Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2010, 17:20   #1
przemolol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Wycieki z pompy wodnej

Witam ponownie
Mam następujący problem, wycieka woda z pompy wodnej a nie moge jej dziś wyciągnąć i obejrzeć. Więc mam pytanie czy pompa wymienia się w całości czy jest częściowa? Czy np można wymienić same łożysko ?

przemolol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 19:35   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Wymień pompę. Nie baw się w naprawy.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 19:57   #3
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Popieram,jednak w trasie to kicha.Na chwile pomorze srodek do uszczelnienia(takie cos w puszce z brazowymi kulkami w srodku).A pompe wody zmieniam razem z rozrzadem bo jak walnie to ta sama robota.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 20:30   #4
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Niewiem jak w 2.3 ale u mnie w 2.0 pompa jest na pasku alternatora, a że są to pokrewne silniki wiec pewnie jest tak samo. Sprawa troche prostsza chociaz jest troche zabawy zeby ja wyciagnąć bo ciasno :/
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 07:45   #5
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Zdecydowanie wymień pompę razem z rozrządem. Nie ma co oszczędzać. Sam tak chciałem zrobić i dupen z tego wyszło, dzień po wymianie pompy pierdyknął mi rozrząd. W plery 600zeta i meeeega wiader nerwów. Poszukaj pompy Firmy Heppa.
Pozdro
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 13:35   #6
kuszyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2007
Skąd: Pruszcz Gd
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1997
Postów: 23
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

W galaxy z silnikiem 2.3 pompa wody jest na pasku wielorowkowym a nie na rozrządzie. Żeby ja wymienić trzeba odkręcić silnik z poduszek od strony pompy i podnieść go do góry bo inaczej nie wyciągniesz pompy z braku wolnego miejsca. Czas naprawy to jakieś 4 godziny. Wymień ją na nową bo jakieś tam próby naprawiania starej się nie opłacają.
kuszyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 14:38   #7
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Cytat:
Napisał m_mati Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie wymień pompę razem z rozrządem
To nie jest diesel. Nie wprowadzaj w błąd.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 21:52   #8
przemolol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Tak pompa jest na pasku.Już wszystko wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemolol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 19:49   #9
przemolol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 1998
Postów: 18
Domyślnie Odp: wycieki z pompy wodnej

Cytat:
Napisał kuszyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W galaxy z silnikiem 2.3 pompa wody jest na pasku wielorowkowym a nie na rozrządzie. Żeby ja wymienić trzeba odkręcić silnik z poduszek od strony pompy i podnieść go do góry bo inaczej nie wyciągniesz pompy z braku wolnego miejsca. Czas naprawy to jakieś 4 godziny. Wymień ją na nową bo jakieś tam próby naprawiania starej się nie opłacają.
Kolego nie wiem jakim sposobem wyciągnąłeś ją w 4 godziny bo ja się męczyłem cały dzień. W warsztacie za wymiane pompy chciał 300 zł i chyba wiedział o co chodzi bo wydaje mi się ,że w galaxy jest chyba specjalnie zrobione wszystko tak ciasno i niewygodnie żeby utrudnić naprawe czegokolwiek w silniku. Żeby dojść do poduszek musiałem pozdejmować plastiki które były na takich zaczepkach od dołu pozaczepiane. Zdjąłem atrapę z przodu i światła żeby dojść do zaczepów od plastików z prawej strony.Gdy po pracochłonnej zabawie z plastikami doszedłem do podnoszenia silnika to się okazało że ledwo co jest miejsce żeby wyjąć pompe bo zawadzała rurka od klimy której nie da się w żaden sposób podgiąć. Dosłownie wszystko na milimetry i ciężki dostęp do śrub. Ale po mozolnej robocie udało się ją zmienić i od razu rolki do napinania które piszczały. Naprawdę trochę się zawiodłem aż boje się pomyśleć o kolejnej naprawie czegokolwiek w tym silniku i dziwie się konstruktorom.
przemolol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.