Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2022, 18:05   #1
Vernax
ford::amateur
 
Imię: Vernax
Zarejestrowany: 22-11-2021
Model: Ford Focus 2 FL Turnier
Silnik: Duratec HE 1.8 flexifuel 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Brzęcząca przepustnica

Witam. Wczoraj mój fokus wypluł kilka błędów. Sam tego nie zrobił, to ja go przeskanowałem. Kody błędów to: P0607 P2107 P2101 P2110 , ogólnie mówiąc przepustnica. Zdziwiło mnie to bo silnik pracuje poprawnie,jest dynamiczny przyspiesza normalnie, obroty po wciśnięciu sprzęgła normalnie spadają, wolne na poziomie ok.760 na ciepłym. Otwarłem pokrywę silnika, włączyłem zapłon a tu coś brzęczy. Jeśli dobrze rozumiem (poprawcie mnie jeśli nie) ta czarna pokrywa na przepustnicy to czujnik jej położenia i tam coś brzęczy. Czy to normalne?
Sprawdziłem więc poziom otwarcia. Na samym zapłonie 11.37%, pedał w podłogę i 74.9% na wolnych 13.33%.
Czy te wskazania są prawidłowe?
Górnej wartości nie sprawdziłem, zbyt hałasowałbym pod blokiem i na postoju bez obciążenia to chyba nie ma sensu.
Co powinienem zrobić? Auto jeździ dobrze, ale nie wiem jak długo. Wymienić przepustnice, a może tylko czujnik położenia, a może jeszcze coś innego bo przyczyna leży gdzie indziej?
Liczę na waszą pomoc.

Vernax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 20:39   #2
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Brzęcząca przepustnica

Cytat:
Napisał Vernax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem więc poziom otwarcia. Na samym zapłonie 11.37%, pedał w podłogę i 74.9% na wolnych 13.33%.
Czy te wskazania są prawidłowe?
co do przepustnicy to jutro sprawdzę u siebie ale z tego co pamiętam to ten zakres powinno być znacznie szerzej
przy autoteście to często wywala błędy przy najmniejszym problemie na jazdę to nie wpływa ale coś nie jest idealnie
nie wiem czy warto coś z tym robić
co do brzęczenia przepustnicy to na pewno nic tam nie powinno brzęczeć no chyba że z kolektora dolotowego to tak
__________________

Ostatnio edytowane przez Jones_1 ; 18-02-2022 o 20:55
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 22:37   #3
Vernax
ford::amateur
 
Imię: Vernax
Zarejestrowany: 22-11-2021
Model: Ford Focus 2 FL Turnier
Silnik: Duratec HE 1.8 flexifuel 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brzęcząca przepustnica

Brzęczy ewidentnie z przepustnicy na samym zapłonie. Przy odpalonym silniku pewnie też, ale silnik zagłusza. To dźwięk jakby zwarcie elektryczne. ale nie mam pewności. Sprawdź proszę u siebie jakie masz zakresy na sucho i na odpalonym zagrzanym silniku na wolnych obrotach. Napisz też jakie masz wolne obroty. Dziękuję za zainteresowanie, Pozdrawiam.
Vernax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2022, 18:47   #4
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Brzęcząca przepustnica

zakres od 12-76% przy uruchomieniu mini podskoczyło ponad 15% pewnie za to że silnik niedogrzany
wychodzi na to że położenie masz dobrze tylko mechanizm brzęczy ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to fotki z mojego auta widać temperaturę i obroty więc będziesz wiedział co od czego
u mnie nic nie brzęczy
__________________

Ostatnio edytowane przez Jones_1 ; 21-02-2022 o 18:55
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 19:38   #5
Vernax
ford::amateur
 
Imię: Vernax
Zarejestrowany: 22-11-2021
Model: Ford Focus 2 FL Turnier
Silnik: Duratec HE 1.8 flexifuel 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brzęcząca przepustnica

Cytat:
Napisał Jones_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakres od 12-76% przy uruchomieniu mini podskoczyło ponad 15% pewnie za to że silnik niedogrzany
wychodzi na to że położenie masz dobrze tylko mechanizm brzęczy ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to fotki z mojego auta widać temperaturę i obroty więc będziesz wiedział co od czego
u mnie nic nie brzęczy
No serdeczne dzięki. Jak tylko znajdę chwilę posprawdzam wszystko i porównam. Pozdro.
Vernax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.