Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2010, 11:33   #1
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Pojemność baku a spalanie.

Witam ostatnio rosną ceny paliw i postanowiłem zatankować Smaxia pod korek ;pistolet odbił we wlewie czyli pełno -a jednak zaczołem stopniowo dolewać i tak dolałem za 60zł i chyba nie zupełnie do pełna bo sie nie przelało .Ale przed tankowaniem na ostatnich wskazaniach komputera pokazywał średnie wskazania 7,7l/100km. po zatankowaniu zaczołem zerować licznik
(przelatywały po linii kwadraciki jak przy przegrywaniu w laptopie) nie wiem kiedy należy przerwać ale zatrzymałem się . licznik pokazywał 00.po ruszeniu na pełniutkim baku zaczeło mi pokazywać średnie spalanie 3,8l/100km. potem 4,5l/po jakis 7km. aż po kolejnym odpaleniu coraz więcej teraz ok 8.7l/100km.wiadomo zimny silnik wyższe spalanie od ostatniego tankowania przejechałem może 60 km. ale skąd się wzieło to począdkowe po wyjechaniu ze stacji paliw ? ............ może nie do końca go wyzerowałem?.......co powinno się pokazać na wyświetlaczu przy zerowaniu licznika ,kiedy należy zatrzymać .Wiem że jest instrukcja obsługi i przeglądałem PDF.ale nie ma tam szczegułów a wiadomo w czym tkwi diabeł.......


Ostatnio edytowane przez eclipse ; 15-12-2010 o 11:42 Powód: poprawki .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 12:34   #2
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Witam.Co do dolewania pod korek...W ostatnim autoswiecie lub motorze była wzmianka o podobnym tankowaniu jegomościa w X samochodzie.Pisał ów jegomość ze pojemność baku 45l korek odbił a wlał jesio 3 litry paliwa...Redaktor zwrócił uwagę , że być może urządzenie od dystrybutora sie 'popsuło' coby nie sugerować że obsługa stacji majstrowała coby wskazania w paliwie były wyższe...a bak przecież nie jest z gumy...za 60 pln to lekko dolałes 10l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie jak korek odbija to finito.reszta paliwa z pistoletu idzie na buty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do spalania to zagwózdka...komp przelicza po swojemu.poruszałem podobny temat /converse+ - zerowanie zasięgu/.pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 13:17   #3
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

10 litrów to sporo jak na dolewkę po odbiciu. Nie zwracałem uwagi jak to jest w Max'iu, ale zwykle powodem pierwszego 'odbicia' jest piana która powstaje przy tankowaniu - po odczekaniu da się sporo dolać. Poza tym - na każdym dystrybutorze jest info jaki jest minimalny przepływ dla którego urządzenie jest skalibrowane, może kiedy "ciurkamy" pod korek przepływ jest mniejszy i licznik pokazuje za dużo??? Tak tylko gdybam z tym licznikiem, bo w mojej 20 letniej karierze kierowcy amatora nie udało mi się nalać do baku więcej niżby to wynikało z jego katalogowej pojemności.
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 13:35   #4
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co powinno się pokazać na wyświetlaczu przy zerowaniu licznika ,kiedy należy zatrzymać
Przytrzymujesz OK do momentu aż pasek postępu dojdzie do samego końca, C+ wyświetli info o wyzerowaniu. Jeśli puściłeś OK przed zapełnieniem paska tzn, że nie wyzerowałeś licznika
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 14:34   #5
Ambarasol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Łódź
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Witam,

Na forum jestem nowicjuszem, ale w temacie Fordów już nie tak bardzo. Nie raz zdarzyło mi się zatankować Maksia powyżej 70l, rekord zdaje się to 72,5l (bak już naprawdę wysychał, ale silnik jeszcze nie szarpał, nie przygasał). Wydaje mi się, że wynika to z dodatkowej pojemności w tzw. "rurze". Dodam, że bywało to np. w Szwajcarii czy Niemczech, więc raczej nie przekalibrowaliby dystrybutora.

Podobnie miałem w Mondeo.
Ambarasol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 20:59   #6
Kolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Ramstein
Model: S-Max Titanium S, Black Panther/Fiesta Ghia
Silnik: 2,2TDCI 175KM/ 1,4 96KM
Rocznik: 2009/2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Cytat:
Napisał Ambarasol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Na forum jestem nowicjuszem, ale w temacie Fordów już nie tak bardzo. Nie raz zdarzyło mi się zatankować Maksia powyżej 70l, rekord zdaje się to 72,5l (bak już naprawdę wysychał, ale silnik jeszcze nie szarpał, nie przygasał). Wydaje mi się, że wynika to z dodatkowej pojemności w tzw. "rurze". Dodam, że bywało to np. w Szwajcarii czy Niemczech, więc raczej nie przekalibrowaliby dystrybutora.

Podobnie miałem w Mondeo.
Witam, mam podobne doświadczenia a tankuję w 95% na stacjach w Niemczech. Te wspominane ponad 70l zaobserwowałem w momencie, gdy zatankowane paliwo pojawiało się przy zaślepce wlewu - tej wewnętrznej oczywiście ;-) nie mylić z klapką. Pzdr
Kolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 23:31   #7
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Do S-maxa da się wlać 80 litrów, zajmuje to niestety około 20 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 08:43   #8
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

A dlaczego sądzicie, że może to mieć jakikolwiek wpływ na wskazania spalania?

BTW. Zawsze mnie zastanawia to, że w odczytach komputera nigdy nie jest podawana aktualna ilość paliwa w baku. A przecież wszystkie dane typu spalanie, zasięg, itd muszą opierać się na tej fundamentalnej danej. Dlaczego tej danej się nie wyświetla, skoro na pewno taką komputer posiada. Pozostaje tylko wskaźnik poziomu paliwa.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 11:49   #9
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Pojemność baku a spalanie.

Widocznie Ford uznał że wystarczy kierowcy informacja ze wskaźnika jest wystarczająca.
Oczywiście infrmacja o ilosći paliwa jest możliwa do odczytania - niestety tylko na postoju po przejściu w tryb testowy komputera: jedna z danych to ilość paliwa w baku.
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.