Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2014, 17:55   #1
bmbmaciej
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus II FL
Silnik: 1600 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Witam, czy zainstalowanie czegoś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- 1 - jest bezpieczne dla silnika?
- 2 - da odczuwalne efekty?

bmbmaciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 20:47   #2
Barixon
ford::advanced
 
Avatar Barixon
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 250
Domyślnie Odp: BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Witam, osobiście nie ryzykował bym z takimi wynalazkami, co tanie potem często okazuje się w rezultacie drogie. Proponuję wybrać się na hamownie i zrobić chipa lub zgadać się na forum na wgranie gotowej już mapy odpowiedniej dla twojego silnika.

Pozdrawiam
Barixon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 21:47   #3
zomer1
ford::beginner
 
Imię: michal
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: turek
Model: focus mk2 lift
Silnik: 1.6tdci 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Ja mam u siebie podobny chip. Jeżdżę z nim dopiero około miesiąca. Dynamika wzrosła. Spalanie na komputerze spadło o około 0.5 litra ale realnego spalania nie sprawdzałem. Wad jak narazie nie zauważyłem.
zomer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 22:15   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Cytat:
Napisał bmbmaciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- 1 - jest bezpieczne dla silnika?
- 2 - da odczuwalne efekty?
Jeżdżę na boxie już wiele lat. Ma wiele zalet.
Jeżeli kupisz markowy, dobry cyfrowy box i nie będziesz żyłował silnika wysokimi ustawieniami - to nic złego się nie stanie.
Box możesz wypiąć i... sprzedać, odzyskując chociaż część wkładu.
To co piszą w tym ogłoszeniu - moim zdaniem jest nierealne. Wg mnie średnio można bezpiecznie uzyskać zwyżkę mocy i momentu rzędu do 15%. Podniesienie mocy/momentu aż o 25% na boxie jeżeli nawet byłoby osiągalne, to byłoby okupione głośnym spalaniem stukowym i kopceniem na czarno jak lokomotywa.
Dobry tuner uzyskuje oczywiscie lepsze wyniki, ale nie odbiegają bardzo od wyników uzyskiwanych na dobrym boxie.
Ja na silniku 2,0 tdci, który fabrycznie na hamowni miał 132KM/298Nm (nominalnie Ford podaje 125KM) uzyskałem 160KM i wyżej nie próbowałem. Box jest V-Techa, ma 10 ustawień, obecnie jeżdżę bardzo nisko ustawionym na poz. 2 i daje to 140KM/340Nm (przyrost mocy 6%, momentu 14%). I tak jest ok, jestem zadowolony. Nie chcę za bardzo katować silnika, bo i tak jeżdżę z zasady bardzo... dynamicznie. Za swój box płaciłem kilka lat temu ponad 1000 zł, teraz być może są tańsze. Ale za 250 zł nie spodziewaj się dobrego urządzenia...

Box ma też minusy - oszukuje PCM jak leci stale, także wtedy gdy zimą silnik jest niedogrzany i dostaje zwiększoną dawką wtrysku od PCM. Podwójnie zwiększona dawka na zimnym silniku skutkuje przy za dużym depnięciu spalaniem stukowym - trzeba pamiętać, aby bardzo delikatnie operować gazem dopóki silnik się nie zagrzeje. Lub... zmniejszyć ustawienie boxa na zimę. Robi się to w dwie minuty zwykłym śrubokrętem.

Warto sprawdzić box na hamowni - aby wiedzieć, ile uzyskuje się na dwóch - trzech ustawieniach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-08-2014 o 22:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 09:20   #5
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Taki box kolego wiele dobrego nie przyniesie i jest pozorną oszczędnością.

Temat wałkowany wiele razy...

Z swojej strony mogę polecić chiptuning u dobrego tunera, bądź box ale tak jak @wojtekjanus napisał v-techa.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 09:13   #6
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: BOX do podniesienia mocy, 1,6 TDCI 90KM

Albo do kolegi Mayak'a napiszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też coś takiego robi ale wgrywa mapy a nie dokłada jakiegoś box'a, a cena jest niższa i kolega też jest w Warszawy. Sam się nad tym zastanawiam, ale raczej się skusze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.