Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2006, 10:34   #1
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie Oprawki żarówek w desce rozdzielczej - rozsypały się

Chciałem wymienić spalone żarówki podświetlające zegary, po wyjeciu okazało się, że żarówki są OK ale plastikowe oprawki posypały się i nie trzymają sie już w gniazdach.

Nie mogę kupić pasujących w moim mieście. Zna ktoś z Was może oznaczenie tych oprawek? Wchodzą do nich żarówki 5W, serwis we Wrocku podał mi oryginalny numer fordowski 6329989, podobno mają kosztować 9zł za sztukę :fcp15 ale i nawet w takiej cenie ich nie ma :fcp11

__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)

Ostatnio edytowane przez deku ; 25-09-2014 o 08:39 Powód: prefix, tytuł
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2006, 17:37   #2
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

1. Mozesz zdradzic jak wyciagnales zegray?
2. Moze zrob zdjecie zarowki bo sam numer niewiele mowiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2006, 12:02   #3
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

OK, fotki będą zrobione a żarówka to dokładnie nazywa się W5W.

Co do wyjęcia samych zegarów to przed szybą zegarów jest czarna osłona/maskowica czy jak tam zwał ten plastikowy pasek dookoła zegarów. W górnej części są dwa wkręty. Wykręcamy je i potem powoli trzeba ciągnąć do siebie. Ja najpierw ciągnąłem dolną środkową część, siedzi ona na takim metalowym zatrzasku. Jak już uwolniłem dół to delikatnie poważałem środkiem dołu do góry dzięki czemu zmiejszał się obwód całego elementu i łatwiej wyszedł. Nawet byłem dosyć zdziwiony, że nic mi nie strzeliło a trochę ciasno to wychodzi.

Jak mamy na wierzchu osłone to już widać następne dwa wkręty trzymające zegary, odkręcamy je /wcześniej radzę wyjąć ten metalowy zatrzask na środku bo przy manipulowaniu zegarami można porysować szybę zegarów czego ja nieopatrznie dokonałem :fcp19 / i zegary lecą nam na pysk. Od góry trzymają je te dwa wkręty a dołem leżą w jakimś tam niby gnieździe. Przechylamy je górą na siebie i delikatnie wyciągamy. Odpinamy kabel i już powoli możemy manewrować nimi ku swiatłu dziennemu. Proponuje przed wytachiwaniem kolumne kierownicy położyć na maksa w dół i całą kolumne pociągnąć do siebie - wiecej miejsca na manewrowanie. Mi łatwiej było wyciągać je w strone pasażera niż drzwi.

To nie jest problem - można spokojnie to samemu rozebrać tylko trzeba uwazać aby nie przesadzić z siłą. No i ja mam `97 rok ale i w 2000 powinno być dość podobnie.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2006, 12:35   #4
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

Wlasnie chyba nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo widze ze musze zdjac kierownice i obudowe kolumny kierownicy - zeby odkrecic 2 wkrety z doluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2006, 06:41   #5
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to te śruby są tu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i można je odkręcić bez ruszania kolumny tyle, że krótkim srubokrętem. Z tym, że moja Galaktyka to `97 rok.

Później moje zegary są przykręcone za te "uszy"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do oprawy żarówek to wygladają one tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i siedza sobie w tych "dziurach"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A na koniec jeszcze fotki Forda Galaxy :fcp2
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2006, 07:53   #6
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

zobacz tutaj moze znajdziesz swoja opraweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://www.wojnarowscy.com.pl/trzonki.gif
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.