Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2012, 12:49   #1
radek1184
ford::beginner
 
Avatar radek1184
 
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 benz+LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Klima chłodzi tylko po stronie pasażera

Witam.
Samochód został zakupiony we wrześniu 2011r i wtedy też została nabita w nim klima. Niestety nie przeze mnie tylko przez tego, który sprzedawał samochód. Otrzymałem wydruk z maszyny uzupełniającej klimatyzację - niby wszystko ok - prawidłowa ilość czynnika, a klima działała prawidłowo. W lutym 2012 roku klima przestała działać (tzn. nie włączał się kompresor ani wentylator). W maju, kiedy byłem osobiście w serwisie klimatyzacji okazało się, że jest za mało czynnika (ok 1/3 tego co powinno być). Układ został ponownie uzupełniony czynnikiem i sprawdzona szczelność lampą UV - żadnych wycieków. Od tej pory wszystko działało bez zarzutu, ale ok tygodnia temu zauważyłem. że powietrze wydostające się z kratki po stronie kierowcy jest cieplejsze niż po stronie pasażera (tam zupełnie zimne) Podobnie jest z dwiema kratkami obok zegara na desce rozdzielczej - lewa (bliżej kierowcy - powietrze cieplejsze, prawa - zimne). Nawiew ustawiony tylko na twarz. Jak ustawię nawiew na nogi - to analogicznie - po stronie kierowcy ciepłe - u pasażera zimne powietrze. Tak samo z nawiewem na szybę. W ciągu kilku ostatnich dni ta różnica się zwiększyła tak, że teraz po stronie kierowcy leci już zupełnie delikatnie tylko schłodzone powietrze (prawie takie jak na dworze). Klima manualna.
Co może być tego przyczyną tej różnicy?
Dodam, że regulacja pokrętłem temparatury działa tak jak powinna po obu stronach..
W jednym z wątków na tym forum był opisany podobny problem, ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) gdzie nabicie klimy usunęło usterkę. Byłem dziś w serwisie - nabiki kilka gram czynnika bo tyle brakowało, układ działa bez zmian.


Ostatnio edytowane przez radek1184 ; 10-07-2012 o 13:30
radek1184 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.