Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2017, 22:03   #1
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Witam serdecznie. Mam pytanie odnosnie dzialania gniazda zapalniczki po zamknieciu samochodu. Uzywam rejestratora jazdy I Chcialbym aby po wylaczeniu silnika I zamknieciu samochodu zasilanie gniazda zapalniczki bylo przerywane. Teraz przerywane jest dokladnie po 30 minutach. Patrzylem juz do bezpiecznikow no wyczytalem ze jest mozliwosc przepiecia bezpiecznika ale niestety nie ma wolnego miejsca w panelu. Panel prezentuje sie tak jak na zalacznikach. Czy jest kakas inna mozliwisc zmiany czasu zasilanie? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20171202_141034.jpg (95.5 KB, 65 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171202_141044.jpg (93.4 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20171202_141027.jpg (90.9 KB, 64 wyświetleń)

Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2017, 23:00   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Ja co prawda w mondeo mk4 założyłem sobie dodatkowe gniazdo do rejestratora. podłaczone jest do plusa po stacyjce i wyłacza się po przekręceniu kluczyka
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 15:41   #3
Spaik89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Czy jest to skomplikowane? Czy raczej amator jest w stanie to zrobic?
Spaik89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2017, 17:32   #4
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Odszukać plus po zapłonie . Wpiąć się w niego jednym kabelkiem z gniazda zapalniczki dodatkowego drugi kabelek do masy i wybrać sobie miejsce gdzie gniazdo ma być schowane.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2022, 17:35   #5
SwiezyZFordem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2022
Model: Grand C Max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Witam .



Po drugie gniazdo zapalniczki (12v) pozostaje włączone czyli jest w nim prąd po wyjęciu kluczyka i nawet zamknięciu drzwi. Osobiście mam podłączona kamerę która może rozładować akumulator jeśli zostawię auto np na weekend. Pomożecie jak to zmienić w ustawieniach ? Co Robić?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-07-2022 o 17:47
SwiezyZFordem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 10:36   #6
timson
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-01-2022
Model: C-max Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dzialanie zapalniczki po zamknieciu samochodu.

Kupujesz bypass (ja kupiłem takie z miejscem na bezpieczniki) i wpinasz się w skrzynkę pod pozycję 85 lub 86 i masz + po zapłonie. Minus możesz wziąć z dowolnego elementu metalowego lub tak samo przez bypass z skrzynki (chyba bezpieczniki od 82 do 84 mają minus - ale to do sprawdzenia, nie jestem pewien).

Bump:
Cytat:
Napisał SwiezyZFordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .



Po drugie gniazdo zapalniczki (12v) pozostaje włączone czyli jest w nim prąd po wyjęciu kluczyka i nawet zamknięciu drzwi. Osobiście mam podłączona kamerę która może rozładować akumulator jeśli zostawię auto np na weekend. Pomożecie jak to zmienić w ustawieniach ? Co Robić?
z tego co czytałem jak sam szukałem rozwiązania tego problemu nie da się komputerem zmienić czasu. W astrze 2 było tak fajnie że miałem podpięte pod oświetlenie schowka CB Radio dzięki czemu na postoju przy zgaszonym silniku i wyjętym kluczyku CB działało. Natomiast zasilanie tam było odcinane 5 sekund po zamknięciu samochodu z pilota a co za tym idzie CB też się wyłączało. Rewelacja, raczej nie było opcji żeby zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety w C-maxie nie znalazłem takiego miejsca.
timson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.