Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2007, 23:21   #1
Marfarm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Kuj-pom
Model: Ranger
Silnik: 2,0
Rocznik: 2022
Postów: 67
Domyślnie Jakiej wielkości są śruby do kół 17; 19; a może jeszcze inne

Tak jak w temacie. Okazuje się że nie mam klucza do kół i właśnie szukam na alledrogo ale nie wiem jakie śruby są w mkII kombi z 1997r

A tak przy okazji czy ktoś może podesłać mi zdjęcie jak powinien wyglądać zasobnik z lewarkiem i kołem i gdzie to wszystko jest oryginalnie w mondku bo u mnie ani uchwytu na koło aninic, mam tylko lewarek i ucho do holowania.

Marfarm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 21:53   #2
STraits
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Postów: 67
Domyślnie

19-tka. A jak sruba do felgi ALU "zgubi" osłonke to sie ją ładnie odkręca 18-tką.
STraits jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 09:13   #3
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

nie wiem czy ladnie sie odkreca 18... no ale da sie tyle,ze ja taka nakretke od razu wywalam i zakladam inna najlepiej nowa, zeby w razie jakis nieprzewidzianych okolicznosci w czasie zlej pogody w ciemnym zimnym lesie gdzie brak swiatel, komorki nie dzialaja i wogole cywilizacja jakby nie istniala nie miec klopotow ze zmiana kola. a moim zdaniem klucz do kol to najlpiej krzyzak bo nie wiem jak wyglada akurat orginalny mondeo'wy ale znajac zycie male delikatnie i malo przyjazne czlowiekowi... a najgorsze sa klucze ktore sa zagiete pod katem innym niz 90 stopni tym to mozna czasami jak sie ma zdolnosci (ja np mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to skrecic reke albo "zepsuc kolo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 09:30   #4
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał mmmk
a moim zdaniem klucz do kol to najlpiej krzyzak bo nie wiem jak wyglada akurat orginalny mondeo'wy ale znajac zycie male delikatnie i malo przyjazne czlowiekowi... a najgorsze sa klucze ktore sa zagiete pod katem innym niz 90 stopni tym to mozna czasami jak sie ma zdolnosci (ja np mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to skrecic reke albo "zepsuc kolo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zgadzam sie. klucze typu fajka moim zdaniem to typowa porazka. albo to obrabia srube bo przy mocnym kreceniu (np kopniakiem) lubi spasc ze sruby obrabiajac ja przy tym, albo nie ma odpowiedniej dzwigni, aby ten klucz recznie przekrecic. ja tez pierwsze co robie to upewniam sie ze mam w aucie porzadny klucz krzyzakowy :fcp4
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 18:22   #5
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

ale znam tez przypadki,ze trzeba go przedluzyc rurka minumum 1 metr jezeli wulkanizator tak dociagnal kola,ze ze srub az sok polecial :fcp16
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 20:34   #6
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Jak szukasz klucza. To idź do sklepu moto i zobacz czy mają jeszcze jakimś cudem takie starego typu jak były do Maluchów )na nowych kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i Polonezów. To są takie pełne fajki, nie do zniszczenia i ładnie ciasno wchodzą na nakrętkę/łeb śruby, a ma jedną zaletę - jest mniejszy do wożenia w aucie niż krzyżak.
Zgodzę się z przedmówcami, te kluczyki z nowymi autkami to kawałek blachy w dodatku giętej/prasowanej na zimno :< .
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 20:40   #7
Marfarm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-01-2006
Skąd: Kuj-pom
Model: Ranger
Silnik: 2,0
Rocznik: 2022
Postów: 67
Domyślnie

Dziękuje wszystkim za pomoc przynajmniej wiem co kupić. Mam kombi więc krzyżak spokojnie znajdzie swoje miejsce.
Marfarm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.