Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2012, 21:38   #1
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie wzrost mocy podczas jazdy

witam ponownie
tym razem mam pytanko dotyczace samoczynnego wzrostu mocy moje go tranzolka.
czasem zauwazam cos takiego - bez zadnego powodu i widocznego objawu autko jezdzi jakby troche slabiej - tzn wolniej wkreca sie na obroty.
silnik caly czas pracuje rowno, nie odczuwa sie braku cylindra, szarpania itd.
pozniej jade sobie pod lekka gorke silnik wciaz pracuje rowno i NAGLE tak po prostu bez dodania gazu ani niczego takiego dostaje lekkiego kopa- wyraznie szybciej sie wkreca i chce mu sie jechac.
to oslabienie zauwazylem juz kilkukrotnie ale dopiero dzis na trasie poczulem ten moment powrotu mocy.(jakby wlaczono male nitro)
czego to moze byc objaw?
filtry czyste
pzdr

tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 11:31   #2
TOM59
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: dąbrowa
Model: ford transit vista
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 75
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Cześć,
Wiem o czym piszesz lecz nie rozpracowałem co dokładnie jest przyczyną - u mnie sprawa przeszła bo już nie ma takiego objawu.
Efekt był taki że dajesz mu w gaz - on jedzie troszkę taki słabiutki i nagle jak gdyby sie coś przetkało moc przyrasta i ciągnie - taki gaz z dużym opóżnieniem.
Ja się zabrałłem za temat kompleksowo - wyczyściłem dolot (pełno sadzy i syfu), zrobiłem głowicę i gniazda zaworowe - nie były szczelne i za ciasno ustawione,sprawdziłem wtryski.Na koniec zaślepiłem blaszką egera.Efekt idzie jak burza , ma kopyto bez ruszania sławnej śruby,ciągnie do 140 bez problemu - a budę mam wysoką.takie to moje doświadczenia
TOM59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 15:45   #3
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

A czy po takim kompleksowym temacie pali więcej czy bez zmian?
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 17:39   #4
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

tomlin - prawdopodobnie masz to, co działo się u mnie a czego "sprawcą" była ta " magiczna śrubka " - jak to określił kol. TOM59 ( chodzi o śrubkę opisaną w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ). Nie twierdzę, że działania podjęte przez kol. TOM50 były bezzasadne. Ale przed ich rozpoczęciem, sprawdziłbym jednak " śrubkę" - bo to i prostsze i może być skuteczne. Spróbuj ją delikatnie ruszyć - pół obrotu powinno wystarczyć - i sprawdz efekt. Nie znam budowy pompy Bosha, ale może coś tam się pod tą śrubką podwiesza? zawiesza? - nie wiem... . Faktem jest, że u mnie, po takim działaniu, efekt był dokładnie taki, jaki osiągnął kol. TOM59 a nakład pracy był znikomy. Pozdrawiam.janusz. ps. do pytania kol. Set2000 - u mnie zmian w zużyciu paliwa nie zauważyłem.
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 21:05   #5
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

dzieki za odpowiedzi.
srubke krecilem juz dawno temu i przez dosc dlugi czas bylo OK.
dolot mialem czyszczony jakos jesienia, EGR co prawda jest wlaczony ale jak juz pisalem w innym poscie zalozylem taki wlasnej roboty separator do oleju z odmy wiec prawie zadne opary do kolektora nie dolatuja. to zaczelo sie dziac tak ze 2 tyg temu i jak w piosence Bajmu "pojawia sie i znika"...
sprobuje jeszcze raz posrubic i zobaczymy. glowicy to nie chce mi sie rozbierac bo raz ze tutaj to diabelnie drogo a dwa auto potrzebuje 7 dni w tygodniu.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 07:39   #6
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Przyczyna może być prozaiczna, jak kiedyś u mnie; niewydolna pompka pomocnicza + załamany jeden z przewodów paliwa.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 16:09   #7
TOM59
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: dąbrowa
Model: ford transit vista
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1998
Postów: 75
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Ja ,,magiczną śrubkę '' zostawiam jako wisienkę na torcie.
Po testach i na nią przyjdzie czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TOM59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 19:50   #8
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Zacięty tłoczek przyspieszacza kąta wtrysku temat przerabiałem i do dziś chodzi idealnie. Tomlim różnice w objawach bo miałeś coś takiego wynikają z pozycji w jakiej się zacina , ciężko pracuje. W moim przypadku objawy były identyczne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 22:27   #9
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Cytat:
Napisał AKIM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacięty tłoczek przyspieszacza kąta wtrysku temat przerabiałem i do dziś chodzi idealnie.
dzieki za sugestie.
wezme sie w takim razie za niego jeszcze raz. czyscilem go co prawda chyba zima ale moze czyms sie zawalil?
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 19:02   #10
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: wzrost mocy podczas jazdy

Też przyczyną może być jego wypracowanie(podciśnieniowy) tj. zużycie widziałem taki był porysowany itd na tym forum ktoś dał fotki takiego tłoczka po przejściach a wniosek moim zdaniem jeden jakość paliwa. Do swojego leję co 3-4 zbiorniki paliwa ceramizer do paliwa. Efekt cichsza praca wnętrza pompy i święty spokój (jak narazie).To jego ostatni rok buda zgniła doszczętnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.