Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2023, 12:07   #1
Villain78
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2017
Model: Ford Fiesta mk6
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Nie działa opuszczanie i podnoszenie lewej szyby oraz składanie lusterek

Pierwszy post, choć nie pierwszy raz na forum. Przykra sprawa: odpadł uchwyt na telefon na deskę rozdzielczą i przestały składać się lusterka przy zamykaniu auta. Ustawiłem z Menu - automatycznie, stałe, lecz po kilku dniach to samo, nie składają się i nie otwierają nawet na przełączniku, do tego przestało działać podnoszenie i opuszczanie lewej szyby od strony kierowcy. Prawa strona szyba działa, lewa nie. Sprawdziłem bezpieczniki, ponoć lewa strona podnoszenie szyby jest powiązana z lusterkami, wymieniłem je nawet i dalej jak nic tak nic. Sam silniczek podnoszenia szyby po przyłożeniu napięcia z akumulatora - działa. Problem z kablami lub włącznikiem, choć nie chce mi się w to wierzyć, że podnoszenie szyby psuje także lusterka. Jakieś sugestie? Byłbym wdzięczny za pomoc.


Ostatnio edytowane przez arturek ; 19-03-2023 o 20:29
Villain78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 19:32   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,669
Domyślnie Odp: NIe działa opuszczanie i podnoszenie lewej szyby oraz składanie lusterek

kasuję, bo był przedrostek 2001-2008, a skoro autor zmienił na model nowszy, nie pomogę tu zbytnio.

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 20-03-2023 o 14:15
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 19:37   #3
Villain78
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-01-2017
Model: Ford Fiesta mk6
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: NIe działa opuszczanie i podnoszenie lewej szyby oraz składanie lusterek

Powinienem dodać Ford Fiesta z serii 2008-2012 (przed liftem), październik 2008, silnik 1242, 80 KM, możliwe, że układ jest podobny do MK6. Sprawdzałem każdą skrzynkę bezpiecznikową..i tą w silniku i tą w kabinie..Nie dam głowy za przekaźniki..Wg mnie - komputer lub optycznie i mierzenie..od silnika do drzwi np. EDIT: Nie pokazało błędów, bo kabelek pod skrzynką bezpiecznikową zerwany (pociągnięto nowy do drzwi i szyba działa. Nie działają dalej lusterka. Ktoś mógłby zapodać link do schematu instalacji elektrycznej lusterek albo zdjęcia kostki łączeniowej na drzwiach? Prawo, lewo, pion, poziom, składanie i otwieranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Np, czarny kabel (minus) łączy się szaro-czarnym itd. albo wyraźny schemat do przeanalizowania. Dziękuję w razie czego. Fotka z prawych drzwi, która ma inne kolory niż lusterko lewe, tak też można.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kostka 1.jpg (55.9 KB, 5 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Villain78 ; 09-05-2023 o 09:01
Villain78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.