Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2014, 17:32   #1
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Dziwne odgłosy przy 145-150 km/h

Zaobserwowałem ostatnimi czasy w moim mondku 1,6 EB dziwne odgłosy podczas jazdy autostradą, jakby od kół przy prędkości licznikowej 145-150 km/h. Dźwięk jest podobny do tego, gdy najedzie się na pasy linii ciągłej naklejonej (nie namalowanej) na autostradzie. Dziwne brzęczenie pojawia się przy dojściu do 145 km/h i przechodzi po przekroczeniu 150 km/h. Gdy samochód jeździł jeszcze na zimówkach, tłumaczyłem sobie, że to pewnie wina opon. Ale po zmianie na letnie słychać to samo. Kierownica przy tym bardzo minimalnie (prawie niewyczuwalnie) ale jednak drży. Koła są wyważone bardzo dokładnie na co zwróciłem uwagę podczas zmiany opon. No i na zimówkach było to samo. Zacząłem diagnozę. Najpierw założyłem, że to wina rodzaju nawierzchni, ale to jednak nie to (różne rodzaje asfaltu na autostradzie i ciągle to samo). Przeprowadziłem test - ta sama prędkość i różne biegi. Okazało się, że na V biegu tego brzęczenie nie słychać, na VI biegu tak. Zjawisko jest o tyle dziwne, że pojawia się dokładnie w przedziale prędkości opisanym powyżej i tylko na VI biegu. Nie jest to bardzo natarczywe, ale wyraźnie słyszalne. Pomyślałem jeszcze, że można przeprowadzić test na luzie przy tej prędkości. To muszę jeszcze sprawdzić.
Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł co to może być? Albo jaki jeszcze test przeprowadzić i jak opisać usterkę przy ewentualnym zgłoszeniu się do ASO. Opony raczej wykluczam jak wcześniej pisałem (to samo na zimowych i letnich).
Auto praktycznie nowe, przebieg 21 tys. km. Niedawno był przegląd.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 21:29   #2
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Dziwne odgłosy przy 145-150 km/h

Nie chcę tutaj nikogo martwić, ale jeżeli auto na gwarancji to jedź i powiedz tym w ASO, żeby zwrócili uwagę na skrzynię, ponieważ mi to wygląda na łożysko VI biegu. Miałem to samo ale w Astrze IV wyło przy 130km/h dokładnie tak samo jak Tobie. Ale tam były wspólne łożyska na V i VI wiec oba biegi wyły. Skończyło się rozebraniem skrzyni i wymianą łożysk. Lepiej dmuchać na zimne bo jak łożysko się rozleci to szlag trafi skrzynie.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.