Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2009, 21:45   #1
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Wymieniać klocki czy nie?

200km temu wymieniłem klocki z tyłu. Mech powiedział, że tarcze są krzywe i trzebaby je przetoczyć. Ale jakoś nie przetoczył. Nowe kosztują niewiele i tu mojeytanie. Mam założone nowe klocki z tyłu, 200km przelatały na tych tarczach. Wymieniać klocki czy dotrą się jakoś? Bo tarcze zmieniam, pedał mi pulsuje przy delikatnym hamowaniu.


Ostatnio edytowane przez deku ; 17-02-2016 o 10:46 Powód: prefix
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 21:53   #2
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Cytat:
Bo tarcze zmieniam, pedał mi pulsuje przy delikatnym hamowaniu.
jak pulsuje to raczej przód masz do wymiany...na hamulcach nie oszczędzaj, wymieniaj na nowe !
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 21:57   #3
sharkys
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Piła/PP
Model: MK7
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1997
Postów: 156
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

z reguly pedal chamulca bardziej pulsuje przez przod, ale jak chcesz dac nowe tarcze na tyl na klocki co maja przejechane 200km to z powodzeniem mozesz zostawic te klocki( bez przesady)
sharkys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 21:58   #4
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

u mnie też były podobne objawy...wymieniłem na nowe i spokój
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2009, 22:25   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Cytat:
klocki co maja przejechane 200km to z powodzeniem mozesz zostawic te klocki( bez przesady)
no ja bym nie zalozyl, i co to za pomysl z toczeniem? tarcze z tylu maja milimetr na zdarcie, mimo ze wygladaja na grube moga wcale nie byc. a klocki zaklada sie nowe nie dlatego ze stare sa zuzyte tylko dlatego, ze nowa tarcza ma rownolegle plaszczyzny a stara juz napewno nie miala, po tych 200 km zahamowales z 1000 razy i klocki napewno juz sie ulozyly do starej tarczy, zakladajac te same na nowa tarcze ryzykujesz czesciowym "ulozeniem" sie tarczy do klockow. klocki kosztuja wiecej niz kawa ale...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 11:48   #6
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Cytat:
Napisał subratri
no ja bym nie zalozyl, i co to za pomysl z toczeniem? tarcze z tylu maja milimetr na zdarcie, mimo ze wygladaja na grube moga wcale nie byc. a klocki zaklada sie nowe nie dlatego ze stare sa zuzyte tylko dlatego, ze nowa tarcza ma rownolegle plaszczyzny a stara juz napewno nie miala, po tych 200 km zahamowales z 1000 razy i klocki napewno juz sie ulozyly do starej tarczy, zakladajac te same na nowa tarcze ryzykujesz czesciowym "ulozeniem" sie tarczy do klockow. klocki kosztuja wiecej niz kawa ale...
subratri, choć masz dużą wiedzę i doświadczenie to jednak się z Tobą nie zgodzę. Klocki wytrzymują 30 tyś km a tylne nawet więcej więc te 200 km nie zrobiło nawet większej ryski na ich powierzchni. Więcej bym zdarł paznokciem. Śmiało można je zostawić, dotrą się do nowych tarcz tak jak docierają się do starych, gdzie różnica jest nieporównywalna!
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 12:20   #7
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Tarcze - tak. Wymienić. Ale klocki? Przecież tarcze są kilka razy trwalsze niż klocki (ile razy wymieniasz klocki na jednym kole, a ile razy tarczę?). To klocki układają się do tarczy a nie na odwrót. Więc bujaj na tych co masz.
Pozdro. :fcp29
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 12:29   #8
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Miałem kiedyś podobnie ,przod nowe tarcze i klocki a tył tylko klocki i przy mocniejszym hamowaniu tłukło kierownicą.Zmienilem tarcze z tyłu i klocki dotarłem na papierze ściernym i szybie.Efekt drgania zniknął.a teraz hamulce jak brzytwa .Pozdrawiam :fcp29
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 13:49   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: wymieniać klocki czy nie?

Cytat:
Klocki wytrzymują 30 tyś km a tylne nawet więcej więc te 200 km nie zrobiło nawet większej ryski na ich powierzchni.
nie no jesli sie nic z nimi jeszcze nie stalo no to pewnie, ze tak. najwazniejsze to jednak obejrzec i wtedy podiac decyzje. Ja jednak mial bym watpliwosci, malo tego, juz tak kiedys zrobilem we fiescie i nie zadzialalo - skonczylo sie nie tylko wymiana klockow ale i ponowna wymiana tarcz (toczenia nie uznaje). ile w tym przypadku?? nie wiem, ale tak sie to skonczylo.
ale jeszcze raz, jesli faktycznie te klocki nie zmienily ksztaltu to pewnie ze tak - zakladac. jesli natomiast beda na klockach jakiekolwiek ryski, bruzdy... no to sory.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2009, 13:12   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Re: wymieniać klocki czy nie?

Panowie od niedzieli mialem lekkie popiskiwanie przy hamowaniu i przy ruszaniu od hamowania,więc dziś zmienilem klocki i jest lepiej ale nadal pisnelo mi cos lekko przy kończeniu hamowania,albo po odpuszczeniu hamulca,może to jeszcze dlatego że nowe klocki?Bo tarcze wyglądają dobrze.

A i 2ga sprawa.Nie ma tematu "Vag-pytanie" więc tu napisze,bo nawiązuje do tematu.Po zdjęciu klocków okazało się że czujnik był źle podłączony,więc nie pokazywał mi kontrolki zurzycia.Zmieniłem klocki,czujnik podłączyłem i zaświeciła się (i nadal świeci) kontrolka od klocków.Jak ją wykasować w Vag PL żeby zgasła?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.