Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2014, 23:38   #1
crazysales
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Witam,

mam pytanie czy gdzieś w Krakowie lub okolicach jest ktoś kto naprawia szyberdachy ?
Ewentualnie ma silniczek lub samą zębatke napędu do szyberdachu w Mondeo z 2010 ?
ASO oszalało z cenami więc szukam innego rozwiązania.

z góry dzięki za wszelkie info.

crazysales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 23:24   #2
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Proponuje poszukać na alledrogo albo informacji o warsztatach w strefie Małopolskiej
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 21:32   #3
Rolandsk
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 36
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Cytat:
Napisał crazysales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

mam pytanie czy gdzieś w Krakowie lub okolicach jest ktoś kto naprawia szyberdachy ?
Ewentualnie ma silniczek lub samą zębatke napędu do szyberdachu w Mondeo z 2010 ?
ASO oszalało z cenami więc szukam innego rozwiązania.

z góry dzięki za wszelkie info.

witaj,

mam to samo co TY, jak poradziłeś sobie z problemem ? można kupić samą zębatkę ?

pozdr.
Rolandsk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 23:18   #4
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Witam
Mam dziwny problem a mianowicie dzisiaj podczas domykania okien szyberdach oszalał.
zamiast sie domknąć bo był uchylony otworzył się całkowicie i to wydaje mi się że bardziej niż zwykle :/ miałem duży problem z zamknięciem tego i teraz jest mało precyzyjny :/ jaka może być tego przyczyna?? albo jak można ustawić go na nowo ??
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2019, 16:33   #5
Junioor7
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-08-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Mk4
Silnik: 2.0 cdti 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Cytat:
Napisał Bomba1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam dziwny problem a mianowicie dzisiaj podczas domykania okien szyberdach oszalał.
zamiast sie domknąć bo był uchylony otworzył się całkowicie i to wydaje mi się że bardziej niż zwykle :/ miałem duży problem z zamknięciem tego i teraz jest mało precyzyjny :/ jaka może być tego przyczyna?? albo jak można ustawić go na nowo ??
Kolego Bomba1233,
Mam podobną sytuację, szyberdach uchylił się na maxa i ani drgnie w 2str.
Jak Ty sobie z tym poradziłeś?
Gdy nacisnę guzik uchylania szyberdachu, słyszę że silniczek chodzi ale nic się nie dzieje. Gdy naciskam guzik zamykania silniczek nie pracuje.

Pytałeś jak ustawić go na nowo. Jest procedura taka (niech ktoś mnie poprawi jak mówię nieprecyzyjnie, bo podaję z pamięci)
1. Uchylasz szyberdach na maxa.
2. Naciskasz uchylenie szyberdachu przez 30sekund po tym czasie szyberdach się zamknie.
3. Zwalniasz przycisk gdy dach zacznie się składać i wciskasz przytrzymujesz go ponownie do czasu aż się otworzy i ponownie zamknie. Po tej procedurze jest reset. Gdy zostanie ona przerwana należy ją powtórzyć od początku.

Ma ktoś może schemat jak wymontować silniczek z dachu? Udało mi się zdjąć lampę, wykręciłem gwiazdką plastikowe uchwyty i dostałem się do silniczka. Styki wszystkich wtyczek wydają się być OK. Czy aby go wykręcić trzeba zdejmować podsufitkę? Mając schemat mógłbym zweryfikować co tam jest nie tak, bo generalnie nie znam się na elektryce. Mile widziane wszelkie protipy.

PS. Z tego co zauważyłem to MondeoCommunity nie jest zbyt wygadane, mało materiałów jest na forum, wiele pytań bez odpowiedzi a elektryka delikatnie mówiąc kapryśna. Może czas to zmienić, drodzy forumowicze!
Junioor7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 05:03   #6
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

Hejka
wybacz że tak późno odpisuje ale długo mnie nie było :/
Jak sobie poradziłem po prostu zamknąłem go naciskając delikatnie raz za razem guzik...jak naciskałem i trzymałem to otwierał się na maxa i nie wracał wcale zamykał się jak by do połowy i koniec :/ po tym jak się zamknął wyjąłem bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakoś się da bez niego żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 10:55   #7
Mariup4p
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2022
Skąd: Lipsko
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Awaria szyberdachu - pękniętka zębatka napędu

U mnie w niedzielę podniósł sie na maxa i już nie wrócił . Wyjąłem silniczek . Zębatka. Rozwalona na trzy części . Zamówiłem na allegro niby ma pasować . Cena 20zl.
Podsufitki nie trzeba ściągać . Wystarczy zdjąć cała ta plastikowa cześć w której jest lampka .
Aczkolwiek przy odkręcaniu trzeba się trochę nagimnastykowac z jedną śrubka silniczka .
Silniczek chodzi . Dzisiaj to spróbuję złożyć .


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Mariup4p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2024, 12:19   #8
woojtoos
ford::beginner
 
Avatar woojtoos
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 19-06-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Szyberdach fabryczny - regulacja/adaptacja

Dzień dobry,

Mondeo mk4 2008 rok.
Fabryczny szyberdach.

Czy to się w jakiś sposób ustawia, kalibruje, adaptuje, żeby zechciało prawidłowo pracować?

Poprzedni właściciel zakleił cały silikonem bo miał nieszczelne odpływy. Ja odpływy wymieniłem, wymieniłem zębatkę w silniku, ale przy próbie otwarcia (oczywiście po oczyszczeniu z silikonu) był tylko głośny "trach" i szyberdach sobie pracuje w zakresie kilka mm w tę i na zad.
woojtoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2024, 21:00   #9
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,990
Domyślnie Odp: Szyberdach fabryczny - regulacja/adaptacja

Cytat:
Napisał woojtoos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to się w jakiś sposób ustawia, kalibruje, adaptuje, żeby zechciało prawidłowo pracować?
tak , teraz po użyci opcji szukaj odpowiedź jest w tym temacie.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , szyberdach



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.