Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2013, 08:47   #1
Delwazon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Witam!
Mam na "sprzedaż" folię translucentną (transparentną) do zmiany koloru podświetlenia wyświetlaczy.
Temat wrzucam tutaj jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem z Krk lub okolic, bo zachęcania do zakupów całej Polski z powodu kosztów dostawy jest bezsensowne.
Sam trochę się takiej folii naszukałem w hurtowniach, sklepach papierniczych, agencjach reklamowych itd więc wiem, że nie jest to za łatwe. MoMan wysyła znowu tylko dwa kawałki (ja potrzebowałem jeszcze kawałek na panel klimatronika) w cenie 10zł plus przesyłka drugie tyle.
W końcu znalazłem hurtownie z Wawy która wysłała mi po 1,5m2 dwóch kolorów, a aż tyle mi nie potrzebne, więc resztą z chęcią się podzielę za piwko lub dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę też pomóc w przeróbkach które mam już za sobą.
Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to prezentuje się u mnie to proszę o kontakt-wrzucę zdjęcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Kolory posiadam takie same jak MoMan.

Delwazon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 09:45   #2
Muscron2000
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Wieliczka
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0-QXWA-143KM
Rocznik: 2010
Postów: 54
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Wrzuć fotki zobaczymy jak to wygląda
Muscron2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 15:08   #3
Delwazon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Ok wrzucę wieczorkiem, albo jutro, bo dzisiaj jeszcze będę się męczył z zegarkiem na konsoli centralnej...
Podglądowo możecie zobaczyć na stronie MoMan-a, a "na żywo" jak wrzucę fotki.

EDIT: Niestety na razie przegrywam "Walkę" z konsolą centralną, więc zdjęć panelu klimy i zegarka nie wsadzę... Wrzucę zdjęcia samej dechy jak tylko zbiorę się na zejście do garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Delwazon ; 13-02-2013 o 17:46 Powód: Dodanie newsów :)
Delwazon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 18:39   #4
Delwazon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Witam ponownie!
Przepraszam, za opóźnienie w wysłaniu zdjęć wszystkie zainteresowane osoby, ale miałem dość pracowity weekend z konsolą centralną (zresztą jeszcze nie zakończony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Wrzucam kilka fotek jak to wygląda u mnie:
http://imageshack.us/photo/my-images/5/img6905sm.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/690/img6902m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/703/img6900q.jpg/
Ostatnie zdjęcie pokazuje tarcze i wyświetlacze podświetlone, niestety mimo super hiper ekstra sprzętu fotograficznego mojej lepszej połówki zdjęcie wyszło trochę za jaskrawe, w rzeczywistości jest duuużo ciemniej i nie razi nawet podczas długiej jazdy (wręcz przeciwnie-chciałbym trochę zwiększyć jasność)
Delwazon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 18:57   #5
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

To jeszcze powiedz ile za jaki kawałek chciałbyś. Ja chętnie poeksperymentuję jak to wychodzi.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 20:19   #6
Delwazon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

"Na piwko" za dwa kawałki wystarczy (oczywiście +VATGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W climatronicu zdecydowałem się jednak na zmianę folii i białych ciepłych diód na diody pomarańczowe i jest idealnie zgrane z dwoma pozostałymi LCD-kami, dlatego trzeci kawałek jak dla mnie jest zbędny. Koszt 8 diodek koloru pomarańczowego to 8,80zł. Wlutowanie darmowe jeśli robisz sam lub myślę, że na następne piwko dla jakiegoś gościa z serwisu. Mi za zmianę wszystkich diodek podświetlających w całym aucie gościu chciał wziąć 20zł (dałem mu 40 bo stwierdziłem, że dać mu 2 dychy za taką robotę to aż wstyd).
Delwazon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 22:35   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Czyli to nie jest folia polaryzacyjna tylko coś co się przykleja na obecną na wyświetlaczu folię i to to zmienia kolor na czerwony/bursztynowy czy jak to określić?

Co do wypaśnego aparatu połowicy, to ustaw korektę ekspozycji na minus i wtedy osiągniesz to co chcesz zobaczyć.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2013, 23:25   #8
Delwazon
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

W sumie to sam nie wiem jak to określić i do czego to ma służyć. Z moich informacji służy to agencjom reklamowym do naklejania na szyby i uzyskiwania odpowiedniego koloru.
Szukałem tego dość trochę. Pierwsze słyszałem, że to ma być folia transparentna (co okazało się nieprawdą),później usłyszałem, że folia witrażowa ( co było już bliższe mojej koncepcji ale też nie do końca mi pasowało) i na koniec znalazłem w tej samej hurtowni folię translucentną czy tą której efekty montażu widać na zdjęciach i jednakowo najbardziej zbliżoną do filii sprzedawanych w MoManie.
Nie jest to folia do filtrów fotograficznych (info o niej też gdzieś na necie znalazłem). Jest to folia firmy Oracal, podtyp Orafol 8300 czy coś takiego.
A co do sprzętu to jest to Canon EOS 1100D czy jakoś tak (wiem tylko, że z całym kmopletem tych obiektywów i innych szmerów bajerów kosztował więcej niż mój Mondek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
BTW mieszkasz w Hucie to możesz zobaczyć efekt jeśli jesteś zainteresowany. Aktualnie jestem tam codziennie, bo pomagam znajomemu uruchomić auto po "małej" kolizji (Okolice Wzgórz)
Delwazon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 10:05   #9
Wojtek.Mondeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TdCI
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

Panowie a zmienialiście w Focusie MK II przed liftingiem podświetlenie wszystkiego zielonego na białe podświetlenie? Myślę, że problemem może być radio SONY, też jest tak podświetlane, trochę denerwuje mnie zielone to zamieniłbym białe i czerwone
Wojtek.Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 11:02   #10
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: [Sprzedam za piwko!] Folia translucentna (zmiana koloru wyświetlaczy)

To jeszcze sprecyzuj określenie "wszystkiego", łatwiej będzie się przyznać.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.