Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2011, 08:24   #1
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Witam, wycieka mi plyn od wspomagania , z obydwu stron drazki sa mokre (gumowe osłony cale zalane) , narazie robie dolewki bo chyba wyciek jest na przekładni ..

Sa jakies sposoby zeby to zrobic nie wywalajac 600-700zl??

bo tyle mi koles powiedzial za regeneracje .
Co robic jesli juz nie da sie tego jakos taniej naprawic, to wymienic na nowa czy regenerowac czy kupic na szrocie jakas za 200-300 zl


Prosze o rady bo juz nie wiem co z tym moim fordzikiem robic ( caly czas dokladam ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,, cz jest jakas opcja zeby ztrzymac ten wyciek wymieniajac jakies uszczelki tylko???


Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 10-04-2011 o 09:16
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 08:53   #2
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

nowa pewnie strasznie drogaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym regenerował,dają na rok gwarancję,bo jak kupisz używkę to za chwilę może być to samo.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 10:19   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Poszukaj dobrej firmy co to naprawi, ja jakies 4 lata temu zaplacilem 1200 zl za regeneracje i znow zaczelo ciec. Rece opadaja
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 11:13   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Gdzieś na forum widziałem opis, jak samodzielnie uszczelnić przekładnię, poszukaj, może sam zrobisz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 19:23   #5
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj dobrej firmy co to naprawi, ja jakies 4 lata temu zaplacilem 1200 zl za regeneracje i znow zaczelo ciec. Rece opadaja
1200 za regenerację???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega regenerował,500zł i 12miesięcy gwarancji.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 21:05   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

mialo byc dobrze szybko razem z demontazem i montazem, a wyszlo jak zawsze, do d... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nastepnym razem pojade gdzie indziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 20:59   #7
Vi7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 10
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Miałem podobną sytuację. Wyciekał mi płyn z listwy, stopniowo, na początku w małych ilościach aż ostatecznie nie było sensu dolewać płynu. Też mi facet powiedział że za regeneracje zapłace koło 1000zł. Ale znajomy mechanik kupił mi używkę za 400zł i dał 12 miesięcy gwarancji. Chodzi, chula, i nie ma żadnych wycieków. Możesz kupić używkę tylko przed zakupem dobrze się jej przyjrzyj albo weź ze sobą osobę która zna się na mechanice samochodowej, żeby rzuciła okiem na listwe.
__________________
Mondeo 1.8 DOHC 136KM.
Vi7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 21:16   #8
bruzdek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: tychowo zachpom
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 1994
Postów: 4
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

czy moze ktos mi doradzic z moim modkiem 1.8 16v 94r jest iskra nowa cewka zaplonowa ale przy odpalaniu zalewa ni wszystkie swiece ,i nie moge odpalic krece silnikiem i nic zero odezwu jesyem z okolic koszalina
bruzdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2011, 20:00   #9
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

masakra, jest faet w okolicy co regeneruje przekladnie - wyciagniecie i wlozenie 300zl + 500 zl regeneracjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., okropnie drogo jak dla mnie . Daje 18 miesiecy gwarancji . Mam dylemat co robic czy sie zapozyczyc i wywalic 800 na regeneracje czy kupicna allegro uzywke za 100-200 zl i calosc sie zamknie w 400-500zl...... mam takie pytanie bo chyba juz czas na mojego mondeo zeby poszedl na szrot, ale chcialbym jeszze nim posmigac, . co sie stanie jak nie zrobie maglownicy i nie bede uzupelnial plynu ???? zajade pompe i oczywiscie bedzie wszystko bardzo ciezko chodzic bo nie bedzie wspomagania, ale moje pytanie brzmi nastepujaca, czy calkowicie zajechana pompa i maglownicauszkodzi jakies inne podzespoly uniemozliwiajac jazde czy normlanie zawsze bedzie sie jezdzic tylko ciezko bedzie chodzic kierownica i pojawi sie denerwujacy odglos wspomagania

Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 19-04-2011 o 20:03
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 21:13   #10
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Plyn od wspomagania wycieka, co robic??

Chodzić może i będzie. Pytanie tylko jak... bez wspomagania to bardzo cięzko. Wystarczy spróbować pokręcić kierownicą przy wyłączonym silniku.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.