Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2005, 16:35   #1
Robert P
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2005
Postów: 13
Domyślnie Diesel V-Power the best!

Kilka dni temu zalałem do pełna Mondeo 2,0 TDDi reklamowanym paliwem na stacji Shela. Samochód zmienił się nie do poznania - cicha i równa praca silnika, o jakiej jeszcze do niedawnam mogłem tylko pomarzyć. Teraz z przyjemnością stoję obok maski silnika i nie muszę się wstydzić jak poprzednio przed moimi znajomymi za "zetora".
To nie jest tekst reklamowy, choć może na taki wygląda. Gorąco polecam ten rodzaj paliwa, którego jedynym mankamentem jest rożnica w cenie(4,20zł za litr to sporo, ale gra jest warta świeczki)

Robert P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 16:48   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

to czekamy na opis wrazen z jazdy tzn czy tycke lepiej idzie i czy mniej pali?? bo watpie zebys namowil do kupienia ropy za 4,20zl tylko dla cichszej pracy silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aczkolwiek ja jestem zwolennikiem tankowania na renomowanych stacjach i "ulepszonych" paliw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 18:42   #3
Arbibar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-04-2005
Skąd: WM
Model: Peugeot 407
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 207
Domyślnie

bałem sie zacząć temat "superpaliw", ale niedawno zatankowałem verwę na orlenie. Odczucia podone jak u Robert P. Ropka droższa o 10 groszy od zwykłej, ale....
Bałem sie ze to tylko sugestia, że jest lepiej, ale chyba nie.
.... coś mi sie wydaje że przeskoczę na stałe na nowe paliwo.
__________________
Pozdrawiam Arbibar
Arbibar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 20:14   #4
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Tankowałem wszystkie wersje "ulepszonych" paliw.
Ostatecznie poprzestałem na BP Ultimate - jednak nie uważam, żeby ulepszone wersje paliw aż w tak dużym stopniu poprawiały kulturę pracy jednostki TDDi.
Owszem jest zauważalna różnica, zresztą powinna być - w końcu zarówno Ultimate, V-Power jak i Verva mają wyższą liczbę cetanową, która m.in. wpływa na proces spalania stukowego w dieslu. Jednakże nie jest to - przynajmniej u mnie - różnica kolosalna, lecz jedynie "zauważalna".
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 20:17   #5
Rufio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2004
Skąd: nad morzem
Model: BMW
Silnik: 330d
Rocznik: 2008
Postów: 207
Domyślnie

Ja zalałem na Orlenie ON Verva. I.......nic.
Tzn klekocze jak zwykle, spalanie bez zmian, dupohamownia nic nie wyczuła.
Zalanie BP Ultimate dało jeszcze gorsze efekty. Testowałem na dwóch samochodach i w obu spalanie wzrosło.
__________________
Obecnie jeżdżę: BMW E91 320d 185KM i 385Nm
Rufio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 21:45   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ciekawe kiedy będize lpg wi pałer albo jakiś inny altimejt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2005, 22:39   #7
JAREK G
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2005
Skąd: CZESTOCHOWA
Postów: 129
Domyślnie

To ja jakiś głuchy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , testowełem jakiś czas temu V-power Shella w 2,0 TDCI i żadnej różnicy nie odczułem, o sory poza tym że 20gr. drożej i jakieś 0,2l większe spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JAREK G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2005, 00:02   #8
Andrzej_H
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2004
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 46
Domyślnie

Odczucia podobne jak powyżej a przejechałem od kwietnia 40.000km. Mało pali gdy sie jedzie wolno, przy 150 zawsze ponad 7l/100 (automat). Cicho pracuje rozgrzany, zimny głośniej. Jak każdy Diesel pracuje równo - ma przecież regulator obrotów. Najbardziej smakuje mu paliwo za 3,69 Auchan (a jeszcze bardziej mnie !). Widział w kilku "portach" przeładunku paliw stojące obok siebie cysterny - Arale, Schelle, Orleny i inne - tu cena była ta sama (jakość też) po dowiezieniu do stacji bezynowej wartość się zmieniała co oczywiste, a frajerom wypada wierzyć że jakość też.
Pozdrawiam !
Andrzej_H jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2005, 08:39   #9
badger6
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.2 mk3
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie

Testowałem Shell VPower Diesel i BP Ultimate. Jeżeli chodzi o osiągi czy pracę silnika to nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do zwykłych paliw. Tankuje normalnie BP Ultimate z tego względu że pewnie to paliwo rzeczywiście jest czystsze niz zwykłe i moze to mieć wpływ na lepszą kondycję silnika jednocześnie jest tańsze od vpowera o 10 groszy. Podejrzewam, że nasze paliwa "podrasowane" są po prostu bardziej zbliżone do zwykłego paliwa w normalnych krajach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Bartek :-)
badger6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2005, 19:50   #10
jawor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2005
Postów: 12
Domyślnie

Również testowałem Shell VPower Disel i BP Ultimate. Zmian w zużyciu paliwa nie zauważyłem, za to przerzuciłem się na BP Ultimate ponieważ stwierdziłem, że silnik pracuje zdecydowanie ciszej (z VPowerem tego nie było).
Swoją drogą ciekaw jestem jak można zmierzyć zmianę zużycia paliwa o 0,2l - zdumiewająca dokładność.
jawor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.