Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2010, 18:15   #1
czesio
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Brak pomysłów na sprężynke... :P

Witam.


Nie chcę wywoływać wilka z lasu, ale znów wróciły mrozy i znów jazda bez problemów.

Mam problem z powodu braku wiedzy.
Znów są mrozy i samochód pali za pierwszym przekręceniem rano.
Troszkę jasnego dymu się unosi, ale tylko chwile i autko śmiga normalnie.
Od razu mówię nie dolewam jakiś specyfików do auta,tankuje raz na NESTE raz na BP (Ultimate Diesel). Auto ma przebieg 161 tkm. Wtryski nie robione. Pytanie me brzmi. Dlaczego przy gwałtownym dodawaniu gazu przy nagrzanym silniku czasami mruga sprężynka.
Tak gdy bujam auto do ponad 3 t obr wtedy zaczyna mrugać oraz zabiera moc.

Wykluczam wtryski bo po pierwsze nie kopci, po drugie nie ma problemów z odpaleniem rano, po trzecie nie szarpie i nie ma innych objawów, które towarzyszą przy "zużytych" wtryskach. EGR odłączony.

Wiem, że jest na forum cały wykaz błędów które towarzyszą, ale nie mam w obecnej chwili dostępu do kompa.

Chciałbym od was koledzy uzyskać informacji o możliwych awariach, możliwości samodzielnego zdiagnozowania oraz samodzielnej naprawy.


Pozdrawiam

Czesio a'ka Tajger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czesio jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:28   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

A mi się wydaje że to nie jest brak pomysłów tylko lenistwo bo objawy są typowe dla niedomagań układu wtryskowego. Nie musi rano dymić i hałasować żeby były wtryskiwacze do zrobienia. Nie podajesz jakie są przelewy bo pewnie nie zrobiłeś, nie podajesz kodów błędów a pewnie takie są w ECU. Generalnie nikt ci nie pomoże jeśli sam się nie postarasz a przyczyn "sprężynki" może być bardzo wiele.
jendrekmak jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:29   #3
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

a ja stawiam właśnie na wtryski albo raczej na początek problemów z wtryskami czego oczywiście Ci nie życzę - u mnie też tak to się zaczęło ;(
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:31   #4
czesio
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

Nie tyle lenistwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko brak czasu... i nie chodzi tu o pieniądze, tylko o brak czasu... Mam go bardzo mało, praca zjada mi czasu bardzo dużo... Natomiast samochodu też nie mogę zostawić u mechanika na dzień lub dwa bo jest mi niezbędny w pracy... Dlatego napisałem czy mogę coś sprawdzić samoczynnie... A propo błędu, który mi wyskoczył był związany z zaworem EGR nie pamiętam kodu, ale odłącznie nic nie dało bo błąd się pojawiał i innych błędów nie pokazywał.
Więc co będzie jeśli pojadę na kompa i będzie to samo... A i w październiku był ten błąd na kompie odczytany.
czesio jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:38   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

Chłopie jeśli samochód potrzebny jest ci do pracy to tym bardziej nie trać czasu na kombinacje tylko jedź do dobrego ale zaufanego/sprawdzonego warsztatu albo poczekaj jak będziesz miał czas na zabawę a do tej pory jeździj spokojnie to sprężynka będzie się pojawiała rzadko. Sprężynka pojawia się pod dużym obciążeniem silnika więc jak dajesz buta to będzie się pojawiała codziennie. Jest to dyskomfort ale na przeczekanie lepszej rady nie ma. Jeśli sam się zajmiesz tym problemem w sposób jaki tu przedstawiasz to wydasz mnóstwo kasy a sprężynka dalej pozostanie.
jendrekmak jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:46   #6
czesio
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2009
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 57
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

Czasami się zdarzy że muszę depnąć... Wtedy jestem rozczarowny, no ale nie często jeżdżę na "bucie"
Cenie sobie bardzo elastyczność i dynamikę przez co nie muszę ciąglę mielić skrzynią, jestem na piątce mam około 110 km/h wciskam gaz i auto leci bez problemów.

Jeśli trzeba to zrobię wtryski. Skoro to konieczność
czesio jest offline  
Stary 04-01-2010, 18:50   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak pomysłów na sprężynke... :P

to niekoniecznie są wtryski ale trzeba przeprowadzić solidną diagnozę i przydałby się dobry warsztat który cię nie naciągnie
jendrekmak jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.