Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2019, 08:49   #1
Lukasz2605
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Zmiana lamp zwykłych na soczewkę H7

Dzień Dobry wszystkim,

Posiadam aktualnie Mondeo MK4 (Polift 2012r.) i nieszczęsne zwykłe lampy H7 (Bez soczewki). Postanowiłem dokonać zmiany lamp na soczewkowe H7 oraz dołożenie jakiś żarówek LED ponieważ aktualne świecą kiepsko oraz wyglądają "Staromodnie" zwłaszcza że posiadam wersję Titanium. Podobno zastosowanie żarówki LED w soczewce (pomimo braku homologacji) nie będzie powodowało oślepiania innych gdyż soczewka posiada przysłonę i odcięcie w odróżnieniu od zwykłej lampy. Tak wiem mogą być problemy podczas kontroli lecz biorę to na siebie... Zależy mi na dobrym oświetleniu w nocy ale nie chcę oślepiać innych stąd decyzja o zmianie lamp na soczewkowe. Dodam też że nie chce bawić się w dokładanie modułu AFS oraz rzeźbie w wiązkach i instalacji. Nie zależy mi na doświetlaniu i skręcaniu lamp. Podstawa to dobre oświetlenie i przy okazji nowoczesny wygląd. Mam mimo wszystko kilka pytań bo zapewne nie jeden z was dokonywał już takiej zmiany lub temat pojawił się gdzieś.

1. Czy po zmianie zwykłych lamp na soczewki H7 P&P nie podłączając modułu AFS pojawi się jakiś błąd na Convers+ lub pod komputerem FORScanem ?
2. Jaka jest różnica w soczewkach przedliftowych i poliftowych poza zaślepką na żarówkę pozycyjną?
3. Jak odróżnić lampę EU od UK na oznaczeniu (naklejce) lub w inny sposób ?

Bardzo proszę o wyrozumiałość, pomocy w zmianie i odpowiedziach na w/w pytania. Będę wam bardzo wdzięczny w rozwianiu moich wątpliwości

Pozdrawiam serdecznie


Ostatnio edytowane przez Lukasz2605 ; 22-12-2019 o 08:57
Lukasz2605 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 13:38   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Zmiana lamp zwykłych na soczewkę H7 prośba o poradę

Jak nie ,alozysz modulu to soczewki moga zrobic ;zeza; i tak juz zostac . Nie wiem czy da sie je tak doregulowac zeby swiecily dobrze . Po drugie bez modulu nie bedzie dzialalo doswietlanie zakretow . Po trzecie jak masz wypalone odblysniki w soczewce to nawet jak wstawisz tam 5 zarowek led to niewiele to zmieni. Po czwarte jest dosc obszerny temat o zamianie zwyklych lamp na soczewki gdzie czesto ludzie pisza , ze zwykle lampy lepiej oswietlaja droge niz soczewki.. Czasem wystarczy dobrze wyczyscic lampy i wyplukac odbłyśniki w zwyklej lampie h7 i wlozyc dobra zarowke h7 ze swiatlem zblizonym do bialego zeby tez to lepiej swiecilo niż soczewka. A i blad soczewek tez bedzie w systemie bez modułu.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.