Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2014, 10:07   #1
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

Witam
W Moim Fordzie Focusie mam zamontowane ledowe światła do jazdy dziennej. Były one zamontowane w Niemczech, lecz tamtejsze prawo trochę się różni od naszego. Po zapaleniu świateł pozycyjnych ledy powinny gasnąć, lecz moje nie gasną całkowicie a świecą z mocą około 5-10%. Dotychczas używałem przełącznika wmontowanego we wnętrzu auta, lecz chciałbym doprowadzić to do porządku. Czy jest możliwość przerobienia ledów, aby gasły całkowicie? Czy policja ma prawo zabrać dowód za tego typu oświetlenie?
Dodam że ledy posiadają homologację i są prawidłowo zamontowane.

daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 12:34   #2
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

Cytat:
Napisał daemonxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Po zapaleniu świateł pozycyjnych ledy powinny gasnąć, lecz moje nie gasną całkowicie a świecą z mocą około 5-10%.
Nie muszą. Pełnią wtedy funkcję świateł pozycyjnych (przygaszone). Tak jest np. w mondeo Mk4 poliftowym i jest to rozwiązanie fabryczne. Miejsca na standardowe żarówki pozycyjne są zaślepione.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 20:39   #3
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

p.saw ma rację. Dla pewności sprawdź tylko uznaczenia na tych lampach. Musi być jednocześnie RL (dla dziennych) oraz A (pozycyjne)
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 12:12   #4
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

Główne oznaczenie to RL, ale dalej drobniejszym drukiem jest napisane A02. Niestety w mojej okolicy policja jest chyba niezbyt dobrze poinformowana i kiedyś prawie straciłem dowód za to oświetlenie. Co zrobić jeśli policjant się przyczepi i uprze przy swoim?

Ostatnio edytowane przez daemonxxx ; 14-09-2014 o 12:47
daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 13:26   #5
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Polskie prawo jasno określa rozmieszczenie świateł do jazdy dziennej i nawet jeśli masz homologację i są one umieszczone wg własnego uznania to mógłbyś stracić dowód. Ale z doświadczenia wiem, że nikt tam się tego nie czepia chyba, że jak większość idiotów używa te światła nawet podczas deszczu czy mgły, gdyż myślą, że dzień to dzień nic bardziej mylnego.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 14:39   #6
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

Akurat moje światła rozmieszczone są prawidłowo zgodnie z wytycznymi a dowodu mało co nie straciłem w nocy kiedy pracowały w trybie świateł pozycyjnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuję wszystkim za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz przynajmniej będę wiedział jak się wytłumaczyć w razie kontroli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 15:35   #7
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

A to dziwne bo w wielu autach światła pozycyjne działają razem ze światłami mijania i nikt się tego nie czepia. Najważniejsze aby działały mijania i nie oslepiały innych kierujących.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 16:49   #8
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej a Polskie prawo

David, jedynym tłumaczeniem się przed słabo rozgarniętym stróżem prawa jest pokazanie mu w praktyce jak to działa. Musi zobaczyć, że gdy palą się mijania to ledy świecą słabiej i pełnią funkcję pozycyjnych. Może przy okazji powinieneś żarówkom pozycyjnym powiedzieć pa pa.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.