Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2015, 18:03   #1
mirek2602
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Ciężko działające sprzęgło

Dzień dobry forumowicze,
zgłaszam się się do Was z prośbą o pomoc.
Zakupiłem FF z silnikiem 1,6 diesel 109 PS, przejechane ma 150,000 km, silniczek działa cichutko, wymieniliśmy olej, rozrząd, filtry i jestem bardzo zadowolony. Niestety zaczyna mnie denerwować ciężko działające sprzęgło. Odbija normalnie, łapie normalnie, ale boję jazdy w korku, ponieważ jazda na pół sprzęgle już po kilku chwilach sprawia ból lewej stopy. Wcześniej posiadałem FF MK1 z silnikiem 1,8 115ps i tam sprzęgło nawet przy 230,000 tyś km działało jak masełko,i nic mnie nie bolało to zaczyna mnie to irytować.

Czy to oznacza koniec sprzęgła, czy może gdzieś coś można nasmarować, czy może pompa sprzęgła... sam już nie wiem, a może po prostu w tym modelu już tak jest, jakie są wasze doświadczenia.

mirek2602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 18:20   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

Ciężko działające sprzęgło może powodować już mocno zużyta tarcza sprzęgłowa, i wtedy centralna sprężyna jest tak ustawiona, że potrzebna jest dużo wieksza siła, aby pokonać jej opór i odciągnąć docisk od tarczy. Jeżeli było by zatarcie, to tylko na osłonie wałka sprzęgłowego po której przesuwa się mechanizm z łożyskiem oporowym, ale to dzieje się bardzo rzadko, i są inne objawy w postaci tak jakby przeskakiwania, różnego oporu w różnym położeniu pedału sprzęgła.
Wymiana tarczy, lub całego sprzęgła napewno polepszy komfort jazdy.

Ostatnio edytowane przez salom ; 12-01-2015 o 19:37
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 19:13   #3
mirek2602
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

Dziękuję za odpowiedz, niestety diagnoza jest jednoznaczna - koniec sprzęgła, moim jak już robić sprzęgło to w komplecie szkoda pieniędzy na wymianę tylko tarczy czy docisku, niestety trzeba wymienić całość, szukałem kompletu sprzęgła do tego samochodu i powiem, tanio nie jest ale wiedziałem na co się porywam, dwumas tarcza docisk ... komplet to koszt ponad 2k + około 1k robocizna jak o tym pomyślę, to już mnie noga przestaje bolećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czekam do całkowitego końca sprzęgła wtedy będę myślał dalej. A tak swoją drogą jakie są obiawy całkowicie padniętego sprzęgła, po prostu nie działa, pedał wpada w podłogę... jak to się obiawia.
mirek2602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 19:52   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

O ile nie dojdzie do awari sprzęgła, to objawem kończącej się tarczy sprzęgła jest uślizgiwanie, to znaczy najpierw na niskich biegach silnik kręci sie szybko a samochód wolno rusza, póżniej na coraz wyższych biegach dzieje się podobnie, az w pewnym momencie, nigdy nie wiadomo kiedy, wkładasz biegi, a samochód ani drgnie, stoi w miejscu.
Kolejnym objawem zużywania sie tarczy sprzegła można obserwować, w którym położeniu pedału sprzęgła samochód zaczyna ruszać, czy to się dzieje jak pedał jest bardzo blisko podłogi, czy bardzo wysoko, czyli pod przysłowiową brodą. Ale to zależy od sposobu wyciskania, lub odciągania sprężyny centralnej sprzęgła, trzeba po prostu wiedzieć jaki jest system w danym aucie. Ale to już na inny temat.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 20:08   #5
mirek2602
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

Ok to ostatnie pytanie czy wymieniamy zawsze tarczę i czy do kompletu zaliczamy koło dwumasowe, jaka jest zasada??? i jak jest z zakupem używanych rzeczy ponieważ np. na Alll.... znalazłem np takie ogłoszenie gdzie komplet wygląda dobrze, ale wiadomo tylko może wyglądać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. .
mirek2602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 20:22   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

W zasadzie sprzęgło wymienia sie kompletne i nowe, to wiadomo ile pochodzi, bo wymiana do prostych nie należy.
A z tym 1000 zł za robociznę, to chyba przesadziłeś.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:10   #7
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

Koszt wymiany całego sprzęgła z dwumasem w FF mk1 FL TDCI 1.8 115KM 2005r - 2100zł. Naprawa była rok temu
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 11:37   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

W zasadzie jak w układzie jest hydraulika i ciężko działa sprzęgło to praktycznie tylko zostaje coś mechanicznego w samym sprzęgłe. wymiana na pewno pomoże, ale czy nie da się z tym jeździć ? Kiedyś i tak wymienisz....
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 12:00   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

No nie zawsze, nieraz są takie przypadki, że bardzo mocno złuszczone tłoczki gumowe w pompie sprzęgłowej zrobią taki kit, że trzeba użyć sporo siły aby wysprzęglać, a po wyjęciu pompy bardzo ciężko jest wybić środek pompy sprzęgłowej, udaje się, ale po sporym wysiłku.
Nie chciałem tego sugerować, bo wywołał bym sporą dyskusję, i niezadowolenie niektórych Forumowiczów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 13:08   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ciężko działające sprzęgło

przy takim przebiegu i takim roczniku auta też ? Musiałby tam mieć zupę zamiast płynu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.