Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2014, 11:57   #1
Flawio1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Di
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

Witam Wszystkich, chciałbym poznać Waszą opinie na temat tych wszystkich środków do czyszczenia turbin czy wtryskiwaczy. Chodzi mi o to czy warto, czy po prostu to strata pieniędzy. Mam na myśli te spreje i środki do paliwa. Słyszałem też, wydaje mi się dziwną praktyką wlewania oleju jadalnego do zbiornika z paliwem, podobno daje efekt czyszczący. Słyszeliście o czymś takim? Dzięki.


Ostatnio edytowane przez Flawio1979 ; 10-05-2014 o 12:01
Flawio1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 13:20   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

przy ostatniej wymianie świec wyczyściłem cały dolot sprayem do czyszczenia gaźników. Efekt rewelacyjny - szybsza reakcja na pedał gazu.

Może to coś pomoże
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 20:57   #3
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

Olej jadalny powoduje rozpuszczanie niektórych osadów oraz uszczelnień i przewodów gumowych - odradzam. Preparaty dodawane do paliwa w celu oczyszczenia układu zasilania paliwem i wtryskiwaczy są bardzo skuteczne, pod warunkiem, że nie są to tanie produkty sprzedawane w hipermarketach (np. xeramix lub jakoś podobnie). Skutecznym preparatem tego typu jest produkt marki Valvoline no i Motul. Ten drugi ma jednak poważną wadę - wysoka cena. Przy niewielkich zabrudzeniach pomocne będą produkty STP. Inne można sobie darować - wyrzucona kasa. Jeszcze jedna uwaga: aby środek czyszczący układ paliwowy prawidłowo zadziałał należy użyć go zgodnie z instrukcją.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 21:38   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

polecam STP niebieski lałem go do MK3 TDCI i autko przejechało na wtryskach 254 tys.km i poszło dalej ,jeździ dalej
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 14:55   #5
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

Witam, może wywołam wojnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zapytam. Na jakich podstawach można określić że jeden środek (np. vavoline ) jest dobry, stp taki sobie a te "marketowe" słabe? Jakiś czas temu poczytałem o tych " cudach" i powiem, że nie natrafiłem na żadne testy wykazujące, że coś jest dobre albo złe. Pytam poważnie dopóki nie kupiłem diesla to miałem głęboko w trąbce gdzie i co tankowałem ale teraz pilnuje tematu i chciałbym aby np wtryski nie rozleciały się zbyt szybko. Wiec nie podpuszczam ale pytam czy są na to jakieś "dowody" czy to prywatna subiektywna opinia.
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 17:37   #6
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Obejzyj to zrozumiesz czemu ludzie chwala cos markowego a jada po mniej znanych. To samo dotyczy olejow itd, nie widzialem nigdy Faktow mowiacych ze Motul za 300 zl jest lepszy od ELFa za 100, jednak ludzie ślepo kupują olej za 300zl nic o nim nie wiedząc.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 13:58   #7
ukiuki
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-10-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

Coś tak czuje, ze pewnie jest w tym trochę prawdy. Ostatnio oglądałem w TV jakiś program o odzywkach do włosów czy kremach ( nie pamiętam) ale konkluzja była podobna, ze skład jest bardzo podobny, do tego to te tańsze w testach laboratoryjnych wychodziły lepiej a te drogie to pica na wodę i masa kasy na marketing.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ukiuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 14:05   #8
Mychac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co sądzicie o preparatach do czyszczenia turbin i wtrysków?

Cytat:
Napisał Flawio1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Wszystkich, chciałbym poznać Waszą opinie na temat tych wszystkich środków do czyszczenia turbin czy wtryskiwaczy. Chodzi mi o to czy warto, czy po prostu to strata pieniędzy. Mam na myśli te spreje i środki do paliwa. Słyszałem też, wydaje mi się dziwną praktyką wlewania oleju jadalnego do zbiornika z paliwem, podobno daje efekt czyszczący. Słyszeliście o czymś takim? Dzięki.
Ja miałem podobny problem, kombinowałem z 2 tygodnie, ostatecznie mechanik załatwił sprawę w 1 dzień za 200zł nie warto samemu się bawić w coś czego się nie umie taka jest moja opinia.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.