Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary Dzisiaj, 11:23   #1
Patryk3242
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-05-2024
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6Dci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie brak lewego kierunkowskazu, uszkodzony gem, bsi

Witam,
Ford Focus mk2 2010 1.6 TDCI
Problem z lewymi kierunkowskazami, po przełączeniu manetki jest jedno krótkie mignięcie i koniec, można tak klikać cały czas.

Diagnoza padła na uszkodzony moduł gem, bsi [7M5T 14A073 DG]. Po wstępnym przejrzeniu płytki nie widać oznak zawilgocenia, upalnia, zimnych lutów itd.
Czy możliwe jest, że padł układ scalony na płytce VND5025AK, może ktoś wie jak go dokładnie można sprawdzić? Być może jakiś magik czy można jakoś przerobić układ aby przywrócić do działania kierunkowskaz?

Dodatkowo przydałaby się rozpiska pinoutu dla tej płytki BSI, sprawdziłem gdzie wchodzą przewody od kierunkowskazów, nie mogę znaleźć przewodów od manetki kierunku lewego i prawego. Może ktoś poratuje schematem lub informacją.

Jeśli ktoś ma na sprzedaż płytę BSI [7M5T 14A073 DG] sprawną chętnie odkupię.

Patryk3242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 13:21   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,554
Domyślnie Odp: brak lewego kierunkowskazu, uszkodzony gem, bsi

GEM możesz dać zawsze inny, nie musi być zgodny co do ostatniej literki a przedostatnia może być wyższa. Wyeksportujesz sobie ustawienia i zaimportujesz do nowego GEMa
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 13:40   #3
Patryk3242
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 27-05-2024
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6Dci
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: brak lewego kierunkowskazu, uszkodzony gem, bsi

Nie mam programatora, ani oprogramowania, niestety. Jeśli będzie potrzeba to będę szukał kogoś niedaleko siebie co ma.
W pierwszej kolejności myślałem, że uda mi się naprawić płytkę, spróbuję przelutować ten układ o którym pisałem wcześniej, jeśli nie zadziała, będę wymieniał.
Pisałem też o sygnale z manetki który chciałbym sprawdzić, ale nie wiem czy wchodzi na płytkę. Bo jeśli wchodzi to na 100% GEM do wymiany.
Widziałem że na znanym portalu aukcyjnym jest dużo Gemów, ale czy działają...
Patryk3242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Dzisiaj, 20:20   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: brak lewego kierunkowskazu, uszkodzony gem, bsi

Ostatnia litera GEM nie ma znaczenia.
Masz dość wysoki model GEM (przedostatnia litera D). Możesz założyć taki z Końcówką D* lub F*. Ten F* to już taki "wszystko mający". Nie pamiętam jak jest z E* ale któryś był taki pod keyless i nie wiem czy to właśnie nie ten.
Wymiana GEM w FF2 jest banalna. Potrzebujesz sensownego kabla i darmowego programu ELMConfig i to tyle.
Jak dobrze poszukasz to taki gem idzie kupić bardzo tanio więc nie wiem czy zabawa w lutowanie ma w ogóle sens.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , kierunkowskazy , skrzynka bezpieczników



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.