Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2018, 17:40   #1
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie st220 - zacinająca się przepustnica? jak zdjąć linkę gazu.

Wiem, że tematy już były, ale proszę odnieść się do mojego problemu:

czyściłem przepływkę k2 do czyszczenia egr, po adaptacji faktycznie odczułem różnicę, obroty lepiej trzymały i zbierał się lepiej, ale po kilku dniach efekt dławienia powrócił, choć nie wiem czy do końća to tylko związane z przepływką, borykam się z nim od dawna, a bardziej wyglada to tak że na gorącym silniku podszarpuje, tak jakby przycina się coś i jest lekkie zadławienie po puszczeniu sprzęgła/zmianie biegów. w wilgotny dzień ten efekt jest jeszcze mocniejszy. i właśnie nie wiem czy to przepustnica się nie przycina.
dość niedawno cewka, kable i swiecie były wymienione i ten problem mialem. przepustnice ostatnio wyczyscilem. po zamianie silniczka krokowego, na uzywke a potem na nowy zamiennik takze nie bylo rezultatu.
czym wyczyścić tą przepływkę? czy mogę z bliska tym do czyszczenia egr prysnąć? nie chcę nic uszkodzić, benzynę też mam. ten drugi drucik jest mocno zajechany, a był przecież czysty w miarę po tym jak lekko go pędzelkiem i tym do czyszczenia egr poczyściłem (bardzo delikatnie, może za bardzo delikatnie)

jak wspomniałem moja przepustnica jakby się przycina lekko, kiedy wszystko zdjąłem i ruszam tym wahadłem do którego linka gazu jest podczepiona otwierająca przepustnicę, to jakby w momencie styku ona tak lekko ociera, nie wiem czy tak ma być? może jest do bania? a może lekko wypolerować wnętrze? mam jakiś srodek k2 do polerki.

najlepiej byłoby zdjąć przepsutnice i dokładnie ja wyczyścić niż tylko od środka, ale nie wiem jak zdjąć linkę gazu. jakaś rada?

jestem zielony, próbuje coś grzebać od dawna, więc nie linczujcie


Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 14-08-2018 o 18:14 Powód: lepiej obrauzje najwazniejsze pytania
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.