Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2019, 20:57   #1
janusztym
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Jarosław / Wiedeń
Model: S-max
Silnik: 2,o tdci 131KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Wibracje i dreżenie nadwozia

Witam , mam przez ostatnie 2 miesiące duże problemy z wibracjami i drżeniem całego nadwozia w czasie jazdy po autostradzie . W ekstremalnej sytuacji wydaje się że samochód się rozpadnie , dzwonią szyby i blachy . Problem pojawia się zazwyczaj w przedziale prędkości 110 – 140 . Problem jest ciężki do zdefiniowania bo pojawia się niespodziewanie i niespodziewanie znika . Na trasie 700 km są sytuacje że np. 350 km jest ok , potem nagle zaczyna trząść . Trwa to następne 200 km i nagle przestaje i resztę trasy – 150 km – nic się nie dzieje . Albo , zaczyna trząść już 20 km po starcie i tak z 400 km i znów nagle przestaje . Nauczyłem się już tak operować gazem aby wibracje były jak najmniejsze . Gdy już trzęsie to każde odjecie gazu przerywa wibracje a każde , nawet lekkie dodanie wznawia . Nie ma żadnych problemow w jeżdzie po mieście i pod miastem . W ostatnim czasie sukcesywnie wymieniałem obie półosie kpl , oba łożyska wraz z piastami z przodu . Zostały do wymiany jeszcze przeguby zewnętrzne ale mechanik mówi że te objawy nie są od przegubów . Dodam że przed 5 miesiącami wymieniłem komplet - sprzęgło + dwumasa - założony LUK - stary też był Luk . Przebieg auta to 360 tys. W środę mam jeszcze badanie techniczne więc może coś w zawieszeniu znajdą bo nie mam już więcej pomysłów co to może być . Może ktoś coś podpowie . https://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon8.gif

janusztym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 21:05   #2
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Wibracje i dreżenie nadwozia

Poduszki silnika. Wbrew pozorom zuzyte daja bardzo po dupie budzie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 19:46   #3
janusztym
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Jarosław / Wiedeń
Model: S-max
Silnik: 2,o tdci 131KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wibracje i dreżenie nadwozia

Dzięki za podpowiedz . Końcem tygodnia będę u mechanika to sprawdzimy jakoś i poduszki .
janusztym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2022, 20:45   #4
adict
ford::beginner
 
Avatar adict
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-12-2020
Skąd: Zgierz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM DW10
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Wibracje całego auta przy stałej prędkości

Mam dziwny problem...Smax 2008, 2.0 tdci 140km automat

Podczas jazdy przy mniej więcej stałej prędkości ( zazwyczaj około 80-90 km/h ) w pewnym momencie zaczyna telepać całą budą. Problem ustaje całkowicie po puszczeniu lub dodaniu gazu. Byłem prawie przekonany początkowo że to któraś z półosi ( mechanik sugeruje prawą bo zazwyczaj jak są wibracje to ona jest za to odpowiedzialna ) ale ja nie jestem wcale taki pewny czy to jest wina półosi. Z drugiej strony odpuszczenie gazu likwiduje ten efekt więc kierowałby to na układ napędowy.
Tylko że przy mocnym bucie nic się nie dzieje, skrzynia zmienia biegi płynnie ( automat standardowy TF81SC Aisin) .
Zauważyłem że czasami te wibracje "włączają się" jadąc pod lekką górkę ale z górki też czasami się zdarza.
Proszę o sugestię, pomoc bo rozkładam ręce.

p.s. Dodam że od dawna zmagam się w biciem, wibracjami kierownicy podczas jazdy, które wystepują od około 80-90km/h i wraz ze wzrostem prędkości do około 140km/h zmniejszają się - jakby przejmowały te wibracje inne mechanizmy jak amortyzatory czy inne elementy zawieszenia.
Próbowałem odłączyć napęd podczas jazdy aby zobaczyć czy te bicie na kierownicy nie jest spowodowane półosią ale po wrzuceniu na N nic się kompletnie nie zmieniło.

Wymienione były tarcze na nowe zimmermany nawiercane, które niestety po około 8tys km się zwichrowały więc telepie trochę przy hamowaniu jest.
Zostały niedawno założone nowe piasty FAG ( komplet z nowymi łożyskami )
Mechanik niby sprawdzał tłoczki klocków czy się nie cofają i są ponoć ok.
Podejrzewamy w tej kwestii wadę tarcz, bo bicie podczas jazdy pojawiło się po ich wymianie.

Głównie chodzi mi o rozwiązanie problemu wibracji na aucie
adict jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2022, 00:42   #5
plat1num
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wibracje całego auta przy stałej prędkości

Cytat:
Napisał adict Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas jazdy przy mniej więcej stałej prędkości ( zazwyczaj około 80-90 km/h ) w pewnym momencie zaczyna telepać całą budą. Problem ustaje całkowicie po puszczeniu lub dodaniu gazu.
Kilka razy miałem podobny problem, podejrzewam że to mogła byc wina słabego oleju napedowego albo to, że była jego końcówka w baku.
plat1num jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.