Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2010, 09:05   #1
mrbuziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 KAT
Rocznik: 201
Postów: 8
Domyślnie Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Cześć,

Przepraszam, że otwieram wątek, który był już gdzieś poruszany ale nie znalazłem dokładnie takiej samej usterki lecz podobne. Nie jestem też fachowcem więc wybaczcie za opis prostymi słowami.

Mój problem wygląda następująco.
Jakieś 3 miesiące temu usłyszałem pod maską (prawa strona) dziwny dzwięk jak skompresowane powietrze uchodzące przez dziurkę podczas dodawania gazu. Dodatkowo dało się poczuć lekki swąd nadtopionych kabli i ciepło. Przejechalem samochodem jakieś 100km i kolejnego dnia juz po przekręceniu kluczyka usłyszałem tylko dwa klikniecia przełącznika i zapaliły się wszystkie lampki na desce. Po kilku probach okazało się ze akumulator jest rozładowany (był już naprawde stary) wiec kupilem nowy i wszystko cacy.

Wczoraj wracałem z urlopu i po przejechaniu jakichs 200km zatrzymałem się na posiłek. Po powrocie efekt był taki sam jak wczesniej. Dwa stukniecia przekaźnika i wszystkie lampki zaswiecone. Wiem ze nie powinienem tego robic ale na popych podpalil i jechał bez problemu. Zadne lampki otrzegawcze sie nie pala. Natomist jak bylem blisko domu stalem w korkach i na wolnych obrotach zaczał falować i radio samochodowe sie wyłączało. Utrzymywalem więc obroty tak ok 2k i jakos dojechalem do domu.
Teraz niestety nadal nei moge go odpalic.

Z podobnych tematów wnioskuję że może być problem z alternatorem. Czy przyczyna może być gdzieś indziej? Czy samemu można wymienić w prosty sposób taki alternator?

Moja foka to 1.6 benzyna z 2001 z przebiegiem 105k

Pozdrawiam
Andrzej


Ostatnio edytowane przez mrbuziak ; 08-06-2010 o 10:08
mrbuziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 09:29   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Problem z uruchomieniem

Proszę o poprawienie tytułu tematu na zgodny z regulaminem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W innym przypadku temat zostanie zamknięty.
Użyj funkcji " edycja "
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 09:44   #3
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: Problem z uruchomieniem

To samo miałęm napisać. Poczytaj sobie regulamin zamieszczania postów !!!
I zgaduj zgadula o co Ci chodzi.

A teraz spróbuję Ci coś poradzić.
Mianowicie raczej problem nie tkwi w alternatorze bo inaczej podczas jazdy też by się paliła kontrolka ładowania (czerwony akumulator). Co do rozładowywującego się akku i choinki na desce rozdzielczej to radzę posprawdzać wiązki przewodów. Prawdopodobnie gdzieś w wyniku otarć, przetarły się przewody i dotykają części karoserii w efekcie czego może być przygasanie różnych elementów, rozładowanie akku i ta choinka na desce rozdzielczej.
Na początek posptawdzaj przewody. Pisałeś, że czułęś swąd palonych przewodów. Wiec prądy w przewodach samochodowych są dość duże przy stosunkowo niewielkim napięciu 12V dlatego przy zwarciu mogło dojść do nadtopień powłoki izolacyjnej przewodów.

Sprawdź wszystkie przewody w 1 szej kolejności.

Ostatnio edytowane przez mario591 ; 08-06-2010 o 09:54
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 10:11   #4
mrbuziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 KAT
Rocznik: 201
Postów: 8
Domyślnie Odp: PrPo przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Dzięki za poradę.
Fakt lampka akumulatora sie nie zapala podczas jazdy.
Zacznę od tej prostej czynności którą sugerujesz a która nic nie kosztuje.
Jeśli nic nie znajdę będę zastanawiał się dalej
mrbuziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 08:07   #5
mrbuziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 KAT
Rocznik: 201
Postów: 8
Domyślnie Odp: Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Kable sprawdziłem i wszytsko wyglada ok. Ale o dziwy wczoraj samochód odpalił bez problemu. Sprawdzałem kilka raz z zimnym jak i rozgrzanym silnikiem.
Co to kurde moze być?
mrbuziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 08:17   #6
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Musiałeś ruszyć któryś z przegrzanych przewodów i załapało.
To jednak nie usuwa usterki jaka niewątpliwie masz, proponował bym rozpinać każde połączenie i dokładnie popatrzeć gdzie masz uszkodzenia.
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 08:26   #7
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Miałem podobnie i to w dwóch przypadkach. W pierwszym raz odpalało, raz nie.

1. luźno zainstalowana na akumulatorze część z instalacji LPG - na wybojach porozłanczały się styki.
2. podczas montażu nowego radia musiałem rozłączyć na ten czas akumulator. Lecz styki były już na tyle zaśniedziałe, zasyfione, że po ponownym podłączeniu nie chciał mi odpalić samochód.

Rozłącz i przeczyść wszystkie styki akumulatora, najpierw drucianą szczotką, potem papierem ściernym. Na koniec dokładnie skręć i zabezpiecz wazeliną techniczną.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 09:14   #8
mrbuziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 KAT
Rocznik: 201
Postów: 8
Domyślnie Odp: Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Udało mi się zidentyfikować obszar powodujacy mój problem.

Przy pomocy miernika monitorowałem napięcie ładowania akumulatora. Najpierw przy wyłączonych wszystkich odbiornikach a potem włączając każdy z osobna. I tak przy normalnej pracy napięcie 14.3V Włączanie odbiorników nie powodowało zmiany tego napięcia aż do momentu włączenia nawiewu. Przy włączonym nawiewie napięcie spada do 12,8V. Gdzieś w obwodzie chyba jest zwarcie do masy. Dlatego pewnie przy wyłączonym silniku a włączniku nawiewu ustawionym na 1 akumulator się rozładowywuje
Więc dopóki nie usunę usterki jeżdżę bez nawiewu.
W związku z tym mam pytanie czy ktoś może wie gdzie najlepiej od razu szukać i czy łatwo się dostać to elementów układu nawiewu?
mrbuziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 10:07   #9
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i silnik nie odpala

Skoro tak to pierwsze co bym zrobił to wyciągnął wtyczkę od silnika nawiewu. Jak wyjmiesz schowek pasażera jest jako takie dojście. Przekręć pokrętło nawiewu na 1 i będziesz widział czy to w samej dmuchawie czy w instalacji. Podejrzewam że w silniku dmuchawy doszło do jakiegoś zwarcia i temu masz takie jaja.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.