Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2023, 19:52   #1
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Question Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Witam,

Borykam się z tym od roku i nie mogę znaleźć przyczyny. Otóż po puszczeniu pedału sprzęgła, słyszę, jak coś w (chyba) skrzyni biegów stuka. To tak, jakby automatyka miała opóźnienie i "zasprzęglała" wszystko po czasie lub wybierała luz. Podczas normalnego popuszczania sprzęgła, efekt ten jest najbardziej wyczuwalny. Próbowałem też "strzelić" ze sprzęgła i może mniej, ale też jest, tylko mniejszy. Jedynie co, to bardzo powolne puszczanie obywa się w większości przypadków bez tego efektu. Może z kwartał temu miałem zmieniane sprzęgło z dwumasą, ale to nic nie pomogło, a od tamtego momentu się nieznacznie pogorszyło. Na ile może być to spowodowane kończeniem się skrzyni, a na ile np.: wadliwą pompą sprzęgła lub luzem na osiach? Jak to sprawdzić?


Ostatnio edytowane przez BlueCat ; 20-06-2023 o 19:56
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 09:46   #2
Magdalena
ford::average
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Grudziądz
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 108
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cześć,
U mnie były stuki po puszczeniu sprzęgła, jak delikatnie puszczałam sprzęgło stuków nie było tak już mocno słychać. Winna półoś lewa, która miała luz i to powodowało. Wymieniłam i stuków już nie ma.
Magdalena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 09:51   #3
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Może być. A czy podczas dodawania gazu też ci pukało? U mnie to czasem występuje.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 12:14   #4
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,206
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał Magdalena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie były stuki po puszczeniu sprzęgła, jak delikatnie puszczałam sprzęgło stuków nie było tak już mocno słychać.
Mam to samo od chwili zakupu samochodu ( w 2019 67 tys km). Stuki było słychać gdy jeździła żona - zbyt szybko puszcza sprzęgło przy zmianach biegów. Przy ruszaniu z miejsca łagodnie/płynnie puszcza sprzęgło i jest OK.
Luz się robi coraz większy bo i dla mnie przytrafia się puszczenie sprzęgła ze stukiem.

Cytat:
Napisał Magdalena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Winna półoś lewa, która miała luz i to powodowało. Wymieniłam i stuków już nie ma.
Tak właśnie było gdy żona jeździła TICO. Przeguby zewnętrzne były chyba robione z brukwi bo po wymianie już zaczynało stukać po kilku tys km. Nie wytrzymywały 10 000 km, no ale co tu się dziwić skoro kosztowały ok 50 zł + drugie tyle robocizna.
Po iluś tam tych bezsensownych wymianach zażyczyłem sobie w sklepie przegub oryginalny. Koszt "aż" 120 zł i spokój. Już nie wymieniałem przegubów.

Teraz w focusie jestem pewny, że to wina półosi (przegubu), ale nie wiem jak to sprawdzić aby upewnić się który konkretnie przegub szwankuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 12:51   #5
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Ja jestem pewny na 99%, że u mnie to lewy nawala. Czasem przy skręcie nawet potrafi się zaciąć i wtedy trzęsie autem. Najgorsze, że jak byłem z tym u dwóch mechaników, to ani jeden nie stwierdził problemu.
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2023, 18:49   #6
Magdalena
ford::average
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Grudziądz
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 108
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być. A czy podczas dodawania gazu też ci pukało? U mnie to czasem występuje.
Wiesz co jak wymienilam na zamienniki półosie to teraz przy dodawaniu gazu i przy skręcaniu oraz podczas ruszania jest takie dziwne klikanie można tak to nazwać. Oraz trzęsie delikatnie autem przy przyśpieszeniu. Co tu winne to jest to nie wiem bo na dwóch różnych firmach to się działo/dzieje a na oryginalnych tego nie było. Mimo wymiany piast z łożyskiem dalej występuje to
Magdalena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2023, 12:20   #7
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

No to tak. Nagrałem filmik, jak ruszam kołem i podczas tego, dochodzą mnie stuki z dyferencjału. Ktoś mi może powiedzieć czy takie luzy i stuki są jeszcze akceptowalne?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 10:11   #8
exec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2023
Model: focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to tak. Nagrałem filmik, jak ruszam kołem i podczas tego, dochodzą mnie stuki z dyferencjału. Ktoś mi może powiedzieć czy takie luzy i stuki są jeszcze akceptowalne?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Moim zdaniem nie powinno tak być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
exec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 12:02   #9
BlueCat
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2022
Model: Focus MK2 HB, LF
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 142
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał exec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie powinno tak być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Chyba" czy jesteś zupełnie przekonany? Nie chciałbym zawracać głowę mojemu mechanikowi, bo "coś tam mi się wydaje". I na co by to ewentualnie mogło wyglądać? Luzy na dyfie czy osiach?
BlueCat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 19:58   #10
exec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2023
Model: focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Stuki po puszczeniu pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał BlueCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Chyba" czy jesteś zupełnie przekonany? Nie chciałbym zawracać głowę mojemu mechanikowi, bo "coś tam mi się wydaje". I na co by to ewentualnie mogło wyglądać? Luzy na dyfie czy osiach?
W przyszłym tyg. baba wróci autem to mogę sprawdzić u siebie, tylko to m4, ale pewnie bez większej różnicy.
PS1. film nie działa.
PS2. polecam grupy facebookowe, tam często odpowiadają -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
exec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.