Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2014, 14:16   #1
danio2500
 
Postów: n/a
Domyślnie MicroCat, Ecat, TIS, IDS

Witam. Jestem tu nowy, więc przeprasza z góry jeśli w złym miejscu utworzyłem post. Mam pytanie odnośnie programów komputerowych do Forda. Czym się różnią oraz do czego służą te programy:

1. Microcat
2. Ecat
3. TIS
4. IDS
5. ETIS

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez danio2500 ; 11-06-2014 o 14:20
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 22:56   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: MicroCat, Ecat, TIS, IDS

Microcat i Ecat to katalogi części do Fordów. Z tych aplikacji korzystają ludziki w ASO jak przychodzisz zamówić jakąś część.

TIS i eTIS to zbiór instrukcji serwisowych, schematów i wszystkiego (prawie) co się może przydać kiedy trzeba zdiagnozować lub naprawić usterkę (w miarę powszechną). Z tych korzystają mechanicy w ASO.

IDS to interfejs diagnostyczny. Sam program bez odpowiedniego interfejsu, to raczej nic CI nie da, jeśli go w ogóle dostaniesz. Tego też używają mechanicy do diagnostyki usterek. Darmową (program, bo interfejs trzeba kupić) namiastką jest ElmConfig/ForScan w połączeniu z ELM327.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 22:05   #3
danio2500
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: MicroCat, Ecat, TIS, IDS

Dzięki za pomoc, bardziej pomocny jest TIS czy eTIS ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 22:19   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: MicroCat, Ecat, TIS, IDS

Jeśli chodzi o eTis to zapoznaj się z cennikiem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

TISa znajdziesz w sieci jak się uprzesz. Niekoniecznie będzie to legalne, nie wiadomo co do niego "dołożyli" łaskawcy, którzy postanowili go spiracić. Wybór należy do Ciebie. Ja się odcinam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niektóre procedury są strasznie naciągane, z drugiej strony możesz się dowiedzieć dlaczego w ASO ta sama czynność kosztuje X razy tyle co w normalnym warsztacie (i ile dodatkowo czyt. niepotrzebnie wymienią Ci części, za które zapłacisz). Przykład:
- Wymiana podkładki pod wtryskiem, przy okazji której wymienią Ci przewody paliwowe (wdg ASO są jednorazowego użytku), ustalacz (który jeśli odpowiednio wcześnie zareagujesz nie ma prawa w jakikolwiek sposób się uszkodzić) i uszczelkę (która zazwyczaj jest dobra i nie puszcza)
- Wymiana przepływomierza razem z rurą w przypadku uszkodzenia ... rury (rura jakieś 450, przepływka więcej niż drugie tyle + oczywiście roboczogodzina jeśli nie więcej)

To samo dotyczy się Microcata i eCata.

W sumie zaletą posiadania dojścia do Microcata jest to, że:
a) możesz znaleźć każdą część i iść już z jej numerem do ASO (czasem znalezienie części zajmuje panom w ASO tyle czasu, że szkoda gadać, a przez telefon jak się chcesz czegoś dowiedzieć, to w ogóle porażka)
b) będziesz znał orientacyjną cenę. Nawet w starszych wersjach ceny pi razy drzwi pokrywają się z obecnymi
c) przekonasz się, że teksty w stylu "tutaj są setki tysięcy części, ale system nie jest doskonały" to gadka w stylu "idź sobie koleś, nie wiem gdzie to jest, nie chce mi się już szukać pierdółki za 5PLN"
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 12-06-2014 o 22:22
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2014, 07:18   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: MicroCat, Ecat, TIS, IDS

Microcat względem Ecata ma bardzo nie aktualne numery, bo jak to w Fordzie często się one zmieniają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ceny tez mogą odbiegać od obecnych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo Microcat nie jest już wspierany od kilku lat przez Forda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lecz nie da się ukryć że jest pomocny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.