Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2013, 09:37   #1
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie 2.0 TDDI 115KM - brak mocy i przerywanie

Od pewnego czasu mojego mondziaka bolą dwie rzeczy:
- od czasu do czasu, na trasie zauważam, że ma mało mocy, tak jak by turbina nie dawała odpowiedniego ciśnienia, na luzie obroty wtedy wchodzą do max 4000, dość ospale, jednak turbo słychać że kręci...co ciekawe - po zgaszeniu i ponowym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy

- również od pewnego czasu, ale chyba zaczęło się to dziać przed turbiną, a po wymianie dwumasy, sprzęgła i wysprzęglika (może przypadek, a może powiązane) , otóż przy około 2400 obrotów i później trochę wyżej silnik dostaje przerwę, ale też nie zawsze - gdy chcę dość gwałtownie przyspieszyć, to tak jak by przez sekundę około tych 2400 obrotów nie miał paliwa lub miał go za mało, później na jakiś czas jest spokój i znów robi to samo; najbardziej wyczuwalne jest to na dwójce, szarpnie całą budą auta, na wyższych biegach też słychać i czuć że go 'pyknie' na sekundę, ale nie czuć tego aż tak. Ostatnio przy wyprzedzaniu, na trójce, również zrobił mi tak kilka razy z rzędu, aż musiałem odpuścić manewr.

Co ostatnio robiłem: wymiana kompletu sprzęgła, dwumasy, wysprzęglika, wyczyszczony EGR(był praktycznie zablokowany tłoczek, trzeba było użyć bardzo dużej siły żeby w ogóle drgnął), wyczyszczony dolot (trochę się tego nazbierało), płyny świeże, filtr powietrza zmieniony jesienią, do paliwa od początku zimy leję SKYDD w proporcjach odrobinę większych niż podane na opakowaniu. Komputer - brak błędów, zarówno IDS jak i inne 'uniwersalne' serwisówki...

EDIT:
Tak sobie szperam po forum i stwierdziłem właśnie, że może mieć to coś wspólnego z przepływomierzem? U mnie po odpaleniu po nocy, przez kilka minut dymi na biało, przestaje dopiero jak silnik nabierze odpowiedniej temperatury(oczywiście wskazówka nie staje na środku, zazwyczaj przy pierwszej kresce od lewej)
Wcześniej potrafił puścić czarnego bąka przy wyprzedzaniu (znajomy jechał za mną), po wyczyszczeniu EGR i dolotu ten objaw ustał.

I w zasadzie jest jeszcze trzeci, nietypowy problem...Używałem CB radia; latem zeszłego roku klękła mi pompa pod autem, ta co ssie z baku. Bosch u mnie kosztował koło 600-650 zł, nie pamiętam dokładnie, więc postanowiłem wsadzić 'tańszy odpowiednik', z IVECO Daily, z wyglądu identyczna, numery części się zgadzały jako zamiennik, jakaś bodajże włoska czy cuś takiego pompka to była, kosztowała 250 zł. Od tej pory mam problem z CB - ewidentnie ta pompa załóca do takiego stopnia, że w ogóle nie da się korzystać z CB, dowolne radio (handluję tym, więc testowałem z 10 różnych, z ANL i bez) squelch na 3/4 i dopiero nie słychać wycia, przy nadawaniu dźwięk zakłócony. Podłączałem to przez kondensatory, cewkę z golfa, oraz 'gotowe' filtry ANL do wpięcia na kabel, nic nie dało. Od tej pory, do dziś, nie mogę używać CB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakieś rady, ktoś miał podobny problem?


Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 18-02-2013 o 10:06
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 10:07   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM - brak mocy i przerywanie

Przenoszę do działu DIESEL.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 17:20   #3
Czaplus
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: Rakszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM - brak mocy i przerywanie

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem z tą mocą i z tym dymieniem i do tego u mnie od 2000 do 2500 słychać bardzo głośno Silnik , wymieniłem wtryski bo jeden lał , troche pomogło ale to dalej nie jest to
Czaplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 10:58   #4
Czaplus
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: Rakszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM - brak mocy i przerywanie

Witam .
U mnie był przewód od turba peknięty i dlatego nie miał mocy , poprzeglądaj dobrze wszystkie przewody , u mnie tez turbo było słychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czaplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 14:34   #5
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM - brak mocy i przerywanie

Śmieszna sprawa, ale odkąd zeszły mrozy, to nie leję do paliwa SKYDDa i od pewnego czasu, odkąd nie leję go, problem przerywania i braku mocy ustał... Więc może coś jest w tym sławnym płynie, czego mój samochód nie toleruje, lub ma jakąś alergię, lub po prostu trafiałem g... paliwo, chociaż tankuję praktycznie tylko na dwóch orlenach i jednej bliskiej, zależy jak mi pasuje...

Na ten moment najgorszy i najbardziej upierdliwy problem to CB radio z którego nie da się korzystać...Jakieś pomysły?
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.