Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2024, 07:55   #1
vinci90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Kuga 2
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 2
Question Sync 3 wymiana APIM US na EU

Zamieniłem w fordzie escape sync 3 8Gb na 64Gb z fiesty. Po 30 min grzeje się tak ,że można robić jajecznicę i się wiesza. Tragedia. Chyba go zezłomuję.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-05-2024 o 20:05
vinci90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2024, 20:08   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: grzejący się wyświetlacz dotykowy

Cytat:
Napisał latitude Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamieniłem w fordzie escape sync 3 8Gb na 64Gb ...
A ja takich zamian zrobiłem dziesiątki - i "nigdy się przy tym nie poparzyłem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt tu nie pisze, że "Sync3 nie ma prawa się popsuć/być uszkodzony"... To tylko elektronika.... Jak się ma pecha - to i grzejący się Sync3 może się trafić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2024, 16:29   #3
vinci90
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2024
Model: Kuga 2
Silnik: 1,5
Rocznik: 2017
Postów: 2
Question Sync 3 z Ford Fiesta do Escape - Problem

Dzień dobry
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Escape 2017 z USA. Fabrycznie na pokładzie mam zainstalowany moduł sync3 8gb (s/n:HJ5T-14G370-FBD). Od jakiegoś czasu próbuje go zastąpić modułem z forda fiesty 2020r. 64gb (s/n: KU5T-14G371-GDE) . Sam moduł się uruchamia ale po zamontowaniu nie są aktywne opcje dotyczące samego samochodu. A momentami wydaje mi sie jak by cały czas był zaprogramowany na Fiestę. Dodatkowo sam moduł okropnie się grzeje. Udało mi się go zaktualizować go do wersji 3.4 jednak nic to nie zmieniło . Nie próbowałem jednak majstrować przy kablach . Czy sam sposób podłączenia może mieć wpływ na jego działanie . Jeżeli tak to ma ktoś schemat jak przerobić kable w ford Escape aby moduł z forda fiesty zaczął rozmawiać z Fordem Escape.
vinci90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2024, 16:52   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,545
Domyślnie Odp: Sync 3 z Ford Fiesta do Escape - Problem

Po co się sam z tym męczysz?
Do tego tyle czasu.

Oddaj do kogoś kto bierze pieniądze za montaż i to jego problem żeby zrobił to dobrze.
Jak oddasz w dobre ręce, to już przy montażu dostaniesz odpowiedź czy sam APIM nie jest wadliwy.

Będziesz się z tym sam kopał,to zaraz minie ewentualny czas na zwrot konsumencki
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2024, 17:13   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Sync 3 z Ford Fiesta do Escape - Problem

Cytat:
Napisał vinci90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ma ktoś schemat jak przerobić kable w ford Escape aby moduł z forda fiesty zaczął rozmawiać z Fordem Escape.
Nic nie trzeba przerabiać. Nie ma różnych Sync3 ani "dodatkowych kabli w Escape" (w Fieście akurat jest, bo Fiesta ma panel klawiszy radia na magistrali LIN a Escape 2017 ma na magistrai CAN...).
Wszystkie problemy w poście to wynik braku wiedzy w konfigurowaniu Sync3.
Reszta - patrz post wyżej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 21:45   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,167
Domyślnie Odp: Sync 3 z Ford Fiesta do Escape - Problem

Cytat:
Napisał vinci90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fabrycznie na pokładzie mam zainstalowany moduł sync3 8gb
skąd jestes?
ogarniemy
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta , kuga , swap



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.