Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2014, 15:39   #1
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Sterownik świec żarowych

Witam. Dzisiaj postanowilem zmierzyc sobie kompresje w maxiu. Dobrze go rozgrzalem i... do roboty. Wykrecilem swiece zarowe, ale jak ten ostatni mul bagienny zapomnialem odpiac wtyczki od swiec zarowych, aku tez nie odpialem zeby pamieci radia nie skasowac. Za to skasowalem sobie cos innego. Zrobilo sie zwarcie, ale i owszem normalne, spalil sie bezpiecznik to tez norma, wyskoczyl blad P0380 to tez logiczne, ale najlepsze jest to, ze sie nie da silnika odpalic. Koledzy z forum C-max mieli klopoty z odpalaniem albo auto wchodzilo w tryb awaryjny ale odpalalo. Jeszcze musze sprawdzic przekaznik R12 bodajze, ale jesli jest dobry to w takim razie padl sterownik swiec zarowych, jesli takowy w ogole istnieje. A zatem do sedna, jesli takowy istnieje to pytanie do szaownych forumowiczow - gdzie on jest??? Bo juz chyba calego neta przeszukalem. Z gory wielkie dzieki za pomoc.

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 21:09   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Sterownik swiec zarowych

W 2.0tdci nie ma żadnego sterownika świec żarowych. Ich grzaniem steruje bezpośrednio PCM.
Świece żarowe zabezpieczone są bezpiecznikiem F4 (ten Ci padł?) a sterowane są przekaźnikiem R4 - przynajmniej na moich schematach... Oba elementy w skrzynce bezpieczników w komorze silnika. Uwaga - bezpiecznik jest przed przekaźnikiem, więc cały prąd zwarcia szedł przez styki przekaźnika - ciekawe, czy ich nie "zespawało"...
Dodatkowo mógł polecieć bezpiecznik F2 - zabezpiecza on obwód PCM kontrolujący włączenie świec żarowych.

Schematy od MND4 pasujące do S-maxa były już parę razy wskazywane na forum. Jak coś, to mogę wysłać po przysłaniu na PW adresu mailowego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-02-2014 o 23:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 22:06   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Sterownik swiec zarowych

Dzieki Tedi za podpowiedz. Dokladnie ten mi sie spalil F4 60Amper. Ale znalazlem przejscie z niego na przekaznik R2. Do styku sterowanego R2 pdlaczony jest tak jak piszesz bezpiecznik F2 ktory jest OK. Przekaznik sprawdzalem kabelkami tzn zwieral i przewodzil. Sprawdzalem kable i nie sa spalone ( czytaj przewodza ). Sprawdzalem swiece multimetrem, podlaczylym sie do wtyczki, i wszystkie mialy prawie zerowa rezystancje. Nawet jak zalozylem bezpiecznik od wentylatora to mi wyskakiwal ten sam blad. Ale jak piszesz, ze sterowanie jest z PCM to troche zwatpilem. Jutro musze sprawdzic czy jest prad sterowania przekaznika. Ale czy jest mozliwe zeby przez to silnik nie chcial zagadac?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 23:27   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Sterownik swiec zarowych

Przekaźnik R2 jest moim zdaniem od jedno z zasilań na PCM (po drodze przez bezpiecznik F8 ).
Od świec jest zdecydowanie R4. R2 i R4 mają wspólne zasilanie sterowania - poprzez bezpiecznik R7. R2 nie może być na sterowaniu - coś źle mierzysz. Weź schematy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-02-2014 o 18:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 11:32   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Sterownik swiec zarowych

