Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2011, 12:24   #1
mariusz01041975
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-08-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI,(115 KM)
Rocznik: 2001
Postów: 101
Exclamation

Witam serdecznie, mam Forda Mondeo 2.0 TDDI , 115 KM ,2001 r.
Nr. nadwozia: WF0WXXGBBW1P44425.
Mam pytanie, jak możecie mi państwo pomóc to bym się bardzo cieszył.
Następująca rzecz:
Silnik nie łapie ni temperatury , wskazówka nie dochodzi do pionu, wymieniłem duży termmostat ni c nie pomogło, czy to może być wina małego termostatu który mieści się w pompie wody ?
I druga sprawa, co to takkiego jest znajduje się to na przewodzie op uckładu chłodzenia za silnikiem ,wygląda jak by jak kalaś rurka ale tak jakby w środku z jakimś termostatem lub zaworem tepreratury. Jest to zaraz za tym metalowym przewodem , który sie rozdziela jedna część idzie pod deske rozdzielczą a właśnie ten z tym zaworem tak jakby do silnika ale od tyłu. Na nim jest strzałka kierunkowa , jak ona powinna iść , czy do góry czy do dołu ? Jest na nim takie oznaczenie ( Ford XS7H 18495 FA P8D3A ).
Dołączam zdjęcie :
Z góry dziękuje ipozdrawiam.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymontowałem duży termostat, dmuchałem w niego i nie przepuszcza powietrza, wymontowałem mały termostat także nie przepuszcza powietrsza , już niewiem o co tu chodzi , czego się silnik nie nagrzewa do odpowiedniej temperatury, no i co to jest to coś co jest na zdjęciu, kiedyś byłem u mechanika ( ala fachowiec ) i zdemontował mi to i wstawił mi kawałek jakiejś rurki, jak to zobaczyłem to spowrotem to zamontowąłem , tylko nie jestem pewny czy ta strzałka co jest na nim powinna być do góry czy do dołu ?


Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 26-02-2011 o 17:19 Powód: pkt. 21 regulaminu
mariusz01041975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 12:11   #2
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

Cytat:
Napisał mariusz01041975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ta strzałka co jest na nim powinna być do góry czy do dołu ?
Masz na tym zdjęciu jak jest założony. Cienkim końcem do góry, a kołnierzem szerszym do dołu. A strzałka jaki ma kierunek?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uwaga: poprawiłem kierunek montażu plastiku. Teraz jest dobrze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chociaż na tym Twoim zdjęciu jest szerokim kołnierzem do góry czyli źle chyba.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 01-03-2011 o 07:54
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 14:53   #3
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

Cytat:
Napisał mariusz01041975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wstawił mi kawałek jakiejś rurki, jak
Mam pytania do Ciebie:
1. Jeśli miałeś to plastkowe coś w ręku to jak to działa? Dmuchałeś w obie strony? To chyba jest zawór jednokierunkowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko po co on jest? Może po to, aby zapewnić przepływ cieczy przy zapchanej nagrzewnicy. Wg tej teorii kierunek powinien być z góry na dół. No i plastik byłby niezbędny, gdyby istniał(podobno nie ma takiego) sterowalny ręcznie/climatronikiem zawór zamykający przepływ przez nagrzewnicę.
2. Czy po zamontowaniu zwykłej rurki czułeś zmianę w ciepłocie powietrza z nagrzewnicy?
3. Aby sprawdzić termostaty powinieneś gotować je w garnku najlepiej z termometrem do 100C. Dmuchaniem nie sprawdzisz czy nie otwierają się w np 50C.
4. Czy duży termostat (pytam bo on ma 2 talerzyki) otwiera przepływ główny do chłodnicy i jednocześnie przy/zamyka któryś inny?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 22:03   #4
mariusz01041975
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-08-2009
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI,(115 KM)
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

A pomogła wymiana małego termostatu .

Tylko jedno mnie dziwi, ten co go wymontowłem gdy sprawdzałem przez dmuchnięcie w niego powietrzem ustami, to nie puszczał powietrza , czyli był zamknięty, a miałem drugi gdy tak samo sprawdzałem to ten drugi troszke przepuszczał powietrze, wymontowłem ten szczelny ( bo na nim było żle) a zamontowłem ten nie szczelny i co się okazało że jest OK, strzałka temperatury stoi w pozycji pionowej na nagrzanym silniku tylko gdy hamuje silnikiem to sporadycznie spadnie ale zaraz po chwili wraca do pionu , no i o wiele cieplej w środku.
Więc O CO TU CHODZI, ten niby dobry okazał się zły , a ten niby zły okazał się dobry ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mariusz01041975 ; 01-03-2011 o 22:10
mariusz01041975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 07:30   #5
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

Cytat:
Napisał mariusz01041975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc O CO TU CHODZI
Upraszam Kolegę o przeczytanie posta (mojego) nr 3 i odpowiedź na pytania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 04-03-2011 o 09:11
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2013, 10:20   #6
daniel123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

a jak by wyjąć ten zawór i zaślepić te rurki
to co by się stało?
daniel123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2013, 10:54   #7
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

Cytat:
Napisał daniel123456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak by wyjąć ten zawór i zaślepić te rurki
to co by się stało?
Ja nie wiem co by sie stało, może coś złegoo czym dowiedzielibyśmy sie po awarii. Może ktoś to miał w ręku i coś napisze. Może to jest taki by-pass który otwiera się w razie zapchania nagrzewnicy w kabinie?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 06-12-2013 o 11:06
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 10:12   #8
daniel123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

w srodku jest sprężyna z uszczelniaczem i jak dmuchając to u mnie przepuszcze powietrze a jak zaciągając to podciąga się

sprawdzałem na zimnym silniku to obydwie rurki są ciepłe a nie powinny być moim zdaniem, inne auta nie mają tej rurki i tego zaworka i się szybko nagrzewają a mój to tragedia i tak myślę ze to ten zawór
daniel123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 21:18   #9
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

Cytat:
Napisał daniel123456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w srodku jest sprężyna z uszczelniaczem i jak dmuchając to u mnie przepuszcze powietrze a jak zaciągając to podciąga się
Doprecyzuj - bo zrozumiałem że jest to zawór kierunkowy (kulkowy?) Jeśli dmuchasz z góry na dół (wg pozycji zamontowanego elementu) to przepuszcza (czy nawet lekutkie dmuchnięcię otwiera zawór (powinien być pewien opór chyba i dopiero później sie otworzyć?) ? A jak zasysasz lub dmuchasz z dołu do góry to przepuszcza?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 08:39   #10
daniel123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Układ chłodzenia , co to jest ?

jak dmuchasz z kierunkiem to powinien trzymać (nie powinieneś dać rady przedmuchać go ustami) a przeciw kierunkowi tak samo. zawór składa się z sprężyny i blaszki z kierunkiem blaszka się wciska i przepuszcza a przeciw kierunkowi się zaciska domyka. jak jest nieszczelny to auto się słabo nagrzewa i ciężko jest utrzymać temperaturę na silniku myslę zeby go zaślepić tylko nie wiem czy to zda egzamin
daniel123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.