Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2009, 21:36   #1
MAG83wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Wielka niewiadoma - historia naprawy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i właścicieli GALAXY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Biorąc pod uwagę liczne problemy, które nam się zdarzają, postanowiłem opisać moją, dosyć długą historię naprawy auta.

Problem zaczął się około miesiąc temu. Auto zaczęło bardzo dymić na czarno. Dodatkowo przy przyspieszaniu cały środek skakał niemiłosiernie. Spadek mocy był tak odczuwalny, że praktycznie nie dało się nim jeździć. Dodatkowo awaria skrzyni/sprzęgła. Auto kupiłem rok temu, zrobiłem rozrząd i przejechałem 90 tyś km nic w nim więcej nie robiąc.

DIAGNOZA: uszkodzona turbosprężarka.
KOSZT: regeneracja 1500zł

Dodatkowo w pierwszym etapie naprawy zrobione zostało sterowanie skrzyni biegów, klocki i wyjęto kilka kilogramów sadzy.. ale nie wiem dokładnie skąd - recyrkulacja naprawiona? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

KOSZT CAŁKOWITY: 3500zł

Niestety, owszem ilość czarnego dymu się zminimalizowała ale pojawił się dym w kolorze białym.. dużo dymu - bardzo dużo.

DIAGNOZA: uszkodzone pompowtryski
KOSZT: regeneracja czterech 2400zł

Po ich regeneracji i wsadzeniu do silnika.. zero zmian. Dawki 3/1/1/3 a auto dymi nadal. Moc auta spada z każdym kilometrem aż w końcu.. pojawiają się problemy z odpalaniem.

Cóż.. trzeba rozbierać silnik..

Mechanik zabiera się do pracy, po niedługim czasie telefon.. Przyjechałem do serwisu i co widzę? Pęknięta szklanka, Korbowód nie ma dwóch "jajek" tylko koła. Ogólnie PADACZKA.

Dodatkowo konieczne zrobienie rozrządu.

Robimy, składamy i.. ta da.. jest lepiej, dużo lepiej.. prawie idealnie? Jak każdy kierowca, chcę ograniczyć koszty więc wpadam na genialny pomysł aby powrócić do starych pompowtrysków, wymienić końcówki na te, które były wcześniej.

EFEKT: Jeszcze większe dymienie, ponowne uszkodzenie turbosprężarki, głowica do planowania. Jeden cylinder nie chodzi.

Skończyło się na tym, że auto zostawiam na kolejne dwa tygodnie (wylatuje na urlop), jutro szukam nowego silnika a na całość wydaję pewnie około 10tyś złotych.

TO SIĘ NAZYWA BYĆ W CZEPKU URODZONYM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i szerokości..

Lekko załamany użytkownik lekko zajeżdżonego GALAXY, 1,9 TDI 130km 2004.

ps.
Po tym wszystkim na bank robię program.. jak już odjadę z serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MAG83wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 21:41   #2
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Ile masz przejechane, że silnik jest taki zajechany??
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 21:46   #3
MAG83wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Niedużo bo 200tyś.. Zaspałem tylko raz z wymianą oleju na którym zrobiłem 17tyś.
MAG83wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 21:55   #4
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

No to mocno skatowany musiał być przez te 200 tyś km
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 23:28   #5
Paintbox_team
ford::advanced
 
Avatar Paintbox_team
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: pomorskie
Model: Galaxy GHIA-WOLF CONCEPT
Silnik: 1.9 TDI 143 PS 360 Nm
Rocznik: 2003
Postów: 314
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Cytat:
Napisał MAG83wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedużo bo 200tyś.. Zaspałem tylko raz z wymianą oleju na którym zrobiłem 17tyś.
Te 17 tys to pikuś...ktoś przed tobą nie szczędził buta...5-cio letnie auto i 200 tys ???Niezły wynik...Czy autem nie kręcił ktoś firmowo???Mój ma 6 lat i 150 tys...Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam Marcin,niżej pozujący galuś
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=94
Paintbox_team jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 06:13   #6
MAG83wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Ja kupiłem auto rok temu w maju i miało 110tyś.. i sam zrobiłem 90 do teraz.. a kupiłem od jednego z moich klientów.. a właściwie od jego żony więc spodziewałem się niezłego stanu technicznego.. no może liczyłem się z przypalonym sprzęgłem.
MAG83wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 09:09   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Upss...nie zazdroszcze koledze,niby autko świerze i przebieg nie duży(bo co to ma być 200tysi na TDI!!!)a takie przygody,ja pier...!!!Maskara,ale życze dalej powodzenia.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 09:38   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

A ten przebieg to pewny? Nie jest tak, że przed sprzedażą 200kkm auto robiło rocznie?
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 10:07   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

Hehe 200 koła rocznie...kolego to nie TIR! Tyle nawert ciężarówką w kabinie dziennej nie idzie zrobić(nie mówie że nie ma wyjątków!)Troche rozsądku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2009, 10:43   #10
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Wielka niewiadoma - historia naprawy

mój dziadek miał 195kkm, teraz ma 220kkm, oleju nie bierze, turbina była czyszczona dla zasady po zakupie, olej wymieniam co 10kkm, stan jego po teraz 7kkm od wymiany... jak po xzalaniu przez mecha. Twój TDI musiał być ostro skatowany. Może dlatego mam taki spokój (z silnikiem i skrzynią nic się nie dzieje) bo też się w czepku urodziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.