Masz racje. Dzisiaj jeszcze raz sprawdzalem. Jest sterowanie przekaznika R4. Podmienilem bezpiecznik z wentylatora z tym od swiec 60A zalozylem przekaznik i juz ten blad sie nie wyswietla P0380, ale silnik nie pali. Wyszedl mi blad P0113-00. Wczesniej myslalem, ze to normalne bo krecilem rozrusznikem bez przeplywki. Ale teraz wszystko podpialem i dalej wywala ten blad mimo, ze go kasowalem wiele razy. Jeszcze mi powywalalo inne i teraz musze jeszcze sprawdzic co to jest zanim zaczne sie rozpisywac sie o nich. W dodatku odpialem kostki od PCM i sprawdzalem kable od wtyczek: czujnika walka rozrzadu, walu korbowego, wtryskiwaczy, zaworu pompy wtryskowej, przeplywki, zaworu EGR, i te trzy ustrojstwa przy przepustnicy wylaczajacej silnik. W dodatku ta przepustnica byla otwarta i sie nie blokuje czyli OK. Kable tez sa OK a myslalem, ze kturys sie uszkodzil jak grzebalem przy nich. Co ciekawe jak odpialem wtyczke od czujnika walka rozrzadu to zadnego bledu nie ma a probowalem odpalic. Podmienialem z innym czujnikiem i bez efektu.Po odpieciu czujnika walu korbowego wywala blad.Juz mi brak koncepcji. Nie wiem czy immobileiser sie zalaczyl czy jak, ale nie ma zdnej informacji o tym. Z reszta nawet nie wiem czy go mam. Krece rozrusznikiem, czasami tak jakby zalapywal ale tylko na sekunde i koniec nie gada. Co prawda nie mam gwarancji, ze te czujniki daja odpowiednie papametry. Jak probuje odpalic to pompa daje cisnienie. Czujnik pokazuje okolo 35000-39000 kPa na szynie. Co ciekawe podaje wskazania temp. dwuch czujnikow w szynie jeden daje wartosc 6°C to normalne, ale drugi -27°C ??? Rece opadaja.

Ostatnio edytowane przez lucas4891 ; 09-02-2014 o 11:49
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 09:04   #6
meritum69
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Sterownik swiec zarowych

Witam, mam pytanie z innej beczki. Kolejny raz po podpięciu kompa wyskakuje mi błąd "obieg świec żarowych" Mechanik Twierdzi że świece najprawdopodobniej do wymiany. Jakiej firmy świece były w 2.0 TDCI. wymieniać na takie jak fabryka czy coś innego ?
meritum69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2016, 23:50   #7
WOJTEK T.
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Dobromierz
Model: S max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Błąd modulu świec żarowych.

2,0 TDCI 2007 r.
Podczas rozruchu długo kręci rozrusznik zanim odpali. Na komputerze wywala błąd modułu świec żarowych. Gdzie ten moduł się znajduje ?

Ostatnio edytowane przez WOJTEK T. ; 19-11-2016 o 04:33
WOJTEK T. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2016, 14:30   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Błąd modulu świec żarowych.

Cytat:
Napisał WOJTEK T. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie ten moduł się znajduje ?
Masz napisane wyżej,że nie ma modułu,więc czego jeszcze oczekujesz ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2016, 17:20   #9
MQ1
ford::average
 
Avatar MQ1
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych

Które świece polecacie do DW10 S-Max?
Iskra, beru a może coś innego?
MQ1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 20:51   #10
Sebolx
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 23-09-2021
Skąd: Wróblew
Model: S max
Silnik: 2,0 tdci 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sterownik świec żarowych

Witam chciałbym podzielić się swoją informacją a propo braku podgrzewania świec żarowych w moim smaxie 2,0 163km może komuś to pomoże. Walczyłem z tym cały tydzień, miałem błąd P 0683 sterownik swiec zarowych, sprawdziłem świece, podmieniłem sprawny sterownik i też nic???? Ale po sprawdzeniu wiązki od sterownika silnika do sterownika swiec zarowych miernikiem okazll się że na jednym przewodzie nie ma przejścia i zacząłem kopać wiązkę i okazało się że jeden z przewodów w moim przypadku koloru filetowo brązowego był tzw utleniony (zaznaczam że najlepsze to jest to że auto bezwypadkowe a tu taka niespodzianka). A jeśli chodzi o lokalizacje to przy podłużnicy z prawej strony(stojąc przodem do silnika) gdzie wchodzą 3 wiązki w jedną i dalej idzie do komputera silnika który jest za na nadkolem. Po zlutowniu tego przewodu wszystko hula 😀Poniżej zdjęcie w którym miejscu przewód był utleniony:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211126_182959.jpg (103.8 KB, 273 wyświetleń)
Sebolx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.