Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2010, 12:30   #1
[pablo]
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 2.0 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...

Witam szanowne Towarzystwo użytkowników Mondziaków.

Od kilku miesięcy jestem średnio szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo TDCI 2002. Do tego czasu wymieniłem: pompę wody, wtryski (nowe), dwumasa (komplet), poducha pod skrzynią, a po konsultacji z mechanikiem kroi się wymiana kompletu tzw. małej dwumasy.
Spore koszty a satysfakcji z jazdy ostatnimi czasy mało... Mianowicie, od jakiegoś czasu doświadczam sporej "ociężałości" mondziaka. Z dolnych zakresów obrotów ciągnie jakbym wlókł za sobą co najmniej naczepę TIRa. Dopiero jak dołącza się turbina to coś tam czuć, że ciągnie ale bez rewelacji. Mam wrażenie, że bardzo wolno wkręca się na obroty. Stwierdzenie to popieram faktem, iż w pracy jeżdżę identycznym modelem (rok młodszy), który po wciśnięciu pedału gazu zwija asfalt...

Do tego czasu wyczyściłem EGR i dolot. Przepływomierz również przeczyszczony, poza tym, zamieniłem tą część z innego samochodu by sprawdzić czy to on zawinił... bez różnicy. Przewody powietrzne sprawdzone, nic nie świszczy, nie kopci, sterowanie podciśnieniowe działa.

Jaka może być tego przyczyna? Od czego zacząć?

Z góry dziękuję za pomoc!

[pablo] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 12:35   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...

mój typ to ciężko pracująca turbina tzn ma opory na łożysku oraz łopatki mogą być zawalone nagarem. często o tym wspominam bo u mnie tak było
opis czyszczenia znajdziesz tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dodatkowo można jeszcze sprawdzić katalizator i go przedmuchać przynajmniej lub wymyć jakąś chemią (podobno jest)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 30-06-2010 o 12:37
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 12:48   #3
[pablo]
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 2.0 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...

Hmm, jest to możliwe. Od jakiegoś czasu przymierzam się do wyczyszczenia turbiny ale trochę obawiam się, że coś zchrzanię. Katalizator również sprawdzę. Dziękuję za odpowiedź.
[pablo] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 14:52   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...

rozłożenie turbiny to nie problem natomiast złożenie wymaga trochę cierpliwości i nie warto się spieszyć. z tego co pamiętam szczególnie przy jednej śrubie przydaje się bardzo płaska 13 lub 12 ale chyba ta pierwsza. można pocienić zwykłą do grubości ok. 3 mm bo inaczej się nie podejdzie i cała robota na nic. plus nasadowa długa 8 do przewodów olejowych. no i chyba najwygodniej mieć kanał to później można dokładnie obejrzeć od dołu mocowanie dolnego przewodu olejowego i się do niego dobrać. od góry też da radę ale jest ciasno i robi się po omacku. nie rób na trawie czy podobnym podłożu bo jak coś spadnie podczas odkręcania i się zgubi to będą problemy ze złożeniem. i najważniejsze nic na siłę bo jak uderzysz za mocno w obudowę turbiny żeby ją oddzielić od kolektora wydechowego to może pęknąć obudowa a wtedy trzeba szukać nowej no i koszty. ten tutorial jest całkiem dobry więc poczytaj i przyjrzyj się swojej turbinie a dopiero potem do pracy. do czyszczenia łopatek zmiennej geometrii przydaje się mała szczoteczka stalowa albo mosiężna, coś w rodzaju takich które są używane do czyszczenia miedzi w instalacjach hydraulicznych i wd40 średnie lub duże opakowanie do czyszczenia łożyska turbiny.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 30-06-2010 o 14:55
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 15:13   #5
[pablo]
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 2.0 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...

Bardzo dziękuję za profesjonalną radę.

Pozdrawiam.
[pablo] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.