Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2009, 21:12   #1
prezesik0204
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: zabrze
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Wymiana szpilek a łożysko

Witam . Zerwałem trzy szpilki u mnie w focusie II 1,6 tdci ( przód ), chciałem je wymienić , ale mechanik mi powiedział ,że podczas wymiany trzeba ściągnąć całą piaste z łożyskiem oraz ,żebym kupił nowe łożysko bo podczas wyciągania może się rozsypać , ale z tego co widzę samego łożyska nie dostanę tylko razem z piastą . czy istnieje jakaś możliwość aby wymienić szpilki bez uszkodzenia łożyska i wydania około 250 zł na piaste z łożyskiem przez głupie szpilki ? pozdrawiam i czekam na odpowiedź

prezesik0204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 23:47   #2
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

zwykle łożyska na piastę nabija się raz. nigdy juz drugi raz nie siądą tak samo i raz dwa sie rozlecą. no i nie oplaca sie byle jakich lozysk kupowac, bo potem ponowny wydatek, jak sie rozpadną (a potrafia i po 500km)
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2009, 08:05   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

Szpilki są wciśnięte poprzez radełkowanie i nie ma sensu wyciągać piastę,młotkiem do tyłu lekko walnąć i powinny wypaść,może ich blokować osłona którą można odchylić.Nowe same wejdą po nakręceniu na sucho nakrętek.Wystarczy sciągnąć siłownik i tarcze.Na drugi raz radzę lżej przykręcać.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2009, 20:41   #4
kem29
ford::beginner
 
Avatar kem29
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Warm-Mazurskie
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6TDci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

Witam!Potwierdzę to co napisał kolega Dinar nie powinieneś mieć z tymi szpilkami większych problemów.Ja kiedyś osobiście testowałem taki przypadek w Sierrce.Pozdrawiam!
kem29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2009, 14:38   #5
prezesik0204
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: zabrze
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szpilki są wciśnięte poprzez radełkowanie i nie ma sensu wyciągać piastę,młotkiem do tyłu lekko walnąć i powinny wypaść,może ich blokować osłona którą można odchylić.Nowe same wejdą po nakręceniu na sucho nakrętek.Wystarczy sciągnąć siłownik i tarcze.Na drugi raz radzę lżej przykręcać.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chyba mylisz z fordem mkI bo u mnie w mkII nie ma żadnej osłony aby odchylić tylko przy wybijaniu szpilek one nie wyjdą bo blokuje je obudowa łożyska . Od tyłu też ich nie wybijesz bo piasta z łożyskiem wygląda tak : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. wiec chyba zostaje mi tylko kupno łożyska z piastą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prezesik0204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 11:12   #6
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

No i co zrobiłeś? Kupiłeś całe piasty? Jak rozwiązałeś ten problem szpilek?
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 21:57   #7
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek a łożysko

No więc u mnie sprawa zakończyła się bez wymiany szpilek. Trzeba było samochód wziąć na podnośnik i ściągnąć koło a potem tarcze. Urwane szpilki dało się wybić z piasty (przeciąć szlifierką kątową od strony zwrotnicy). Nowe szpilki nie wejdą do piasty bo łebek zawadza o łożysko zamocowane na piaście. Trzeba go zeszlifować na krawędzi.

Dodatkowo przy tej robocie oczyścili mi mechanicy piasty i otwory w kołach oraz prze gwintowali szpilki bo gdzieniegdzie gwinty były scharatane.
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.