Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2014, 21:19   #1
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Dawca Mondeo ghia 2001r. 2,0 pb HB. Po wyłączeniu silnika czasami miał duży pobór prądu a czasami wszystko było ok. Np: kiedys zapomniałem zdjąć klemę po wyłączeniu silnika i po pięciu godzinach odpaliłem go bez problemu, innym razem nie miał już prądu po pół godzinie i nie chciał nawet zakręcić. Dałem do elektryka. Auto stoi już 3 dni i dziś pojechałem żeby spytać jak auto.
Elektryk powiedział że podejrzewa moduł komfortu a dokładnie że jest tam jakiś przekaźnik od świateł wewnętrznych że czasami po zwarciu się nie odpuszcza i dlatego jest upływ prądu po wyłączeniu silnika.
Możliwe to? Czy wymyśla bajki?
I jeszcze jedno, jeśli to ten przekaźnik rzeczywiście to da radę wymienić sam przekaźnik czy trzeba wymieniać cały GEM. Bo czytałem że z dobraniem odpowiedniego GEM-u są problemy.


Ostatnio edytowane przez Model mt ; 13-12-2014 o 21:23
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 22:32   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Cytat:
Napisał Model mt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przekaźnik od świateł wewnętrznych że czasami po zwarciu się nie odpuszcza i dlatego jest upływ prądu po wyłączeniu silnika.
po zamknięciu samochodu światło wewnętrzne i w bagażniku gaśnie ?
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 15:36   #3
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Wszystkie światła gasną.
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 07:12   #4
Yabollek
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS)
Rocznik: 2006
Postów: 182
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Jak po pół godziny ci akumulator nie cyka to to na pewno nie są światła wewnętrzne bo one tyle nie mają prawa zabrać, spokojnie można nawet na mijania zostawić na pół godziny i nie ma problemu z odpaleniem.

Jedyne co mi przychodzi do głowy co może tyle prądu zżerać w tak krótkim czasie to jakiś silnik (np. sterowania okien gdzie jakiś geniusz wsadził kilka razy mocniejszy bezpiecznik bo ten się przepalał w skutek zwarcia na silniku) albo cały czas pracujący wiatrak chłodnicy (to byś chyba usłyszał), albo np. podgrzewanie tylnej szyby w konfiguracji ze spaleniem diody sygnalizującej o jego działaniu.

Moduł komfortu jedyne co robi to właśnie odcina napięcia po 30min od wyłączenia silnika, a nie włącza jakieś urządzenia.

Może problem jest w samym akumulatorze i na samym początku zmierzył bym sobie prąd ładowania (może akumulator jest non stop niedoładowany) a jeśli masz stary aku wymienił go na nowy bo i tak już jego dni są policzone (może twój wyzionął ducha).
Jeśli masz nowy aku to może ktoś z rodziny będzie łaskaw się zamienić na kilka dni abyś bo wykluczył (czasami akumulatory padają losowo np. w skutek wstrząsów robi się zwarcie na celi, tak że jednego dnia jest ok, a drugiego pada).

Sprawdzić pobór prądu na postoju jest banalnie prosto:
Odpinasz czarną klemę z akumulatora, wpinasz się miernikiem za 20zł pomiędzy klemę i akumulator. Ustawiasz miernik na 10A i jeśli wszystko jest wyłączone w środku pobór nie powinien być większy niż 100mAh (czyli na mierniku powinno pokazać poniżej 0.1).
Jeśli masz więcej to nurkujesz do skrzynki z bezpiecznikami w kabinie i wyjmujesz po 1 bezpieczniku patrząc czy coś się zmieniło na wskaźniku.. Tak znajdziesz winowajcę i potem już z diagnozą jeśli nie chce ci się samodzielnie szukać idziesz do elektryka (tylko nie tego co nie potrafi znaleźć przyczyny).

Ostatnio edytowane przez Yabollek ; 15-12-2014 o 08:42
Yabollek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2014, 17:43   #5
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Przed oddaniem do elektryka sprawdzałem go miernikiem tak jak pisałeś. Podłączyłem miernik pozamykałem auto i poczekałem około 40min. i odczyt mieścił się spokojnie w normie. Potem parokrotnie odłączałem i podłączałem miernik i raz mieścił się w normie raz pokazywał 1,4 z tego co pamiętam.
Co do ładowanie to jest ok.
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 23:46   #6
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

A sprawdzałeś miernikiem pobór prądu gdy auto stoi wyłączone?
Wpinasz miernik między akumulator a jedną z klem, ustawiasz na A (ampery) dla prądu stałego i już masz odpowiedz czy problem jest po stronie instalacji czy akumulatora
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 15:41   #7
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Tak właśnie sprawdzałem i jak wcześniej pisałem po podłączeniu miernika raz pobór był w normie, raz pokazywał np.1,4.
Tzn.podłączyłem miernik i przez 40min. pokazywał to samo tz. w normie. Rozłączyłem miernik i z powrotem podłączyłem i juz pokazywał np. 1,4, znów rozłączyłem i podłączyłem i odczyt znów mieścił się w normie. Podłączając i rozłączając miernik czasami odczyt był w normie czasami o wiele za duży.
Auto podczas odczytów cały czas pozamykane światła pogaszone.
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 22:11   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

regulator napięcia w alternatorze. nie by naprawiany ostatnio i wstawiony zamiennik?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 16:47   #9
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Auto kupione 1,5 roku temu. Problemy z upłynnościa zaczęły się około 2/3 msc. po kupnie. Za mojej kadencji nie był wymieniany regulator napięcia.
A regulator napięcia może mieć wpływ na upłynność? Myślałem że on odpowieda tylko za regulowanie pradu wytwarzanego przez alternator podczas jazdy a po wyłączeniu silnika nie działa.
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2014, 17:01   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Upłynność, czy elektryk postawił dobrą diagnozę?

Cytat:
Napisał Model mt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A regulator napięcia może mieć wpływ na upłynność?
Wszystko, co wchodzi w skład instalacji może powodować upływność prądu.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.