Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2013, 00:10   #1
mareksw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus
Silnik: 1.6B
Rocznik: 2011
Postów: 65
Domyślnie Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

Witam,

W związku z problemami z licznikiem (zweryfikowane metodą pięści) postanowiłem wymienić zegary. Zgodnie z lekturą forum zakupiłem zegary z komputerem (zestaw wymieniany był bez komputera) i umówiłem się na wymianę w ASO ...

Po podłączeniu nowych zegarów i programowaniu pojawił się problem z zakodowaniem kluczyków w "PCM"(zegary wykryły klucze i zapamiętały). Wielokrotne próby programowania kluczy nie przyniosły rezultatu, co gorsze po podłączeniu starych problem pozostał i skończyło się na tym, że samochód nie wyjechał z serwisu.

Wiedziałem, że mogę nie dojechać do ASO, ale nie spodziewałem się, że wrócę TAXI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za rady i pomoc ponieważ problem przerósł ASO, a Focus nie daje oznak życia.

Pozdrawiam,
Marek


Ostatnio edytowane przez mareksw ; 06-07-2013 o 05:50
mareksw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 11:53   #2
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

zmień ASO, albo wybierz się do kol. Tedi_k do Katowic lub do mnie (Warszawa)

temat opisany tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 18:19   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

Cytat:
Napisał mareksw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wiedziałem, że mogę nie dojechać do ASO, ale nie spodziewałem się, że wrócę TAXI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
To już kolejne ASO dające taki popis! Dokładnie taki sam - "programowanie kluczy w PCM"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koledzy (w ASO!!!) nie znają struktury IMMO samochodu, który serwisują i nie wiedzą, że żadnych kluczy w PCM się nie programuje...
Poprzednie wykonało ten sam numer ASO w Rzeszowie...
Jak tamtejszych kolegów "speców" telefonicznie poprowadziłem za rączkę co mają zrobić to po 4 dniach dali radę i samochód wyjechał na własnych kołach.

Natomiast wypisanie rachunku za usługę kolegom poszło bardzo sprawnie - w 5 minut kwitek był gotowy i posiadacz focusa, który trzymając telefon przy uchu dyktował kolegom moje porady, zapłacił za udzielenie tych porad w ich kasie "jedyne" 150zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zastanawiam się, czy nie było by bardzo wychowawcze na ich koszt przywieźć samochód na lawecie do mnie... Gwarantuję, że po pół godzinie byłby całkowicie "żywy" i jezdny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-07-2013 o 23:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 23:17   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

ja też dużo speców od IDS-a już widziałem ręce opadają
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 07:45   #5
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na ich koszt przywieźć samochód na lawecie do mnie
do mnie bliżej ze Stalowej Woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak samo nierealne aby ASO za lawetę zapłaciło, mimo że dali d.py

Marek,
tak realnie, to albo panowie z ASO poczytają procedury serwisowe, które mają od Forda, albo przez telefon Tedi_k lub ja ich poinstruujemy, albo niech Ci przywrócą auto to stanu sprzed swojej ingerencji i wtedy wybierz się do kogoś bardziej obeznanego w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 20:42   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana zestawu wskaźników ASO - bardzo nieudana

Ja bym wziął od nich to auto i na swój koszt przetransportował do mayaka. Oczywiście ASO nie płacisz złamanego grosza, a jak będą coś chcieli, to postrasz ich sądem. W ogólnym rozrachunku może Cię wyjść taniej albo mało drożej niż jakby się "specom" z ASO udało w końcu. Potem możesz próbować dochodzić u nich zwrotu kosztów, ale nie wiem czy coś z tego będzie - wszystko zależy tak naprawdę od dobrej woli tego ASO.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.