Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2010, 19:57   #1
vieri
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Łódź
Model: Focus 1,6 hatchback
Silnik: 1,6 Zetec SE
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Moduł Gem Focus I

Witam Szanownych Forumowiczów

To mój pierwszy post a więc z góry roszę o wyrozumiałość.

Od paru dni jestem właścicielem Foki 1,6 Zetec SE z 2003r. Razem z autem nabyłem jego dolegliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Konkretnie chodzi o wariujące liczniki i awarię otwierania tylnej klapy z przycisku na desce. Poszukałem trochę w postach i ogólnie w sieci ale niestety niewiele się wyjaśniło.
Wyczytałem, że za wariacje prędkościomierza może być odpowiedzialny m.in akumulator, regulator napięcia i czujnik prędkości, z kolei awaria otwierania klapy to m.in przewody, mikrostyk i generalnie wilgoć.
Tymczasem w moim przypadku poza prędkościomierzem wariuje też obrotomierz. Co jakiś czas obie wskazówki spadają, licznik kilometrów "kreskuje się" i w ramach dodatkowych atrakcji pojawia się kontrolka silnika, chłodzenia i ładowania, po czym po paru sekundach wszystko wraca do normy a to raczej nie są typowe objawy czujnika VSS. ( no chyba, że się mylę )
Ładowanie sprawdzałem w kilku warsztatach i podobno wszystko jest ok.
Robiłem test liczników i wyrzuciło błąd d262 co ponoć oznacza brak wskazania pomiaru prędkości.
Dzisiaj wybrałem się do ASO na kolejny test komputerowy i szok - do wymiany GEM i liczniki. ( o cenach nawet nie piszę bo i tak u nich nie kupię ).
No ale jak już ochłonąłem to pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem, że GEM jest odpowiedzialny za ogrzewanie tylnej i przedniej szyby, otwieranie okien, wycieraczki, alarm, brzęczki i jak pamiętam kierunki i oświetlenie. I teraz ( po doświadczeniach z ASO Toyoty ) pojawiły się wątpliwości - jeżeli wszystkie te elementy działają to możliwe jest, żeby to był GEM? Czy to cholerstwo wymienia się całe, czy jest to może kwestia jakiegoś podzespołu?
Jeżeli ktoś z Was miał podobne przygody to z góry dzięki za info!
A dodam jeszcze, że wg ASO czujnik prędkości i ładowanie jest OK.

vieri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 20:41   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Moduł Gem Focus I

Masz uszkodzone zegary.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 20:52   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Moduł Gem Focus I

Pierwsze to faktycznie mogą być uszkodzone zegary, niestety Focusy mają taką wadę że liczniki odmawiają współpracy i to niestety w ostatnich rocznikach FFI zdarza się najczęściej. Gdybyś miał znajomego elektronika to mógłby na to rzucić okiem czasem pomaga poprawienie zimnego lutu, albo choćby tylko przemycie jakimś środkiem płyty głównej. Ale najczęściej zegary po prostu do wymiany. Poszukaj na Allegro albo najbliższym szrocie ceny całkiem znośne. A jak poszukasz dobrze to nawet niektórzy magicy Ci ustawią Twój przebieg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Natomiast otwieranie klapy to może być faktycznie GEM. Za otwieranie odpowiada przekaźnik jeden z kilku które siedzą w środku. dlatego inne rzeczy działają normalnie a klapa nie działa. Można wymienić sam przekaźnik ale trzeba trochę z lutownica być obeznanym i znaleźć taki albo podobny przekaźnik. A jeszcze lepiej udać się tam samo gdzie po licznik i kupić sobie inny GEM. Powinien pasować każdy z focusa po lifcie ale lepiej kupić sobie taki sam jak był w Twoim.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 21:00   #4
witek001
ford::amateur
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 05-05-2010
Skąd: Łódź
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł Gem Focus I

Ostatni też walczyłem z zegarami, u mnie wariowała kontrolka od abs.
Po diagnostyce i wizycie u dwóch fachowców padło na uszkodzone zegary.
Skoro zegary do wymiany pomyślałem nic do stracenia i wybebeszyłem swoją foczkę.Na płycie było kilka śladów po odparowanej wodzie- taki biały nalot,wystarczyła watka trochę spirytu i po zabiegu wszystko hula.U mnie obyło się bez wymiany.
witek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2010, 21:07   #5
vieri
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Łódź
Model: Focus 1,6 hatchback
Silnik: 1,6 Zetec SE
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie

z tym elektronikiem to może być niezły pomysł - nawet znalazłem jednego w Łodzi, który "leczy" takie usterki...



tak tylko podobno właśnie nieprawidłowy montaż ( chodzi o jakąś kostkę ) jest jedną z przyczyn uszkodzeń całego zegara. najpierw spróbuję z tym elektrykiem - większe szanse na sukces a jak on nie da rady to allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znalazłem w Łodzi magika od elektroniki samochodowej - wymiana przekaźnika w module GEM odpowiedzialnego za tylną klapę, przeczyszczenie zaśniedziałej płytki i poprawa zimnych lutów na liczniku - koszty: parę godzin bez auta i 300 plnGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wszystko działa jak ta lala

w razie czego służę kontaktem do tego gościa

wspomnę jeszcze tylko, że w aso zaproponowali ( jak to zwykle bywa ) wymianę liczników - 1700 pln i modułu GEM jakieś 1000 pln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na koniec wielkie dzięki za pomoc

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 19-06-2010 o 07:18 Powód: proszę nie pisać kilku postów pod rząd , lepiej dopisać do poprzedniego.
vieri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2010, 19:40   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Moduł Gem Focus I

Myślę że w 300 byś się spokojnie wyrobił w używkach. Gem jak gem ale problem licznika wcześniej czy później do Ciebie wróci.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.