Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2011, 18:04   #1
rbl
ford::amateur
 
Avatar rbl
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: dolnyśląsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmgielny

Witam kilka dni temu zauważyłem, że po wciśnięciu Stop zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmgielnych. Czasami, a dokładnie dwa razy przytrafiło się, że dodatkowo zapalały się na tablicy rozdzielczej kontrolki; ładowanie, żarnik, ABS i kierunkowskazy. Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby zapala się tylko kontrolka świateł przeciwmgielnych tylnych i włącza się podświetlenie zegarów. Po wrzuceniu wstecznego ... znów kontrolka przeciwmgielnych. Jeszcze jedna dziwna sprawa, tylna wycieraczka przesuwa się bardzo wolno i nie powraca do pozycji wyjściowej.

To wszystko co zauważyłem

A co zrobiłem
Rozebrałem całą tylną klapę, posprawdzałem wszystkie połączenia, kostki i kable. Jedyna dziwna rzecz jaką zobaczyłem to niebieski kabelek z czarnym paskiem idący do prawej tylnej lampy był sztukowany. Poprawiłem to (lutowanie i izolacja termokurczliwa). Ale dalej było tak samo.
Ponownie rozlutowałem sztukowany kabelek dodatkowo rozłączyłem tylną wycieraczkę i ku mojemu zaskoczeniu dalej było tak samo!

Czy ktoś może już spotkał się z czymś podobnym. Nie wiem gdzie szukać usterki. Czy to może masa, a może coś nie tak z czujnikiem przy hamulcu? pzdr

rbl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 18:27   #2
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

Cytat:
Nie wiem gdzie szukać usterki.

W przelotce?
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 19:38   #3
rbl
ford::amateur
 
Avatar rbl
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: dolnyśląsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

A gdzie ta przelotka się znajduje? Możesz dokładnie napisać bo w klapie i w tylnych słupkach już wszystko sprawdziłem.

Dodam, że wszystkie światła: stop, kierunkowskazy, cofania i przeciwmgielne działają prawidłowo. Nie wywala bezpieczników chyba, że może jakiś przekaźnik trafiło.

Niestety na mechanice samochodowej znam się jak wilk na gwiazdach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rbl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 19:42   #4
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

miedzy klapą a samochodem w tej "charmonijce"
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 20:16   #5
rbl
ford::amateur
 
Avatar rbl
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: dolnyśląsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

Sprawdzę jeszcze tam. Już się tej gumie przyglądałem ale uznałem, że jeżeli jest cała to wewnątrz powinno być ok. Ale jak poczytałem trochę to doczytałem że kilka osób miało właśnie tam przyczynę swoich problemów.
rbl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 20:23   #6
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

Cytat:
ale uznałem, że jeżeli jest cała
Już wkrótce nie będzie cała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miśkuj ją!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 05:28   #7
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

witam
ja tez mialem cala nie popekaną a przewody popekane jeden urwany,pozory mylą
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2011, 11:55   #8
rbl
ford::amateur
 
Avatar rbl
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: dolnyśląsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

Żona zabrała auto do szkoły to po niedzieli będę tam zaglądał. Dam znać czy coś tam znalazłem.
rbl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 08:27   #9
czesioczesio1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: sosnowiec
Model: ford galaxy
Silnik: 2300 lpg BRC
Rocznik: 1998
Postów: 88
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

a jezeli masz wiazke dobra to masz utleniona mase sprwdz przewody masowe od lamp
czesioczesio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 10:37   #10
rbl
ford::amateur
 
Avatar rbl
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: dolnyśląsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Po naciśnięciu STOP zapala się kontrolka świateł postojowych i tylnych przeciwmg

Zabrałem się wczoraj za tą wiązkę w klapie (po prawej), pod całą gumą okazało się, że wszystkie kable są owinięte niebieską taśmą izolacyjną. Pod nią część z nich jest poprzecierana, 3 kable są luzem!!! Jednym słowem szok! Pokazałbym zdjęcia jak to wygląda ale wstydzę się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawi mnie co wcześniejszy właściciel zrobił. Wygląda mi to ma "przeszczep" instalacji w tylnej klapie lub całej tylnej klapy.
rbl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.