Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2011, 15:51   #1
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Zauważyłem zielony płyn na dolnej plastikowej osłonie pod chłodnicami.
Po zdjęciu plastikowych osłon stwierdziłem że płyn wypływa z dolnego prawego rogu chłodnicy klimatyzacji.Czy to jest objaw jakiejś nieszczelności i można to naprawić ( uszczelnić) czy cała chłodnica klimy do wymiany?Zanim zauważyłem ten wyciek przy właczonej klimie i zamknietym dopływie powietrza z zewnątrz strumień powietrza był zdecydowanie silniejszy ( wyrażnie dało się to odczuć).Gdy otworzyłem dopływ powietrza z zewnątrz strumień z nawiewów odrazu słabł.Chyba tak nie powinno być.Czy nie jest to połaczone z tym wyciekiem ( nieszczelnością) chłodnicy klimatyzacji?
Jest to klima manualna Ford Focus 2 silnik 1,6 roczni 2005.Nadmieniam że płyn w klimie uzupełniałem sednio co 2 lata,ostatnio w zeszłym roku.

suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 16:11   #2
pezet3
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2007
Skąd: Krakow-Wieliczka
Model: B Y Ł Focus Kombi / JEST Fiat Croma
Silnik: 1.8 TDCi / 1.9 16v 150
Rocznik: 2007 / 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Z tym mocniejszym strumieniem na zamknietym obiegu to jest normalne, ja mam tak samo.
pezet3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 16:18   #3
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Wydawało mi się że przed zimą strumień powietrza był jednakowy przy zamkniętym i otwartym dopływie powietrza z zewnątrz.Ale być może mylę się?
Dodam jeszcze do wcześniejszego wpisu że kloma na tą chwilę chłodzi ok ale to tylko kwestia czasu bo ten wyciek jest spory, tak mi się wydaje.
suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 19:44   #4
mitikas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Kalisz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V TiVCT Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 10
Smile Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Miałem podobnie tylko u góry. Wymieniłem chłodnicę klimy na nową. Mechanik przekonał mnie że nie warto spawać bo wyjdzie przeciek w innym miejscu. U mnie wyciekało około 300g czynnika przez 4 miesiące. Słychać było sprężarkę klimy. Cała naprawa to nowa klima + czynnik+ robocizna jakieś 950zł. Chłodnica nie chińska (Hella)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mitikas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 21:00   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

1-zielony plyn z chlodnicy to olej moze byc z barwnikiem. To nie czynnik. to jest oczywiscie przeciek i to jest zle.
2- mocniejszszy nadmuch wewnetrzny jest dlatego ze powietrze nie leci juz przez filtr kabinowy tylko swobodnie przeplywa przez otwory wentylacji. Jak bedzie duza roznica pomiedzy wewnetrznym a zewnetrznym to znaczy ze filterek do wymiany. Zatkany filtr moze tez powodowac przepalanie bezpiecznika na najwyzszych obrotach. Dlatego niewolno zwiekszac bezpiecznika jesli by sie przepalal bo to skoleji spowoduje przepalenie sie czego innego(rezystor lub przelacznik)
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 23:00   #6
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Smile Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Wymieniłem chłodnicę na nową, napełnilem układ i jest nawet o niebo lepsze chłodzenie niż wcześniej.Koszt 700zł ( chłodnica,napełnienie,robocizna)
suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2012, 14:25   #7
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Odgrzewam temat, bo rowniez u mnie w chlodnicy klimatyzacji stwierdzono(?) wyciek.

Generalnie, od kupna nowego MK2 FL w styczniu 2009 nie robilem nic z klima az do maja 2012. Tzn. zakladalem (pewnie blednie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ze przez okres gwarancji cokolwiek trzeba bylo robil z nia Germaz we Wroclawiu gdzie kupilem i serwisowalem samochod, a w maju po raz pierwszy zajalem sie nia sam. Uklad sie nie wlaczal (dzialal na pewno do konca 2011), dobito gaz z barwnikiem, wszystko dzialalo przez ~4 tyg po czym wydajnosc chlodzenia zaczela juz wyraznie spadac.

W jednym serwisie nie znaleziono nic i zaproponowano znow dobicie gazu i barwnika, w drugim pokazano mi ledwo swiecaca pod UV zielonkawa plame na chlodnicy klimy, mniej wiecej na wysokosci prawego reflektora. Wyrok: chlodnica klimy do wymiany, cena wszystkiego 900zl. Przy okazji i w tym i w jeszcze jednym serwisie powiedziano mi ze w Focusach, Mondeo a oprocz tego szczegolnie w Citroenach z tego okresu tego typu usterka chlodnicy po 3-3,5 roku uzytkowania to normalka, wrecz plaga, oprocz tego ze sa nawet tego typu usterki w okresie gwarancji i serwisy wymieniaja to jedynie pelnoplatnie (!) argumentujac ze to zuzycie / nieprawidlowe uzytkowanie.

Czy ktos moze polecic warsztat we Wroclawiu gdzie dokonac wymiany, w miare pewnie i nie drozej niz za te 900zl? Producenta chlodnicy, tak aby pozyla nie krocej niz nastepne 3 lata (np. Hella)?
A tak oprocz tego, ktos slyszal o tej 'pladze'?

Z gory dziekuje za odpowiedz
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 07:53   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Bo z klimatyzacja sie nic nie powinno robic...moze poza odgrzybianiem i wymiana filtra jak ktos chce, a te wszystkie brednie i cuda o wymianach oleju i czynnika to wielka bzdura !!!! odradzam korzystania z uslug w takich niekompetentnych warsztatach ktore takie rzeczy wciskaja klientowi.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 09:20   #9
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

mjprzem to ja sie ciesze ze nic nie trzeba robic, bo de facto nic nie robilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale teraz stoje przed faktem ze w ciagu 4-6 tygodni gaz sobie schodzi z mojego ukladu i nie mam powodu nie wierzyc ze nieszczelnosc jest w chlodnicy.

Jakies sugestie dotyczace naprawy we Wroclawiu lub producenta chlodnicy? Warsztat proponuje Nissens, ja myslalem o Helli, ale jest prawie 2x drozsza...
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 11:26   #10
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Wyciek zielonego płynu z chłodnicy klimatyzacji.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo z klimatyzacja sie nic nie powinno robic...moze poza odgrzybianiem i wymiana filtra jak ktos chce, a te wszystkie brednie i cuda o wymianach oleju i czynnika to wielka bzdura !!!!
Jasne! Oleju w silniku też nie trzeba zmieniać. Dobry silnik nie bierze oleju więc z dolewkami też jest spokój.
Przestań już z tymi bzdurnymi teoriami.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.