Po 1 roku postanowiłem to reklamować. Rozebrali cały kokpit do szkieletu i stwierdzili, że nie da się naprawić, więc trzeba ściągać części z fabryki. Trwało to miesiąc i 2 dni (cykl produkcyjny). Po 2 tygodniach dostałem auto zastępcze, bo nie opłacało im się składać z powrotem kokpitu żeby go ponownie rozkładać. Po wymianie tzw. kombajnu wentylacji działa teraz ok - nie skrzypi (tylko lekko buczy przy zmianie konfiguracji nawiewu, ale to normalne). Ostatecznie dostałem z powrotem taki krążek z pękniętą ośka - pewnie to było przyczyną. Jeśli chcesz to robić we własnym zakresie myślę ze kwota będzie horrendalna.
kelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 21:54   #3
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Zgrzyty z nawiewu

Dzięki za odpowiedź. To nieciekawie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No auto już po gwarancji więc inaczej jak we własnym zakresie tego nie zrobię. Jeśli jedynym objawem będzie ten zgrzyt to mały problem, gorzej jak po czasie coś tam wysiądzie. Popatrzę w używanych, może coś się trafi.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 10:03   #4
yerry89
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Syców
Model: Mondeo mk5, wcześniej Focus mk2
Silnik: 2.0 diesel, wcześniej 1.6 benzyna 100KM
Rocznik: 2016, 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zgrzyty z nawiewu

Cytat:
Napisał Mooomin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź. To nieciekawie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No auto już po gwarancji więc inaczej jak we własnym zakresie tego nie zrobię. Jeśli jedynym objawem będzie ten zgrzyt to mały problem, gorzej jak po czasie coś tam wysiądzie. Popatrzę w używanych, może coś się trafi.
Witam.
Jestem nowy na forum wiec chciałem się przywitać. Posiadam Focusa MKII 1.6 HB 100KM 2007 rok. Liczę na Waszą pomoc koledzy i sam jak będę w stanie chętnie jej udzielę :-)

Wiem ze temat jest już stary lecz podobne się pod niego gdyż mam ten sam problem.

Mam to samo. Przy włączeniu zaplonu słychać zgrzyty i trzaski z deski rozdzielczej. Tez podejrzewam ze to klapy od nawiewu.
Lecz dlaczego tak się dziejedz
ieje?
Mooomin, możesz mi powiedzieć czy i jak poradziłeś sobie z tym problemem? Będę wdzięczny :-)

Pozdrawiam
Jarek
yerry89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 10:15   #5
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie

Hej! Nic z tym jednak nie robiłem. Dopóki działa niech sobie zgrzyta. Auto już kończy czwarty rok u mnie i poza tymi zgrzytami z nawiewem wszystko w porządku.

Wysłane z mojego LG-D605
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.