Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2011, 17:14   #1
pamalina
ford::beginner
 
Avatar pamalina
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Nagrzewnica - gdzie wymienić

Witam,
jakoże nastał ten przepiękny czas jesienno-zimowy (sic!) i trzeba grzać w autku, "natentychmiast" pojawił się problem smrodku i zaparowanych szyb.
Mechanior od silnika stwierdził, że cieknie z układu grzewczego i należy wymienić nagrzewnicę. Poczytałem na forum -wiem jak (link do niemieckiej stronki traktującej o temacie - współczuję temu co to będzie robił) ale nie wiem GDZIE.

Czy ktoś z Was wymieniał nagrzewnicę w rejonie Wrocławia i może polecić warsztat?

Pozdrawiam
Paweł

Galaxy MK1 1999 - 1.9 TDI AFN 110KM

__________________
Wcześniej Galaxy 1999r. AFN 110KM. Aktualnie S-Max 2.0 TDCi 140KM 2009r. Jak na razie git Chociaż ostatnio.......
pamalina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 19:34   #2
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie

Witam kolego.
Ja wymieniałem ale parownik a to jest prawie to samo co i nagrzewnica bo mus rozebrac całą obudowę. Ale jak masz troche smykałki i sprawne ręce oraz garaż to dasz radę ! I zaoszczędzisz od 700 do 1000 zł. Mam na myśli rozebranie całej konsoli ( wredny dostęp ) wymontowanie całej obudowy nagrzewnicy, przeczyszczenie, umycie plastików wewnątrz ( zyskasz na tym bo klima nie bedzie źle "pachniała" a i przy okazji musisz dać auto do klimiarza aby odessał czynnik chłodzący bo aby całą obudowe nagrzewnicy i klimy rozebrać ( jest w jednym ) musisz porozbierać tak było tak jak się należy zrobione.

Pisze o całym demontażu obudowy abys miał kolego na przyszłość spokój z tym "zapachem" z klimy przy okazji. Moze koszt troszke wzrośnie ( zakładając że masz z klimą wszystko ok ) A jeśli nie chcesz kilmy ruszać to tylko 2 śróbki i masz nagrzewnice na wierzchu.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 19-10-2011 o 19:50 Powód: pkt 21 regulaminu
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 10:23   #3
pamalina
ford::beginner
 
Avatar pamalina
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-12-2007
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nagrzewnica - gdzie wymienić

Dzięki za informacje.

Z tego co się zorientowałem to roboty jest w chu..steczkę. Nie mam niestety garażu a pod chmurką robić kiepska sprawa - bo jak mnie w połowie roboty deszczysko z wichurami złapie to kicha.

Będę jeszcze szukał - może coś taniej wyhaczę.

Dzięki.

Pozdrawiam,
Paweł
__________________
Wcześniej Galaxy 1999r. AFN 110KM. Aktualnie S-Max 2.0 TDCi 140KM 2009r. Jak na razie git Chociaż ostatnio.......
pamalina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.