Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2010, 22:02   #1
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie P132b - sterownik turbo?

Witam,
ponieważ nie mogę dojść do ładu z mocą mojego mondeo i czasami podczas mocniejszego obciążenia wywala mi błąd P132B czy jest ktoś w Poznaniu kto mógłby mi na kilkanaście minut pożyczyć elektroniczny sterownik turbiny? Chciałbym sprawdzić czy to on jest winowajcą niewystarczającej mocy mimo niedawnej regeneracji turbiny i wyskakującego błędu - wszystkie objawy na to wskazują. Tel. do mnie 698676622.
Nie usmiecha mi się wywalanie conajmniej 600 na używkę, jeśli się okaże, że to nie to.
Czy ktoś może naprawiał ten sterownik u gościa 0028 z allegro? Podobno tym się zajmuje.

__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 19-01-2010 o 14:41
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 22:59   #2
MrShadow
ford::beginner
 
Avatar MrShadow
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: P132b - sterownik turbo?

Witam
Jeśli masz ten błąd to raczej czeka Cię wymiana sterownika. ja nie dawno przerabiałem ten temat i w 100% dopiero wymiana go "na nowy" załatwiła problem. Teraz mój mondeusz znów cieszy się pełnią siłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Udało mi się kupić sterownik z 2007 roku za 480 PLN + koszty przesyłki. Co do naprawy to nie wiem co o tym sądzić... po merytorycznej rozmowie telefonicznej z gościem z allegro odniosłem wrażenie, że może uda się naprawić ale nie każdy a jak się uda to nie wiadomo jak długo podziała a jak się zepsuje to masz pecha bo z gwarancją na usługe to już problem. Koszt naprawy to o ile pamiętam 350 PLN + koszt przesyłki w dwie strony. Ja osobiście doszedłem do wniosku że prościej będzie znaleźć sterownik z mondzia młodego wiekiem, ale zrobisz jak będziesz uważał.

Ostatnio edytowane przez MrShadow ; 18-01-2010 o 23:01
MrShadow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.