Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2015, 12:23   #1
rpp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Przerdzewiały kabel od anteny radiowej

Od jakiegoś czasu mam problem z sygnałem radiowym (radio Sony - brak nawigacji).

Na forum znalazłem info, że prawdopodobną przyczyną jest walnięta antena.
Rozebrałem lampkę i okazało się, że kabel na łączeniu z tą podstawką co się przykręca od spodu do anteny jest masakrycznie zardzewiały.

Niestety kabel jest na tyle krótki, że nie ma szans na jego obcięcie i "zarobienie" od nowa.
Pytanie czy da się ten kabel w miarę bezinwazyjnie wymienić? Czy on idzie bezpośrednio do radia? Jak go najprościej wyciągnąć i jaki ma nr katalogowy. Na allegro nie udało mi się znaleźć takiego jak mam u siebie (zdjęcie w załączniku znalezione na forum - u mnie jest identyczny kabel - czerwoną strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie jest zardzewiałe).

I od razu druga sprawa - domyślam się, że rdza wzięła się z tego, że antena gdzieś się rozszczelniła. Jeśli tak to pewnie warto wymienić podstawę i bat? Czy może zostawić to co jest bo rdzewieje tak czy siak i niekoniecznie antena gdzieś przepuszcza wodę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg antena_dol.jpg (73.3 KB, 57 wyświetleń)

rpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 20:13   #2
rpp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przerdzewiały kabel od anteny radiowej

No to sobie sam odpowiem :-) może komuś się przyda.

Wymienić trzeba komplet - tj. kabel, podstawę anteny i bat. Ford zmienił koncepcję mocowania i nie da się wymienić samego kabla.
Całość w ASO kosztowała mnie 140zł brutto więc wg mnie całkiem przyzwoicie.
Co ciekawe ASO za wymianę krzyknęło 340zł !! Normalnie ręce mi opadły.
Roboty na jakieś 20min a jak ktoś wie co robić to pewnie i krócej.

Kabel nie idzie bezpośrednio do radia tylko jest łączony w lewym słupku. Trzeba zdjąć osłonę słupa i go widać jak na dłoni (warto mieć zapasowe spinki - u mnie niestety pękły dwie przy demontażu osłony więc muszę dokupić).

Kabel trzeba oczywiście przeciągnąć pod dachem. Ze względu na to, że długość kabla jest wyliczona mocno na styk nie wiem czy da się go poprowadzić po prostu pod podsufitką. Ja postanowiłem nie kombinować i przeciągnąłem go jak fabryczny (połączyłem go taśmą izolacyjną ze starym kablem i po prostu przeciągnąłem - problem jest tylko przy wyjściu od strony słupka bo tam jest stosunkowo niewielki otwór i ciężko przeciągnąć jest złączkę).

W każdym razie po zmianie radio odżyło :-)
rpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.