Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2019, 14:51   #1
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Unhappy Ciągły pobór prądu na poziomie 600mA

Szybkie (krócej się nie da, żeby trzymało się to kupy) nakreślenie sytuacji jak się znalazłem w sytuacji, w której jestem teraz.

Podczas montażu czujników parkowania wyszło, że nie mam światła wstecznego, po szybkiej analizie wyszło, ze w ogóle nie ma tam prądu na wiązce, nie było też podświetlenia tylnej tablicy.

Oddałem furę do elektryka (podobno spec od Forda, czemu podobno to pod koniec), który stwierdził, że winna jest skrzynka bezpieczników/BCM po stronie pasażera. Powiedział, ze wymiana to koszt 1.5k i zrobi po prostu jakieś obejście. Zrobił jakąś magię i faktycznie miałem światło wsteczne i podświetlenie tablicy. Jednak po jakimś czasie wyszedł kolejny problem.

Jako, że nie jeżdżę jakoś specjalnie dużo i często, akumulator zaczął wariować. W przeciągu miesiąca musiałem go 3x wyciągać i ładować, żeby w ogóle móc odpalić. Aż pewnego dnia padł do tego stopnia, że jak go ładowałem o 22, to o 7 rano już miał napięcie poniżej 8.

Podjechałem do sklepu z aku, gdzie stwierdzili, że warto sprawdzić ocb. Wyszło, że samochód na wyłączonym silniku i zamknięty, po kilku minutach jak już wszystko się uspokoi, to nadal ma pobór prądu na poziomie ~600mA, więc nie jeżdżę 2 dni i aku rozładowane, stąd wcześniejsze problemy.

Sprawdziłem z ojcem wszystkie bezpieczniki i nie znaleźliśmy niczego podejrzanego. Wyciąganie i mierzenie czy nie spada napięcie, tyle, że samochód był otwarty, może to dało niemirodajne wyniki? Będę powtarzał na zamkniętym. Czytałem, że może to być m.in. alarm, radio albo ciągle zamykający/otwierający się zamek, w którychś drzwiach. No ale po bezpiecznikach nic nie wyszło. Żadna żarówka nie świeci się cały czas.

Oddałem go z powrotem do elektryka (tego samego), który stwierdził, że prawdopodobnie winna jak skrzynka i trzeba ją wymienić, żeby mieć pewność. Nagle się okazało, że używana skrzynkę można dostać za 150zł, a nie 1500, więc czemu płaciłem 200 za zrobienie obejścia, zamiast od razu kupić inna skrzynkę to nie wiem...

Mniejsza z tym. Kupiłem nową skrzynkę, ale oczywiście trzeba ją sparować z nowym samochodem czego sam nie zrobię. W momencie kiedy oddawałem samochód było to na dzień albo dwa. Co nie dzwoniłem, to już robią, to akurat ktoś ma przyjechać z kodami, tylko jakieś problemy przy programowaniu. Jako, że mają otwarte w takich godzinach jak ja pracuję na drugim końcu miasta, a często nie byłem w stanie się dodzwonić, odebrałem samochód dopiero po miesiącu, podczas którego skrzynka nie została sparowana, chociaż tyle że nic mnie za to nie skasowali.

Na ten moment po każdej jeździe muszę odpinać klemę od aku, żeby nie ubić kolejnego, co jest mocno irytujące i średnio wygodne. Będę szukał następnego elektryka i zadzwonię do Forda ile zaśpiewają za sparowanie, o ile się w ogole tego podejmą.

Tylko zanim komuś zapłacę za parowanie, które może nie być przyczyną (jakby nie było, tylko przypuszczenia elektryka) czy ktoś z Was miał albo zna kogoś kto miał takie problemy? Już nie mam pomysłów, gdzie i czego szukać, a chcę mieć to w końcu z głowy.

Jeżeli to cokolwiek zmienia, to jest to 1.8 TDCI 2010r.

Edit: Jeszcze jedno, a nuż ktoś ma jakiegoś sprawdzonego speca od elektryki w Gdańsku albo okolicach?


Ostatnio edytowane przez OwiecPL ; 07-07-2019 o 14:54
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 16:26   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,341
Domyślnie Odp: Ciągły pobór prądu na poziomie 600mA

Jak to skrzynkę trzeba sparowac. To chyba jakaś bujda skoro samochód Ci odpala normalnie.

Jeden z wariantów weryfikacji takich usterek to zamknięcie samochodu. Odczekanie kilkunastu minut aż bcm się uspi i wypinanie po kolei wszystkich bezpiecznikow.

Oczywiście podczas tego zabiegu amperomierz wpiety między kleme a akumulator.
rajman jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 16:40   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,554
Domyślnie Odp: Ciągły pobór prądu na poziomie 600mA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2019, 18:37   #4
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciągły pobór prądu na poziomie 600mA

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to skrzynkę trzeba sparowac. To chyba jakaś bujda skoro samochód Ci odpala normalnie.

Jeden z wariantów weryfikacji takich usterek to zamknięcie samochodu. Odczekanie kilkunastu minut aż bcm się uspi i wypinanie po kolei wszystkich bezpiecznikow.

Oczywiście podczas tego zabiegu amperomierz wpiety między kleme a akumulator.
Odpala na starej skrzynce, na nowej nie 'łapie' kluczyka, a jak próbuję odpalić to Immobiliser blokuje.

No właśnie będę musiał sprawdzić na zamkniętym jeszcze raz.

Bump:
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki, będę dzwonił.
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.