Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2010, 22:12   #1
Megus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2010
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.3 + automat
Rocznik: '97
Postów: 16
Domyślnie Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Witam.
Gdy kupiłem Galaxa, miał założone czerwone-sportowe sprężyny zawieszenia. Jak dla mnie było za nisko, więc wymieniłem sprężyny na zwykłe. Auto się podniosło i pojawił się problem. Wyraźnie słychać wycie dochodzące gdzieś z układu napędowego. Wcześniej była cisza. Dźwięk jest bardzo podobny do wyjącego łożyska, wibracje czuć w podłodze. Występuje tylko, gdy układ nie przenosi obciążenia (jazda z lekko wciśniętym pedałem gazu), podczas przyspieszania lub hamowania silnikiem zanika. Lepiej słyszalny przy większych prędkościach (powyżej 60km/h). Co ciekawe, jadąc po łagodnych nierównościach, dźwięk jest zdecydowanie wyraźniejszy, gdy nadwozie unosi się. Gdy go dociążę wycie zanika.
Objawy dość charakterystyczne, myślę o jakimś łożysku, ale jakim? Podpora półosi, łożyska kół, skrzyni biegów, a może jeszcze coś innego? Może ktoś już przerabiał takie objawy?
Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi.

Megus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 09:16   #2
mcqra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Ja stawiam na łożysko koła, podobny objaw- wymiana łożyska i cisza. Sprawdź od razu piasty- u mnie jakiś bałwan przy poprzedniej wymianie łożysk potraktował je boszem... sznity na 5mm!!! Efekt był taki, że po 20tyś łożysko do wymiany- obracało się na piaście!
mcqra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 12:41   #3
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Cytat:
Napisał mcqra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potraktował je boszem.
Przepraszam bardzo za OT ale co to jest bosz? Pytam poważnie.

Też stawiam na łożyska
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 15:57   #4
Megus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2010
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.3 + automat
Rocznik: '97
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Dzięki za odpowiedzi.
Wytłumaczcie mi tylko, jaki wpływ ma wysokość zawieszenia, na odgłosy z łożysk kół jezdnych, bo tego nie mogę skumać.
Pozdrawiam
Megus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 18:07   #5
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Cytat:
Napisał deku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam bardzo za OT ale co to jest bosz? Pytam poważnie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "bosz" - potoczna nazwa szlifierki kątowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 18:36   #6
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Megus - lewarek w ruch - auto do góry i kręć każde kółko i słuchaj...jak będzie padnięte łożysko będzie objaw "szurania i obcierania" u mnie sprawdzałem i jeszcze się nie pomyliłem, które było do wymiany :-)
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 20:17   #7
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Cytat:
Napisał Megus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedzi.
Wytłumaczcie mi tylko, jaki wpływ ma wysokość zawieszenia, na odgłosy z łożysk kół jezdnych, bo tego nie mogę skumać.
Pozdrawiam
W galaxy najwyrazniej ma - wymienialem skrzynie z automatu na manual , poniewaz nie mialem kanalu przod auta podniesiony byl na kobylkach.Po zalozeniu stwierdzillem ze sprawdze na podniesionych kolach jak dziala . Odpalilem silnik i porazka - ze skrzyni nawet na luzie dochodzi jakies wycie , biegi wchodza ledwo ledwo i ze zgrzytem , stwierdzilem trzeba sciagac i reklamowac skrzynie. Na szczescie chcialem sie jeszcze przed zdjecierm przejechac i co sie okazalo - na aucie z kolami na ziemi wszystkie objawy zniknely - jezdzilo i jezdzi do tej pory normalnie a skrzynia jest cicho.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 20:42   #8
mcqra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Smile Odp: Wycie w układzie napędowym - charakterystyczne objawy

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "bosz" - potoczna nazwa szlifierki kątowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mcqra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.