Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2012, 07:56   #1
electroedge123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2012
Model: Transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2006
Postów: 1
Post 2.4 TDCI - gaśnie przy najwyższym obciążeniu

Witam wszystkich.
Jestem początkującym użytkownikiem więc proszę o wyrozumiałość.
Usiłuję naprawić forda transita 2.4 TDCI , w którym silnik gaśnie pod maksymalnym obciążeniem i wyskakują błędy P1211,P0251.
Wyłączam zapłon i auto normalnie odpala bez problemu. Jeśli ujął bym gazu po za paleniu "słynnej" sprężynki na desce auto wchodzi w tryb awaryjny i dalej jedzie ze słabszą mocą .
W aucie zostały wymienione na nowe : wszystkie wtryskiwacze, zawór dawkujący pompie paliwo.
Od innego sprawnego samochodu został już podmieniony komputer, czujnik ciśnienia na listwie , zwężka venturiego , wiązka przewodów wymieniona na inną , masę zasilania i przejścia sprawdzone na 100%, dodam jeszcze ,że gdy auto zaczyna gasnąć ciśnienie paliwa w szynie nie spada!!
Dodam jeszcze , że najszybciej auto gaśnie na 5 biegu po przekroczeniu 2,5tyś obrotów (jeśli gaz dodawany jest powoli auto nie zgaśnie).
Czy trzeba koniecznie wymienić czujnik wału i wałka rozrządu ? Sprawdziłem każdy z osobna pod oscyloskopem sygnał jest prawidłowy.
Nie wiem tylko jak sprawdzić synchronizację tych dwóch sygnałów ze sobą (luzy na kole zamachowym).
Ma ktoś jakieś propozycje co zrobić z tym problemem, lub spotkał się już ktoś z czymś takim ?
Z góry dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

electroedge123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 08:10   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Transit 2.4 TDCI - gaśnie przy najwyższym obciążeniu

Cytat:
Napisał electroedge123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wyskakują błędy P1211,P0251.
To są dwa błędy bliźniaki - najczęściej występują razem. Dotyczą - ogólnie ujmując - nieprawidłowości w układzie paliwowym: wtryski, pompa, osprzęt paliwowy.

Moim zdaniem masz pompę do regeneracji (skoro wtryski zmienione na oryginalne i rozumiem, że sprawdzone na przelew). Jeżeli mogę radzić - zrób ją w dobrym, autoryzowanym zakładzie, posiadającym odpowiedni tzw. stół pomiarowy, na oryginalnych częściach.
W przypadku pompy Delphi zapłacisz do 2.300 zł. Do tego dojdzie demontaż/montaż i parę dupereli - czyli 500-800 zł.
Będzie być może drogo - ale... dobrze. Żadnych używek i tanich, zregenerowanych pomp na wymianę z firm typu krzak...

Po odpaleniu auta po naprawie - poproś o wyczyszczenie pamięci kodów wtryskiwaczy. Niech nastąpi samoadaptacja wtryskiwaczy na nowych, prawidłowych parametrach szyny CR.

Czujniki wału i wałka rozrządu tu nic złego nie robią...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-09-2012 o 08:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 08:47   #3
danielo77
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: włocławek
Model: transit
Silnik: 2.4tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.4 TDCI - gaśnie przy najwyższym obciążeniu

Witam.Miałem dokładnie to samo,wymieniłem zaworki we wtryskiwaczach,ale po 10tys km,tryb awaryjny powrócił i do roboty poszła pompa wtryskowa ze względu na małe ciśnienie.Są podobno zestawy naprawcze do tych pomp,koszt ok 700zł,ale oddałem specjaliście który udzielił mi rocznej gwarancji,wszystko wyniosło mnie 1500zł
danielo77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.