Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 06:58   #1
Shadowm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Brak ładowania aku po 3-tygodniowym postoju

Panowie, liczę na Waszą pomoc!

Przez ostatnie 3 tygodnie byłem za granicą, a mój Focus (1.8 TDCI, 2007 r., jeszcze pełny przedlift) musiał stać "pod chmurką", wliczając w to ostatnie mrozy.

Wczoraj w nocy wróciłem i ku mojej radości auto zapaliło bez najmniejszych problemów. Zabrałem się za odkuwanie szyb z bryły lodu która zrobiła się na aucie i wspomagałem się oczywiście grzanymi szybami (przód, tył).

Jakież było moje zaskoczenie, gdy po skończeniu odśnieżania (godzinę mi zajęło!) wchodzę do samochodu, a tam komunikat "Błąd układu silnika" i kontrolka akumulatora o "braku ładowania". Postanowiłem zgasić auto i odpalić je jeszcze raz żeby zobaczyć, czy po prostu coś się nie podwiesiło, ale niestety moje "odśnieżanie z pomocą podgrzewania szyb" rozładowało aku więc auto mam uziemnione.

Stąd pytanie do Was! Co może być powodem NAGŁEGO braku ładowania po dłuższym postoju auta? Nigdy wcześniej taki błąd nie wystąpił. Będę bardzo wdzięczny za jakieś nakierowanie!

Shadowm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 10:41   #2
sammu
ford::amateur
 
Avatar sammu
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku po 3-tygodniowym postoju

a po odpaleniu nie słyszałeś żadnego piszczenia? (np. z napinacza) ... wg mnie trochę za długo czekałeś żeby przejechać chociaż kawałek - fakt olej na pewno byłby jeszcze zgęstniały ale jednak większość układów byłaby już smarowana ... jeśli nie napinacz no to pierwsze co do głowy też przychodzi to sprawdzenie alternatora ... podładuj i przejedź jak najszybciej chociaż kilkaset metrów, jeśli wszystko będzie dobrze to zrób trasę dobrych kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrów i sprawdź ładowanie po wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pamiętaj, Oni śpią aby trwać
kiedyś wrócą...
sammu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 17:21   #3
Shadowm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak ładowania aku po 3-tygodniowym postoju

Dzięki za odpowiedź sammu! Z autem już wszystko w porządku. Podjechałem dziś ze znajomym, odpaliliśmy samochód przy pomocy kabli. Błąd o braku ładowania się nie pojawił więc zrobiłem kółko po okolicy, jakieś 2-3 kilometry. Potem sprawdziliśmy miernikiem ładowanie i okazało się, że jest 14,2 V, czyli wszystko w normie. Zrobiłem następnie jakieś 25-30 km. Przez pierwsze kilka kilometrów alternator chodził głośno (słychać było go dość mocno na zewnątrz) ale po dosłownie 4-5 km wróciło wszystko do normy. Przed chwilą znów sprawdziłem ładowanie i wszystko gra!

Podejrzewamy ze znajomym, że wilgoć dostała się do komutatora, zamarazła i stąd te początkowe problemy. Podejrzewam że masz rację, gdybym od razu po odpaleniu zaczął jechać to już wczoraj bez większych przygód dojechałbym do domu (lód by się skruszył od drgań/ciepła silnika).

Wygląda więc na to że cała sprawa skończy się na strachu, ale znów potwierdziła się zasada, że samochód niszczeje dużo dużo szybciej kiedy stoi, a nie jeździ.
Shadowm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.