Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2009, 21:33   #1
damian77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Postów: 8
Cool Utrata mocy po włączeniu klimy

Witam !

Mam problem z moim Mondeo 2000 r 1,8 TD z klimatronikiem. To znaczy po włączeniu klimatyzacji samochód traci naprawdę dużoooo mocy. Przy przyspieszaniu zaczyna przerywać, delikatnie szarpać i jest strasznie zmulony. W momencie jak jede bez klimy wszystko działa bez zarzutu - naprawdę fajnie przyspiesza jak na Mondika. Dopisze jeszcze iż 6 mies temu robiłem regenerację pompy wtryskowej bo dymił na czarno i strasznie był zmulony. I rzeczywiście pompa do regeneracji ale poza tym wtryski, turbina i kompresja - oki. Mechanik, który robił pompę (przy okazji polecamy dobrego pompiarza BOSCH SERWIS Śmietana w Kobiórze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie drogo i naprawdę auto odżyło ), powiedział że to normalne w tych samochodach a sprężarka klimy zabiera naprawdę dużo mocy
Ale martwi mnie te drobne przerywania przy przyspieszaniu ii czy ten spadek mocy nie jest za duży ???

Czy ktoś z Was miał taki problem ???

Z góry dzięki za pomoc

damian77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 21:43   #2
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Utrata mocy po włączeniu klimy

Spadek mocy jest kolego u mnie też ale odczuwalny tylko do 1500obr/min... potem już normalnie idzie. Ludzie właśnie mówią, że jednemu przy tym samym silniku dużo traci na klimie drugiemu mniej. Gdzieś czytałem, że to może być spowodowane wychechłaną sprężarką klimy jak naprawdę bardzo muli...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2009, 21:50   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,305
Domyślnie Odp: Utrata mocy po włączeniu klimy

sprawdz sprężarke klimy czasem gdy się zaciera tzn jak niema oleju to muli strasznie autko,miałem tak w A6 opiłki poszły w układ AC i zapchał filtr na układzie i autko muliło,wiadome że jak włączasz AC to pare koni zdycha jest to troche odczuwalne ale nie tak jak u ciebie
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 08:11   #4
danielgrela
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKII KOMBI
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: Utrata mocy po włączeniu klimy

Witam
Mam podobny problem co damian77. Autko po włączeniu klimatyzacji (zwykła) strasznie muli i to na każdym biegu. Uczucie nagle doczepionej przyczepy. Po wyłączeniu klimy problem znika i auto dostaje wigoru. Czy jest "domowy" sposób na sprawdzenie sprężarki czy trzeba jechać gdzieś gdzie zajmują się klimaztyzacją ? Dodam że nie przerywa mi tak jak u kolegi damian77 ale jak dla mnie to traci z 30% mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie za dużo ? Może jakiś filtr jest zapchany (zagrzybiały) ? Kupiłem auto niedawno a nie wiem czy ktoś czyścił układ i czy go używał...

Ostatnio edytowane przez danielgrela ; 17-04-2009 o 08:13
danielgrela jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.