Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 18:37   #1
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Wciskam gaz a on sie zbiera jak by nie mógł...

Witam Panowie , po przejściach z gaśnięciem mojego tdci-ka mam takie małe pytanie, zauważyłem że czasem jak sie zbieram gdzieś ze świateł to moje mondzio potrafi zmulić a mianowicie wyglada to tak : 1-idzie jak szalony, 2-to samo ,wbijam 3 i chodź powinien wyrywać do przodu ma chwile takiego zmulenia i znowu wyrywa, ale nie zawsze , na 3,4,5 mu sie to zdarzy ale nie ciagle,raz idzie na każdym biegu a raz go coś zmuli, błedu nie wykryto, czy może być coś gdzieś przypchane ? gdzie zaglądnąć ?? posłucham każdej sugestii.
I przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu czy to prawda że jak nie odciąga do końca ręczny to wystarczy założyć jakieś mocniejsze sprężyny ?? bo ręką jak pchne to odskoczy a tak to trzyma delikatnie ale trzyma.

MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 07:44   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Wciskam gaz a on sie zbiera jak by nie mógł...

Kolego trzymaj sie regulaminu, jeden temat jedno zagadnienie.

Co do recznego to wszystko wyczytasz na forum, te sprezynki to jakis wymysl szalonego mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 19:55   #3
wieczormondeo87
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wciskam gaz a on sie zbiera jak by nie mógł...

Witam,
Jeśli to tylko brak mocy to może to być sterownik turbiny.
Jesli masz elektryczny sterownik to często jest to błąd odciagania się dzwigni turbiny.
Ja miałem podobnie, za pierwszym razem była to zacinająca sie zębatka dzwigni sterownika i przeczyściłem ją sam, za drugim razem był większy problem i sterownik trzeba było wymienić.

Pozdrawiam
wieczormondeo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2013, 16:05   #4
MarcinTdci130
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2013
Skąd: Kraków
Model: Mk3 tdci 130
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wciskam gaz a on sie zbiera jak by nie mógł...

Do 1olek wybacz za 2 tematy w jednym, ale myslalem ze to bedzie pierdolka i dlatego wrzucilem to razem, a co do sterowania turbiną to musze przepatrzyc , jest tam jakis czpien wychodzacy z turbiny ktory mozna spradzic czy jak reka odciagne czy latwo bedzie odchodzil ?? tak mialem w vb a tu jeszcze sie nie przygladalem ale zbliza sie dlugi weekend wiec moze cos poswiece wiecej czasu swojemu mondkowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MarcinTdci130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.