Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2018, 20:24   #1
gringos2010
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie 1,8 TDCI Pomieszane Kody wtryskiwaczy-Kodowanie

Witam
W Trakcie jazdy zaczęła mrugać sprężynka i zaświeciła się kontrolka silnika. Auto szarpało na wolniejszych obrotach zaczął dymić i włączył się chyba tryb awaryjny bo maksymalnie dało się dobić do 3000 obrotów. Dojechałem do domu podłączam i wyskoczył błąd p2338. Poszperałem w necie i wynika na to że jeden wtrysk zgubił swoje kody( Podobno dość popularne w tych autach) i objawy też się zgadzają. Spisałem kody z obudowy rozrządu i sprawdziłem na wtryskach ale są inne, pewnie ktoś wcześniej je wymieniał. wszedłem w program i sprawdziłem kody wtrysków tam ale są pomieszane, 2 są z naklejki 1 z wtryskiwacza 1 jeden nie wiem bo wcześniej wpisałem na próbę czy program ogarnia. Których kodów powinienem używać? czy mogę je wpisywać dowoli bez żadnych konsekwencji? I jeśli chodzi o kolejność to też jest pomieszane.
Używam programu Focom i wychodzi tak w programie:

1- kod nr.4 z naklejki
2- kod nr.3 z naklejki
3- wpisany przez mnie, nie wiem co było wcześniej
4- kod z wtryskiwacza Nr.2(licząc od rozrządu)

Doradzicie coś?

gringos2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 12:49   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI Pomieszane Kody wtryskiwaczy-Kodowanie

Wpisywanie kodów na pałę niczego nie popsuje, ale będzie zmieniać (nawet dramatycznie) to, jak silnik pracuje. A nawet czy w ogóle daje się uruchomić.
Pamiętaj też, że kody wpisuje się według kolejności sekwencji wtrysku, nie wedle ich fizycznej kolejności.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:21   #3
gringos2010
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI Pomieszane Kody wtryskiwaczy-Kodowanie

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpisywanie kodów na pałę niczego nie popsuje, ale będzie zmieniać (nawet dramatycznie) to, jak silnik pracuje. A nawet czy w ogóle daje się uruchomić.
Pamiętaj też, że kody wpisuje się według kolejności sekwencji wtrysku, nie wedle ich fizycznej kolejności.
Dzięki za odpowiedz. Czyli mogę próbować? kiedyś wyczytałem że kolejność wtrysku to 1,4,2,3. Czyli w programie u mnie powinno tak wyglądać to?
1-1
2-4
3-2
4-3
Jeszcze jedno pytanie. Jak wklepie kod usunę błąd to sprężynka i kontrolka powinna odrazu zniknąć?

Edit:
I po problemie. zakodowałem takie same kody jakie tam były i wszystko wróciło do normy. Spiralka od razu zniknęła razem z błędem silnika bez kasowania. dzięki za pomoc można zamknąć.

Ostatnio edytowane przez gringos2010 ; 06-12-2018 o 20:01
gringos2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.